Ondra Klymčiw je na své kluky pyšný

Američan Skyler Howes v barvách týmu Ondry Klymčiwa vybojoval deváté místo v konečném hodnocení letošního právě ukončeného Dakaru. Jako jediný netovární jezdec vybojoval TOP 10. Není divu, že je český jezdec/manažer před odletem do vlasti velmi spokojený.  

"To, co vidíte na fotkách, je čirá radost. Skyler Howes dojel na devátém místě a navíc je první mezi amatéry - jen si to představte! Na všech pozicích před ním jsou jen tovární jezdci Ten kluk to má prostě v sobě. A to, že na motorku sednul opravdu pouhý tři týdny před startem závodu zní neuvěřitelně. V Peťovi (Petr Angelo Vlček) se perou emoce, protože tenhle Dakar mu dal pořádně zabrat. Ani ne tak fyzicky, jako mentálně. Viděl spoustu ošklivých věcí a spousta ošklivých věcí se ještě může stát... Ale dojet čtyři Dakary ze čtyř a s takovým výsledkem - 38.místo! Panejo! Ryu předvedl obrovskou vůli a odvahu. Je to první Jihokorejec, který se do něčeho podobnýho pustil - a dojel na 40. pozici," radoval se včera Ondřej Klymčiw před odchodem na závěrečné podium. 

Garrettu Poucherovi se letos nepodařilo po nehodě v deváté etapě Rally Dakar dokončit, ale měl výborně nakročeno. Američan má za sebou operaci, při které mu sešroubovali prasklý obratel ve spodní části zad. "V neděli v noci odlétá zpátky do USA, kde ho čeká ještě operace pánve a zápěstí. Uffff. Ale Garrett je tank, jak mi sám napsal, on to dá a vrátí se...Za celý tým děkujeme za podporu, byli jste úžasní! Stejně tak děkujeme našim partnerům," uvedl bývalý skvělý závodník Klymčiw.

Skyler přitom vůbec nemusel Dakar dokončit. V jedenácté etapě měl namále. "Opět mu praskla osička jako předevčírem, ale praskla mu na obou stranách, držáky motoru, který drží čtyři šrouby, tak tři z toho byly prasklý. Takže motor držel jeden šroub a vlastně vejfuk a na tom on sem přijel. Pěkně se pomlátil, kvůli tý prasklý ose, protože se to celý zkroutilo a dal si ve velký rychlosti na držku. Má pocit, že má něco s klíční kostí, ale drží. Já jsem došel pro šéfa do KTM, pro Stefana, ty na to koukali.. Samozřejmě kokpit je celej pomlácenej a my musíme rozebrat celou motorku, protože spousta dílu je pryč a KTM  nám je, doufám, nahradí, protože se ten kluk mohl zabít," hlásil Ondra Klymčiw z bivaku noc před předposlední etapou.  

Informace o redaktorovi

Petr Šour - (Odebírat články autora)

Autor článku obdržel prémii 6 Kč od 3 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist