ktm_kveten
Komentátor Václav Svoboda na tandemu s Vláďou: Hlas MotoGP

Ještě než se rozjede nová sezona MotoGP na plné otáčky, přijal pozvání komentátor a bývalý závodník Václav Svoboda, který nám přiblížil zákulisí komentování závodů a přiznal, že někdy to jsou pořádný nervy. Vůbec největší zabíračkou je závod, kde český jezdec bojuje o bednu, a v tom mu asi všichni dáme za pravdu.

Není zapnut JavaScript. Tento text má být nahrazen přehrávačem.

Václav Svoboda má motorky v krvi už od dětství, kdy přehodnotil svůj sen stát se kolotočářem a vyměnil ho za sen stát se motocyklovým závodníkem. To se mu podařilo sice až později, ale o to víc si to podle vlastních slov užíval. Václav závodil na přírodních okruzích a pochopitelně nevynechal ani legendární Hořice, ale hezkou řádků závodů odjel také na klasických závodních okruzích s kačírkem. Bohužel se nevyhnul několika těžším pádům, které jeho další závodění dost ovlivnily a vystavily mu stopku.

Náš tip

Stahujte kompletní nesestříhaný zvuk: svoboda.mp3

Hlas Václava Svobody znají snad všichni fanoušci MotoGP a nyní si můžete poslechnout povídání, kde vypráví o své práci, o komentování závodů, ale také o tom, že je vášnivým sběratelem motocyklů, kterých má na šedesát a pokud byste je chtěli vidět, máte možnost v brněnském technickém muzeu. V rozhovoru Na tandemu s Vláďou se také dozvíte, jaký je jeho tip na letošního mistra MotoGP, co si myslí o konci MotoGP v Brně a co by si přál v českém motosportu změnit, kdyby uměl kouzlit.

O čem se mluvilo:

  • Jak se Václav Svoboda stal komentátorem MotoGP a dalších sportů
  • O prvním kontaktu s motorkou a prvních závodech
  • Jak to funguje při komentování MotoGP
  • O sbírce závodních motorek a veteránů
  • Jaká bude sezona MotoGP a kdo bude mistrem   

Přečtěte si také:

Informace o redaktorovi

Vláďa Novotný - (Odebírat články autora)
Honza Zajíček - (Odebírat články autora)

Autoři článku obdrželi prémie 67 Kč od 8 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist