yamaha_unor
Ervín Krajčovič Na tandemu s Vláďou: Na tréninku jsme se řezali, ale potom šli společně za holkama

Seriál rozhovorů na tandemu s Vláďou navštívil Ervín Krajčovič a my jsme si s ním povídali o motokrosu, kterému věnoval celý život. Došlo pochopitelně i na rally, která ho zaměstnává i v těchto dnech. Několikanásobný mistr republiky závodil nejen na domácích tratích, ale také v zahraničí, kdy se ve světovém šampionátu rval o body s nabitou světovou konkurencí.

Není zapnut JavaScript. Tento text má být nahrazen přehrávačem.

Ervín Krajčovič se pohybuje na závodních tratích už od dětství, kdy ho k motorkám přivedl jeho otec. V rozhovoru vypráví o závodění doma i v zahraničí a také o tom, jak fungoval v Dukle Praha, nebo jak se stal účastníkem světového šampionátu. Mimochodem, do kolotoče Mistrovství světa vyrazil zkusit štěstí s Petrem Kovářem a podle jeho slov na tyhle časy strašně rád vzpomíná. Závodění ho bavilo a bylo krásné, že se celá parta dokázala parádně bavit i mimo závody a po tréninku, kde se to pořádně řezalo, dokázali společně vyrazit na pivo a za holkama.

Když Ervín pověsil závodění na hřebíček, stále zůstal v padocku Mistrovství světa a pracoval jako manažer například pro Husqvarnu či Yamahu, než si vybudoval svůj vlastní tým, který se stal satelitem Suzuki. Nyní přesedlal na dálkové rally a stalo se tak vlastně náhodou, když ho oslovil a přemluvil David Pabiška. Letošní Dakar pro něj byl už sedmým ročníkem a je až neuvěřitelné, kolik zážitků za ty roky dokázal posbírat. Nejen o nich se v rozhovoru rozpovídal, tak si pojďte Ervína poslechnout.  

Stáhněte si celý rozhovor v délce 39 minut v mp3: krajcovic.mp3

O čem se mluvilo:

  • Co řeší manažer motokrosového týmu a co řeší manažer rally týmu
  • Proč český rally tým potřebuje české jezdce a jak těžké je takové jezdce vychovat
  • O tom, jak je motosport drahý a kolik stojí startovné na Dakaru
  • Proč skončil s motokrosem a přesedlal na rally
  • Jaké to bylo, když byl profesionální závodníkem a startoval v Mistrovství světa

Přečtěte si také:

Informace o redaktorovi

Vláďa Novotný - (Odebírat články autora)
Honza Zajíček - (Odebírat články autora)

Autoři článku obdrželi prémie 10 Kč od 2 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (2x):faber_aprilia3_brezen
Objednat reklamu
TOPlist