L Concept přináší design vesmírné lodi Enterprise do světa motorek

Prazvláštní designy z dílny Bandit9 nezapadají do žádné ze zaběhnutých škatulek. Jedná se o funkční umělecká díla a poslední kus s názvem L Concept jde zase o kus dál. Tentokrát se ovšem nejedná o jedinečnou přestavbu, ale o motorku, která se v limitovaném množství opravdu prodává.

L Concept přináší design vesmírné lodi Enterprise do světa motorek

O designu by šlo prohlásit, že je „retro-futuristický“. Cílem Daryla Villanueva z Bandit9 nebylo vytvořit motorku budoucnosti, ale pouze ztvárnit to, co si lidé představovali pod pojmem budoucnost v polovině minulého století. I z toho důvodu je design do značné míry inspirován starými komiksy a třeba spodní kryt motoru – nejvýznačnější prvek celé motorky, je zhotoven podle kosmické lodi USS Enterprise ze Star Treku.

Pod turbínovým krytem se ovšem ukrývá o dost přízemnější technika. Konkrétně je zde schován jednoválcový, vzduchem chlazený motor o objemu 125 ccm, vypůjčený z Hondy Super Cub. L Concept má proto úplně normální pohon malým „dvackovým“ motorem, napojeným na čtyřstupňovou manuální převodovku a řetěz. Spolu s motorem je v krytu vměstnán i výfuk, aby nepůsobil nijak rušivě.

Zbytek motorky je v zásadě vlastní konstrukce. Vpředu se o odpružení jednadvacetipalcového kola starají vidlice blíže neurčeného původu a stejně velké zadní kolo je uloženo v kyvce vlastní výroby, odpružené dvojicí vertikálních tlumičů. Rám je tvořen jednodílným hranolem z nerezové oceli, ve kterém se ukrývá nádrž a všechny nezbytné prvky.

Jediným narušením dokonalé vrchní linie je drobný výřez pro jednoduché sedlo pošité kůží. Jezdec se drží zvláštně klenutých dlouhých řídítek, opatřených gripy a páčkami originálního návrhu. V kapličce výkonného LED světlometu se ukrývá maličkatý rychloměr a vzadu svítí hranaté světlo, sestávající ze 45 maličkých LED diod. Brzdy jsou opatřeny jedním kotoučem na každém kole, což na hmotnost 135 kilogramů a rychlosti okolo stovky bohatě dostačuje.

Zajímavé každopádně je, že si pozoruhodný L Concept můžete opravdu koupit. Bandit9 vyrobí 9 kusů, z nichž je každý opatřen cenovkou 10 950 dolarů (225 000 korun) včetně zaslání až domů. Bohužel však asi neexistuje způsob, jak stroj legálně provozovat na silnicích.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Motokatalog.cz

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist