Přejezd legendární americké ROUTE 66

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

OndraVaran
OndraVaran napsal 19.8.2019

Díky za pěkné počtení.
Tam bych si přál se také podívat. Snad to ve svém životě stihnu.

KAO1
KAO1 napsal 19.8.2019

Děkuji, jak jsem psal v článku, my jsme vybrali půjčovnu motorek se sídlem v Las Vegas a domluvili jsme se, že mašiny vrátíme na určený den v Chicagu (pojede zpět jiná parta z Chicaga, která motorky vrátí zpět do půjčovny do Vegas). Proto jsme jeli trasu LV, L.A., Chicago. Oficiálně Route 66 začíná v Chicagu a končí v L.A. (tak je značena první a poslední cedulí), ale obecně ji lidé jezdí bez problémů v obou směrech.

sumo001
sumo001 (1) napsal 14.8.2019

Užitočný cestopis...Prečo ste začínali trip v LV a nie v Chicagu? Tam je tušim akoby začiatok R66 a v LA koniec, aj keď je to asi jedno. Tiež by som raz chcel...Želám Vám ešte mnoho úspešných podobných tripov...

mkcz
mkcz (15) napsal 12.8.2019

Sice mne R66 jako taková neláká, ale oceňuji spoustu užitečných informací a tipů kam se podívat

aaamoto
aaamoto (2) napsal 12.8.2019

Přiznám se, že sem celej cestopis nečetl, ale letos sme jeli Polsko, Litva, Lotyšsko, Estonsko a po pravdě sem si docela často připadal jako na Route 66. Rovina, horizont, rovina, horizont, zatáčka, rovina... A po pravdě nevím, jestli bych Route 66 zvládl tam bych se asi už úplně zbláznil z nudy. To si tam půjčit nějakýho starýho Challengera a projet to jím, to by byla jiná, ale na motorce to není nic pro mě.

iginko22
iginko22 napsal 11.8.2019

Super Krásna inšpirácia, perfektne napísané

Martin1042
Martin1042 (3) napsal 10.8.2019

Moc díky za inspiraci Takový výlet má spoustu přidané hodnoty Ať se vám daří pánové!

Tdicko
Tdicko (7) napsal 10.8.2019

Bol som tam s Vami!!! Dakujem, vyborne...

majlo
majlo (353) napsal 10.8.2019

Super! Route 66 je sen, který bych si jednou rád splnil. Sice opačným směrem a z LA pak po západním pobřeží na sever a nakonec Kanadou zpět na východní pobřeží... budu rád když to vyjde aspoň z části jinak cestopis rozsáhlý a obsáhlý. Popisově možná trochu strohý, chybí mi sem tam nějaký vtípek, ale i tak se čte jedním dechem. Asi si dám repete před spaním abych měl krásný sny

Dan66
Dan66 (18) napsal 9.8.2019

Parádní cesta . Také díky za všechny informace.

pepe1973
pepe1973 napsal 8.8.2019

Hezký cestování pro vás a moc příjemné počtení pro mne . Díky a přiznám se, že trochu ty prožitky závidím .

DarkFelon
DarkFelon (10) napsal 8.8.2019

velkolepé, ... a díky za čtení...

mich29
mich29 napsal 8.8.2019

Clapci, chlapci... zkazili jste mi celý den ... no nic, rozbiju prasátko a prodám ledvinu abych si to taky projel ... zatím mohu jen závidět. A díky za inspiraci, ať se daří.

Basset
Basset (2) napsal 8.8.2019

Dík za počtení. Skvělé fotky. Zavzpomínala jsem si na naši cestu na HD po Kalifornii, Nevadě, Arizoně v r.2015 - R66 jsme jeli jenom od Flagstaffu po Kingman, ale byl to doopravdy skvělý úsek. Vše, co píšeš, můžu potvrdit. Akorát to spaní pod širákem mezi škorpiony a chřestýši - to bych nedala
První úsek R66 po Illinois jsme jeli autem v r.2013 a fakt tam není nic až tak zajímavého, ale jak píšeš, ty spolky R66 v jednotlivých státech to opečovávají a propagují fakt neskutečně - muzea, je to prostě náprdní fenomén. Old Chain Rock Bridge - ten je fakt fascinující, my měli to štěstí, že jsme se připletli k otevírání brány:
Tak mnoho dalších pěkných fantastických cest přeji!

Effin
Effin napsal 8.8.2019

Díky za inspiraci a snad to jednou taky klapne

tantito
tantito (5) napsal 8.8.2019

dam som to na hlt, v dobrom zavidim

Kostelník
Kostelník (50) napsal 8.8.2019

Díky za perfektní cestopis . Připomenuli jste mi vlastní zážitky. Před dvěma měsíci, 8. června, jsem se vracel z LA. Pár kousků R66 jsem si taky v Arizoně a Kalifornii projel, ale autem. Nejvíc se mi líbilo v městečku Kingman, tam je to opravdu R66 show. Jinak Grand Canyon a řeka Colorado, to je taky moc fajn. Las Vegas jsem zcela odignoroval, přijde mi to jako úplná opičárna. Stačilo projet. Zato se mi líbil poloviční ghost town Trona v poušti, cestou do Údolí smrti. Tam bych pobyl Jinak piva chtivým cestovatelům mohu s klidným srdcem doporučit, aby se zásobili lagerem Coors Banquet (4 packy velkých plechovek). Je to velmi pitelné, alkoholově stejně jako naše dvanáctky. Pokud chcete, aby vám hučelo v kouli trochu víc, tak kupujte vynikající India Pale Ale Sierra Nevada (to se prodává jen po třetinkách, takže 12 pixlový karton to vždy jistí). Spíš mi vadilo opravdu špatné jídlo. Nejhnusnější mekáč za svůj život jsem navštívil v Utahu v St. George Naopak nejskvělejší burger a pečené brambory byly ve slavném bistru Hodad´s na Ocean Beach v San Diegu. Ještě jednou díky za skvělé čtení, asi se tam budu muset vypravit ještě jednou taky na dvou kolech!

Targus
Targus (156) napsal 8.8.2019

Ještě k cesťáku a autorovi.
Dílo se určitě zdařilo.

Dojeli jste vcelku, máte spoustu zážitků a vzpomínek. Díky za jejich zprostředkování těm z nás, kteří se tam nikdy nedostanou, ať už kvůli financím, anebo jiným překážkám.
Přeji spoustu dalších kilometrů v sedlech.

Targus
Targus (156) napsal 8.8.2019

Připomínka pro redaci.

Články v této sekci se známkovaly, nejlepší známkou byla jednička.
Nyní se hvězdičkuje. Asi by bylo dobré připsat, jaké hodnocení je nejlepší. Tenhle cesťák se potácí kdesi v polovině stupnice a vůbec si nemyslím, že by si to zasloužil.
Původně jsem ho chtěl oznámkovat také, až před posledním klikancem jsem si uvědomil, že hodnocení je nyní poněkud odlišné od toho, co zde bylo předtím. Proto by asi byo dobré připast na stránku vysvětlení.

DAVIDVARADERO
DAVIDVARADERO napsal 8.8.2019

Krása

Durand
Durand (2) napsal 8.8.2019+1

Pěkně napsáno. Než rovina mě osobně lákají hory a zatáčky.

Pabli
Pabli napsal 8.8.2019

To musel byť zážitok. Možno niekedy sa mi podarí tiež takáto dovolenka. Super