Ukrajina na skok.

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

MirisN (2) napsal 05.05.2018 v 07:45

Pěkný cestopis. Řešili jste nějak aditivum do benzinu?
👍🏼👍🏼👍🏼👍🏼👍🏼👍🏼👍🏼

Aichman (1) napsal 08.01.2018 v 01:57

Jel jsem na Kolocavu v září 2017. Kdy umřel ten majitel ???Myslis toho mladého ??Jinak zkušenost s policii ta sama

Rohal (61) napsal 07.01.2018 v 08:00

to: Targus.
To vyčetli z těch dvou beden co měli v tom ušmudlaným kamrlíku.

Milan1963 (272) napsal 05.01.2018 v 17:46

Dobré čtení ! Tu trasu jsem jel před lety taky, ještě na Jawě 350 a dodnes rád vzpomínám. Do Koločavy vedlo něco jako polní cesta a k Siněvirskému jezeru normální tankodrom. Je vidět, že i Ukrajina - ta Zakarpatská - jde pomalu vpřed. -

Cihelka (0) napsal 04.01.2018 v 08:43

Moc hezky napsané,popis cesty,krajiny,lidí,příběhy,super. Dekuji.

Targus (429) napsal 03.01.2018 v 21:42

Felixxx:

Když jsem nebyl na Ukradině delší dobu (60 dnů a více), investoval jsem do koupě kartonu cigaret (sám nekouřím, ale černí prodejci chtěli za karton amerik 10 USD, no nekup to) a počastoval jsem cigárkem řidiče ukrácké stojící přede mnou a za mnou s dotazem, jak vysoké pokuty se v této divotvorné zemi právě rozdávají za běžné přestupky - rychlost, stopka, jízda na červenou, atd. V té době tam totiž byla příšerná inflace a sem tam změnili i název měny (my starší pamatujem kupony, karbovance a spol.) Dále jsem investoval do výměny valut- čti vyhození peněz - na jejich aktuální papírky právě ve výši jedné středně vysoké pokuty.
Toto jsem prováděl z toho důvodu, že nerad platím i za přestupky, které jsem spáchal, nemluvě o přestupcích, které si ukrácký poliš vymyslel.
Pokud jsem pak byl následně odchycen - jako že jo, protože cizince stavěli na postech DAI automaticky, a trefil jsem poliše somráka nebo prudiče, který se nenechal odbýt krabičkou cigaret, jedním českým pivem, vlaječkou, nálepkou, propiskou, barevným tričkem nebo jiným propagačním matrošem, rovnou jsem mu řekl, že mu nedám víc, než polovinu obvyklé taxy, páč víc nemám, a jestli mi nedá potvrzení (talončiky), tak čtvrtinu. Celkem to fungovalo.
Tenkrát se vyskytoval asi tak jeden z dvaceti až padesáti, který nechtěl, anebo se bál vzít prachy bokem. Jejich reálný příjem byl při stejných cenách asi pětinový oproti tehdejší průměrné české lopatě a navíc ty výplaty dostávali jen občas.
Navíc musím napsat, že spoustu z nich jsem zpacifikoval sérií dotazů vypálených okamžitě po zastavení, takže chudák poliš si nebyl schopen vzít slovo, ale to chtělo obstojnou ruštinu. Když jsem do něj čtvrt hodiny hustil nesmysly, chválil všechno ukrajinské a vyptával se na naprosté debility, většinou mi hodil papíry zpátky a mávl, ať táhnu k další kontrole.
Vzhledem k aktuálnímu svrabu a vojně na východě silně pochybuju, že se na tom něco změnilo.

Targus (429) napsal 03.01.2018 v 21:12

Rohal:

celkem nechápu, proč jsi se sebou tahal na Ukradinu velký techničák. TP má být doma v kredenci.

maxpayne74 (12) napsal 03.01.2018 v 18:46

Jo nebýt zkorumpovných policajtů kteří se snaží z turistů vytáhnout nějaký éčka,
tak by tam bylo celkem fajn.

Emper (-2) napsal 03.01.2018 v 08:53

Naše zkušenost s UA .. policajti (čti banditi).. mě po zastavení v městečku Vynohradiv zavlekli do auta, dali mi před xycht video z mobilu (nějaká dobrá duše nás od hranic celou cestu nahrávala) a prý, že jsme spáchali přestupek(prý nezastavení na stopce před žel. přejezdem - blbost).. pokuta prý 3 tisíce euro !!!.. nebo do ťurmy do rána a počkat na výrok soudce(kámoše), zabavení motorek do výroku atd..vyděsili nás kvalitně..a stálo nás to 200E ... nikdy více.. (100km po Ukrajině za dvěstě éček..super)

Luky. (-5) napsal 03.01.2018 v 00:36

Letos na tom samem prechodu nas ua celnik dusil a vse byl problem a policie problem a porad pokopaval do nohy a chtel penize. Zadny jsme mu nedali, tak nas nechal sedet 2hod na pangejtu. Pote do kanclu a kolega musel dat na kafe, protoze nemel sam sebou vystavene potvrzeni, ze si z vlastni firmy pujcil svou moto. Pak uz vse super a i s policii moc dobra zkusenost. Letos tam chci zase. Ty cesty sou lepsi jak offroad v Rumunsku Krasna priroda...takova nostalgie

mardock (73) napsal 02.01.2018 v 20:29

felixxx - a není spíš blbec ten co prachy dává i když nemusí ? Oni hned vidí a poznají kdo se nechá podojit...

schebeck (8) napsal 02.01.2018 v 09:26

felixxx - nevím proč jim nadáváš do blbců. Tady nejde o půl eura, ale o princip nechání si srát na hlavu. Jestli všechny všechny věci řešíš takhle, tak radši nikam nejezdi ...

felixxx (0) napsal 01.01.2018 v 22:49

hezký výlet závidím chci ho taky absolvovat, letos to ale nestihnu,

jste akorát blbci že jste do pasu nic nedali, pár let zpět vím 5 us a asi tři roky vím že stačí půl ečka na hladký prujezd, jinak z tebe dělají debila protože neznáš jejich poměry a snaží se tě to naučit,

zajímalo by mě kolik se dává bengám, již na ukrajině, v různých cestopisech čtu že je stavili, jestli dají pokoj když dám něco do dokladů nebo je to akorát vyprovokuje ??

Bill22 (30) napsal 31.12.2017 v 18:58

Stručný, ale pěkný cestopis. Před třemi lety jsem tam zkusmo zajel a zkušenosti s jejich celníky také špatné. Takový zakrslík to na mě zkoušel a hrabal se mi v kufru tak dlouho, až tam našel malý zavírací nožík. A že prý zakázáno a že dá pokůtu. Tak jsem mu důrazně vysvětlil, že mu na pokůtu zvysoka... a že tu jejich zemi tak zase nutně vidět nemusím a že to klidně otočím zpátky na Slovensko. Pak to vzdal. Co mě překvapilo, byly velmi pěkně oblečené a upravené děti, jdoucí ze školy. Jinak místní lidé velmi příjemní a ochotní. Díky za cestopis.

schebeck (8) napsal 30.12.2017 v 13:37

Manžel majitelky Četnické stanice na podzim zemřel. Byl to fajn chlap...

Rohal (61) napsal 29.12.2017 v 20:28-1+1

SK colnice:
No mě na Uble dusili již slovenští colníci. Že mám ukradený velký TP ale nakonec se z nich vyklubalo že to je tím že jsem měl velký TP popsaný a vše bylo již na druhém velkém TP tj. na duplikátě.
UK звичаї:
A na dotaz té silnější soudružky na celnici "kafé ?" odpověděl že kafé nepiji.
A ta mladá pipena ve vojenském neměla ani zásobník natož pak ostré.

Ale jinak s úsměvem. Nic jsem nepašoval, nekouřím a alkohol za řídítka nepatří.
Takže závěrem se soudruzi nechytali.

Byl jsem tam cca 4 hodiny vyjel jsem v Užgorodě a stačilo.
Pevně věřím že ve vnitrozemí obyčejní lidé jsou slušní a přívětiví.

Již nikdy více.

OtoH (0) napsal 29.12.2017 v 15:02

Ľuboš,super napísané.

Mann (1514) napsal 29.12.2017 v 09:46

Bohužel, jak vidím - čtu se na UA straně za XX let nic nezměnilo A to je přesně ten důvod, který mě od návštěvy Zakarpatské Ukrajiny odrazuje. Paradoxem je, že obyčejní Ukrajinci jsou veselí a vstřícní lidé. Teda alespoň ti, se kterými jsem měl možnost se u nás poznat

Homoki (13) napsal 29.12.2017 v 08:03+2

Pro info: Na přechodu SK-UA si mě vyhmátnul mladý voják. Hodinu mě dusil, že nikam nepojedu, že VIN číslo na rámu je přebouchané, atp.(ČZ rok 1960) Nakonec mi řekl davaj na kafe. Dal jsem mu 50 hřiven a byl dobrej. Byl to přechod UBLA. Cestou zpět jsme radši jeli přes Maďarsko - tam vše naprosto v pořádku jak má být. Nikdo nic nechtěl. Policajti na UA, to je na další příběh...