Slovenskem a Ukrajinou

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

DUCHO-ZL (0) napsal 18.07.2012 v 12:38

Tak jsme se 7.7. vrátili z Krymu - toho ukrajinského autononmiho. Naše čerstvé zkušenosti - Ukrajina je opravdu policejní stát. Časté hlídky, kontroly i na dálnicích s omezením rychlosti. Nejhorší je to opravdu na zakarpatí, kde asi Nikola šuhaj nadělal spoustu svých následníků, kteří se asimilovali hlavně do řad mistního četnictva. Vybrali nás celkem dva krát - jednou to byla neviditelná plná čára při objíždení odbočujícího páchnoucího vraku a podruhé po projetí zasekaného 37st. městečka u nás běžným způsobem, t.j. kde se protáhnu. Bohužel v jednom z aut seděl místní náčelník a ten na nás poslal výběrčí se známou písničkou: nu dumaj što?!? Dělí se vždy stejným dílem. Souhlasím s názory těch, co nabádají k neplacení, ale na druhou stranu čas je na jejich straně a ten nám na bezmála petitisících kilometrech chyběl. Jinak UK, krom Koločavy nuda a silnice plné dír a různých zákeřných pastí. To už je lepší Rumunsko. Krym to je ovšem jiné kafe...

stani (1) napsal 28.02.2012 v 16:37

Moc hezký a ty fotky bomba.

Powel (1) napsal 26.02.2012 v 21:11

tak ja tedy prihodim taky svoji zkusenost s ukrajinou...s klukama ¨jsme uz dlouho planovali nejakou dovolenou na masinach a delsi dobu tak sme jeli slovensko,ukrajinu,rumunsko,madarsko,rakousko a domu...slovensko bylo uplne paradni vyhejbali sme se hlavnim silnicim a jezdili jsme pres vedlejsi silnicky.Projeli sme si krasne celou tatranskou magistralu pak sme jeli na spissky hrad coz bylo opravdu neco uzasnyho a pak smer severo vychod na dukelsky prusmyk tam jsme se ubytovali siroko daleko nic nebylo ale nasli sme nejaky penzion medvedev coz byl luxusni srub v lesich a ubytovani na noc vyslo na 300kc coz bylo paradni no a s krasnym pocitem sme usinali ze zejtra se podivame na ukrajinu...rano se probudime balime a ted se rozhodujem jestli jet na uzgorod na prechod a nebo na blizssi a menci prechod ubla rozhodli sme se na pro ublu coz byla asi chyba prijedem na hranice slovaci v pohode prohlidnou nas kouknou na papiry vsechno v poradku hura k ukrajinskejm neni to moc prijemnej pocit kdyz vam jde naproti takovej malej skrcek se samopalem a s coklem a ted si od nas vezme doklady a uz to jede kamaradi prosli v pohode a me si tam vychutnal vsechno ven kontrolovali co vezu a prohlizel masinu proste koukal na cem by me nachytal.. no a povedlo se mu na zeleny karte jsem mel jeste starou spz(ja vim moje chyba muzu si za to sam ale u nas kdyz me zastavili policajti zadny problemy nebyli) a uz to jelo rikal ze me nepusti tam a ani tam ze tam zustanu a co chceme na ukrajine delat ze nam tam ukradnou motorky a ze nas zamordujou atd ...tak me zatahl do takovy kukane a tam si me podaval znovu s nejakou kolegyni..tak sem mu rekl ze sme lidi a ze se muzem nejak dohodnout a von prej jak se chci dohodnout tak sem rekl penize a on da euro nechal sem jim tam v prepoctu 600 na nase a dali mi stempl a mohli sme jet dal...15km od hranic nas najednou predjel zigulik a z okna maval placackou a hura dalsi policajti..tak sem si rekl ze nez projedu ukrajinu budu bez penez...ale tyhle byli ocividne jenom zvedavy a chteli se mrknout na masiny kdyz sem mu dal doklady tak se podival a rekl chonda?ja rikam jo honda a on odpovi charasaja masina a tim to haslo...ale druhej policajt hledal u kamose neco na zeleny karte a on mu rekl ze to neni azbuka a ze to neprecte my sme se zacali smat a on zacal na kamrada rvat co si to dovoluje ze jestli si mysli ze neumi cist dal uz sem mu nerozumel a slysel sem jenom nadavky podle jeho vztekani sem si myslel ze nas na miste zastreli a nebo ze nas zavrou ale najednou se ze zigulika ozvalo neco z vysilacky oni nam vratili doklady a beze slov odjeli
Jinac sme jeli smer na mesto Chust jestli muzu doporucit nejezdete touhle stranou silnice tam skoro nejsou a my jsme jeli 120 km celej den bylo to neco silenyho vzivote sem nebyl takhle znicenej.. ale jinak ukrajina paradni zazitek skoro s kazdym skym sme se bavili tak nam rekl ja robil u vas cechyji...prislo mi tam docela i levno kdyz jsme navstivili ochodni stredisko barva je to jako u nas tesko...ale bylo to uplne prazdny nikde nikdo... je tam strasna bida vsechno v dezolatnim stavu jediny co je opravdu krasny sou kostely ty sou zlatem tepany a uplne novy...tim nechci nikoho odradit na ukrajine sme byli tri dny a bylo to fakr super

zmulin (371) napsal 26.02.2012 v 12:43

Jel sem na UA přez Polsko a neplatil sem nikde nic.Kluci se kterejma sme měli sraz v Koločavě platili už od přechodu a pak ještě snad dvakrát.Je to o štěstí a trpělivosti.Každopádně to za to stojí.Aspoň pro mě.
Pěknej,vtipnej a stručnej cestopis

mlynec998 (-6) napsal 26.02.2012 v 09:53

pekny cestopis.
tiez som este hranicu UA nepresiel kvoly pokutam.
ale premyslal som,ze ked su zvyknuty chytat iba pri prichode,teda cesta DO,tak by bolo mozno lepsie ked pojdem cez hranicu z Rumunska a len sa vratit do SK...neni to tak daleko...

nuclearB (5) napsal 23.02.2012 v 21:31

Tak si myslim, že tu Ukrajinu si nechám klidně ještě nějaký čas uležet. Chtěl jsem se mrknout do Oděsy, ale výhled na Černé moře bude dobrý i z Rumunska

Miluna1 (24) napsal 23.02.2012 v 13:55

RE: Tančouz
Pokuty na UA se opravdu neplatí hotově policajtovi. Pouze uplatky. Výši případné pokuty určuje snad soud nebo nějaká komise u soudu. Do té doby tě může policajt zadržet.
Čau

Tančouz (20) napsal 22.02.2012 v 22:16

Páni motorkáři. Všem díky za komentáře . Pro Kov: v tom penzionu byla nádherná servírka a beze srandy jsem jí večer platil 20E. Pro Kov, Vevi a Jirka4137: byl jsem v Rumunsku 2x a ani jednou mě fízlové nestavěli a co se Ukrajiny týče, tak naprosto souhlasím s komentářem od Miluna1. Příště už ze mě nevyrazí ani kačku. Mám info, že UA policajt nesmí dát peněžitou pokutu. Musí vyplnit formulář a s tím se jde zaplatit do banky. A úplně nejlepší je se zmínit o ambasádě. To prej jsou hned jako beránci. A bez ruštiny se taky domluvíš. Jo a na to žráááááááádlooooooooo jsem docela ujetej . Jináč už aby bylo počasí. Všem čistou stopu a šťastný návrat.

BaRT_Czech (45) napsal 22.02.2012 v 21:23

super čtení

Slezsky (14) napsal 22.02.2012 v 20:39

To žrááááááááádlooooooooo hlavně

Jirka4137 (114) napsal 22.02.2012 v 20:05

Ještě k té Ukrajině mám sjetou skoro celou Evropu ale taky bych tam kvůli místním fízlům nejel takže je nás víc.

Jirka4137 (114) napsal 22.02.2012 v 20:01

Bezva přínosný článek. Nevím jak vaří pod Buchlovským hradem ale u bistra tremp je to v pohodě.(Asponˇ já si tám rád na dlabanec zajedu.)Jenom pozor na místní de menty z Buchlovic jezdí sice na motorkách ale občas někomu vypustí přední kolo.Je to děsná sranda a zjistíte to až v zatáčce.Osobní zkušenost ještě když jsem jezdil na fzr600r.Prostě nikoho nenechte motat se kolem mašiny.Zdraví Jirka.

Pivko (85) napsal 22.02.2012 v 19:26

všecko fajn ,ale ty talíře z jídlem mě dostali.Jdu šmejdit kolem ledniceééééé !

nuclear (1) napsal 22.02.2012 v 17:43

přemejšlel jsem tam později koupit pozemek- to kdyby tady nebylo později k žití.
Kluci, zeptejte se please , tam někdo kolik tam stojí eletrika (kilowatt hodina).
Na druhou stranu i v germánii prý stojí půlku co u nás

Miluna1 (24) napsal 22.02.2012 v 16:20

ˇposílám kosek mého cestopisu, kterej ještě nevyšel,(musím ho dopsat) , Je to z cesty na UK 2010,). Na hranicích 3 krat 5 EUR do pasu, (pry na kafe), stejně jsme tam tvrdli hodinu. stejná křižovatka v Mukačevu, vzal si nás nahoru, kde začal vyhrožovat. My jsme byli domluveni předem, že když nás budou policajti vydírat, tak jedeme do Kyjeva za bratrem na ambasádu. Vyšlo to.
...
Pokračujeme po celkem pěkné silnici směr Mukačevo, obdivujeme krásy
Ukrajiny, jako např. venkovní rozvody plynu ve vesnicích a vozový park. V
Mukačevu, na první velké křižovatce nás zastavuje policajt, " že vy
jachali rýchlo". Vyndám papíry, zároveň zjišťuji nepřijatý hovor od Petra, volám mu zpět a v tom policajt křičí "nezvonit, nezvonit !". Schovám mobil, zamykáme motorky a
jdeme na stanici, která stojí hned vedle. Policajt si nás bere do separé místnosti a zahájí výslech. P (policajt):" vy jachali rýchlo u nas pres selo (vesnice) auta 50 motorky 30". Což je nesmysl, pro všechny platí padesátka, byla tam i značka a my jeli pomalu, abychom se těmto problémům vyhnuli.. K (Kamil): "my jeli sorok -40. P: "fotky budou, pokuta vysoká, zitra sůd, tam pokuta, víš, kde je sůd?". K: ja znaju ja už byl v Mukačevo, ja znaju kde sůd". P: "tam pokuta vysoká, kuda ( kam) jedete"?. J (já): " Kyjev". P :" hm Kyjev, to osemsto kilometrov, co v Kyjevě ?" J : " za jeho bratom" a ukážu na Vlastu. P: "tvoj brat v Kyjevě?". V (Vlasta): "da". P: "co robi tvoj brat v Kyjevě ?". V: "ambasada". To slovo ambasáda policajta rozhodilo a šel se okamžitě poradit s kolegou. My zaslechli akorát nadávku "blať, což je prý ukrajinsky ku..a, možná něco horšího. Strážce zákona se hned vrátil a říká :" pokuta nebude, tvoj brat - náš kamarád". Vrátil nám papíry, vypsal nějaká lejstra a vyprovodil nás se slovy: " Vlastimil, pomalu pres selo pomalu". Sedli jsme na motorky a popojeli kus do města, kde jsme si na chodníku udělali pauzu. Smáli jsme se jak blbí, vyplatilo se nám předchozí čtení cestopisů, ještě večer v Popradu jsme se o UK policajtech bavili, takže jsme na tuto situaci byli lehce připraveni. I ukrajinský policajt se asi bojí o práci, naše lhaní nebylo moc přesvědčivé, ale
stačilo. A fotky samozřejmě žádné neměl. Takže pohoda...

Loni 2011 jsme jeli přes přechod HU-UA Berehove, vše v klidu. Na letošní rok si myslím, že budou taky v klidu, jelikož je na UA fotbal. Pojedou tam turisti z celé Evropy, byla by z takového chování mezinárodní ostuda. Podle mě policajtům a celníkům letos toto tvrdě zakážou. Jinak se člověk nesmí nechat odbýt, čekat klidně hodinu, dvě i tři, je to východ, tam nikdo nikam nepěchá.

mardock (73) napsal 22.02.2012 v 12:51

jojo mohlo to být super Má už někdo nějakej recept na ty pitomý ukrajinský policajty? Taky bych se tam chtěl podívat, ale tohle mě krapek odrazuje.

Vevi (1) napsal 22.02.2012 v 10:12

Pěkný, pěkný jen mě kuci čím dál víc odrazujete od cesty do Rumuska a Ukrajiny, díky těm policajtům a úplatkům . Jeden blbej dotaz .. asik je docela důležité umět alespoň něco rusky že? s češtinou asik moc nepochodím ... jinak dobře napsané, pěkně se to čte.. jen mi dělate chutě těma fotkama s jidlem

valasek (153) napsal 22.02.2012 v 09:12

Stručné,vtipné a pěkné fotky

Kov (23) napsal 22.02.2012 v 09:10

Ten levný penzion na Slovensku mě zaujal,tak jsem ho vygůgloval. Nějak těch 20E,co píšeš, nesedí. Mají tam 14,9E za noc + 8,5E polopenze a to nemluvím o pivech... //www.podvarechou.sk/cennik/
Jinak fajn výlet. Slovensko mám projeté snad už kompletně celé... Ukrajinu si skrz ty fízly zatím odpustím. Jsou stejně hezké, nebo i hezčí, místa a bez komplikací...