Alpy na skůtru, aneb první motodovolená 2013

DEN 5: MARTIGNY- INTERKIRCHEN 175KM

Ráno jsme se připojili na WI-FI a s hrůzou jsme pozorovali, co se k nám žene. Plán měl bát takový, že přejedeme  do Francie a přes Chamonix pojedeme do Ženevy. Od toho jsme ustoupili a vydali se na útěk před počasím. Už při balení začínalo poprchávat, takže jsme navlekli nepromoky z Lídlu a vydali se na ústup. Já si ho hned roztrhl, takže jsem měl vevnitř kaluž. Byl to nevzdálenější bod dovolené, takže odtud jsme se jen vraceli k domovu.
Kousek před cílem, kde nemělo zítra pršet jsme našli další z "free" kempů a tam jsme ve chvilce, kdy nepršelo postavili stan.

DEN 6-7 0km

Ráno chcalo a chcalo. Proto jsme jen žrali a žrali. Odpoledne se nám vybily telefony ,tak jsme šli k zásuvkám do společenské místnosti, tam jsme hráli karty, člověče nezlob se a jiné společenské hry. Po dvou dnech deště nám začal protékat stan, takže jsme se vybavili kapesníky a pravidelně vysoušeli podlahu. Když jsem si otevíral jídlo, tak mi vypadl nůž z ruky a aby toho nebylo málo, tak mi propíchl karimatku. Naštěstí jsem měl lepení, takže jsem nespal ne zemi. Z nudy jsme hledali, kde nám uchází polštářky a pokoušeli se to ne úspěšně zalepit, takže ucházeli ještě víc.Ve chvilce kdy nepršelo jsem vypustil brzdovou kapalinu.To co z brzd vyteklo nemělo s brzdovou kapalinou nic
společného--bylo to blato!! Proto mu dvakrát nebrzdil!! V ten moment se mi do hlavy dostala myšlenka, že bych už potřeboval něco, co má větší obsah. Začal jsem přemýšlet co, a jedině mě napadala GP 800... Byl jsem neúspěšně přesvědčován o tom, abych si pořídil motorku a ne jiného skůtra.

DEN 9: INTERKIRCHEN- TŘEBOŇ 820KM

Konečně vysvitlo sluníčko, hned jsme začali sušit stan a vše co bylo vytopeno. Po dojezení posledních zásob jsme se opět vypařili z kempu bez placení.(upozorňuji  že snaha o zaplacení byla), vydali směr Lichnštejnsko a Garmisch. Lichnštejnsko byla povinnost projet, už jenom proto... Cesta z Feldkirch do Gariše byla další z těch nádherných
alpských cest, rychlé dlouhé zatáčky  a žádný provoz. V Garmiší jsme měli v plánu najít spaní, přenocovat a druhý
den dojed domů.

Nicméně bylo asi 20:00, domů to bylo "jen" 420 KM a proto jsme usoudili, že to nemá cenu a vydali jsme se směr Třeboň. Po 300Km jsem musel zastavit a vzít si Ibalgin, protože jsem už necítil záda, zadek a kříž. Po
chvíli rozdýchávání jsem asi v 2:30 přijeli do kempu v Třeboni, kde jsme rozdělali stan vedle obytňáku starých.

DEN 10: TŘEBON- BRNO (TÁBOR) 220 (70)KM
Ráno jsme se rozloučili a já jsem se vydal pomalu k domovu.
Dovolená byla splněna, oba jsme byli spokojeni a plni zážitků z Alp.

DOHRA:

Vrátili jsme se v neděli a myšlenka o novém stroji byla silná, proto mě už úspěšně Dominik přesvědčil o tom ,že mám něco koupit. Domluvil mi stroj a ve středu jsem si jel
koupit Yamaha T-max 500 2001.

Na té jezdím do dnes! :-)