Rusko 2015

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

VLK.1 (-2) napsal 17.07.2018 v 14:31

Ano stačí

janbratan (0) napsal 17.07.2018 v 12:18

Chci se vás zeptat ohledně víza. Stačí mi to když si jí zařídím tady? https://vhs-czech.com/

VLK.1 (-2) napsal 11.01.2016 v 16:23

V Moskvě je hodně hotelů , trochu ji znám , tak jsme spali v hotelu Beta u Ismajlovské stanice metra. Cena za noc a 2lůžko 2000 Rublů. Když si to objednáš přes internet , tak to je o 200 méně.

zajda7 (0) napsal 10.01.2016 v 22:35

Super dik za odpoved.Jeste by me zajimalo jestli jste meli v Moskve uz nejaky hotely votipovany a jak je to tam s cenama.Chteli by sme koncem leta taky vyrazit ale porad nevim jak s casem-mesic bude nejspis malo.

VLK.1 (-2) napsal 09.01.2016 v 09:00+1

Cus, konecně smysl odpovídat v komentářích. Lístek z Irkutska do Moskvy stál 13 000 Rublů , motorka 8 000 Rublů. Sehnat spedici bylo složitý , je jich je jich tam hodně , ale museli jsme najít takovou , aby motorky dojeli do Moskvy brzy. Běžné spedice by ji dopravili , ale museli by jsme v Moskvě čekat na motorky třeba 14 dnů. Cena za moto , se odvíjí od váhy a za cenu za jakou si ji oceníš -pojištění. Vlak jel 4 dny + 3 dny jsme čekali v Moskvě = 7 dnů a po ose to je kolem 6 000 Km. To za 7 dnů neujedeš.

zajda7 (0) napsal 08.01.2016 v 20:45

zdar borci-zajimalo by me za kolik penez a jak bylo tezke vyridit transport motorek z Irkutska do Moskvy a jestli se da timto zpusobem usetrit nejaky cas.Dik

Karlos123 (6) napsal 30.12.2015 v 19:33

Pěknej článek i cesta ale ten olej je fakt prasárna

MajoKE (51) napsal 21.12.2015 v 20:42-1+1

Nepostrehol som ziadnu kriticku situaciu, ktora by viedla ci nutila cestvatelov k ekologickemu barbarstvu. Olej si predsa mohli vymenit v hocakom dedinskom servise...

Skoda.

DanGott (6) napsal 21.12.2015 v 10:52

Boro78 (51) napsal 21.12.2015 v 10:10-1

Vsem moralistum co resi vypusteny olej vzkazuji nereste to... postupovali by jste podobne...

Finč (89) napsal 21.12.2015 v 00:41

Mazec! Super cesta

PEPA55 (11) napsal 20.12.2015 v 21:32

Taková cesta je asi zažitek na celý život,dávám za odvahu a výkon za ten olej jinak dobrý a určitě jste si to užili do sytosti

jaro27 (78) napsal 20.12.2015 v 10:13+1

Konečne cestopis, ktorý sa nevenuje gumovaniu asfaltu v Alpách a ani zoznamu benzíniek, kde všade jazdci tankovali.
Pekná cesta, dobrý cestopis. Aj ja chcem ísť.

S olejom by som to riešil bez problémov úplne rovnako. "Samočistiaca" schopnosť Zeme s tým nemá ani najmenší problém. To nie je o tom, že celé mesto vypustí olej z áut na zem.

Náhradné diely ste si doviezli, hej? Alebo to už netreba vláčiť so sebou??? (reťazovka, pneu...)

Za cestopis ešte raz

farbo (0) napsal 19.12.2015 v 17:58

Dobrý článok , dobrá cesta , Bajkal to už je niečo , ale tú údržbu páni ste mohli vyriešiť inak. Vyliať olej do zeme a ešte sa s tým pochváliť, to sa skutočne nehodí.

Uch (22) napsal 19.12.2015 v 15:30

Bezva VLKu pekne svizne napsano, nadherny vse vystihujici fotky.Svet je malej, ty dva Cechy co jste potkali kousek od Bajkalu jsme s manzelkou potkali v Zilupe na prechodu kdyz jsme se vraceli domu z Krymu. At ti to jezdi!

ziki.xt (23) napsal 18.12.2015 v 22:18+1

Dobrá cesta a určitě i palba zážitků vrytých pod kůži , jen ten olej to fakt nedávám ,prostě je to prasárna a basta, ať si říká na obhajobu kdo chce co chce. Jo a chlapi příště na takovouhle cestu s rozpočtem
40000, aspoň trošku lepší foťák. Ty fotky jsou jako bakelitovým pionýrem přes igelit.

petr202 (8) napsal 17.12.2015 v 08:29

Náš vlak odjíždí za 3 dny.No tak to je krásná hláška.Za mě

lubos1968 (2) napsal 16.12.2015 v 23:54

Tak klobúk dole pred vašou odvahou, pred vašim nadšením, pred tým čo ste dokázali, slintám keď čítam tento váš cestopis, na toto ja som zatiaľ odvahu nenašiel. Ticho závidím, pozerám fotky a plánujem. Aj ja by som takéto čosi chcel raz zažiť. Hľadám odvahu..a všetko ostatné čo k tomu treba. Dokázali ste to. Držím palce pred podobnými výletmi.

Tech (43) napsal 16.12.2015 v 22:59-1+1

Tak mám z cestopisu rozpoluplné pocity. Nejvíc pobavilo "nepotkali jsme žádné Hondy ani KTM, začátek článku "potkáváme Rusa na oblíbené motorce v Rusku Africa Twin.

Olej do země(záměrně) je prasárna tečka, ikdyž denně vyteče na zem takového oleje a PHM, že je to doslova kapka v moři, stejně... Ať si rusáci dělají co chtějí. Vůbec se nedivím že lijí olej do země, když jim nedělalo problém házet si na území Car-bombu.

Kus vlakem, kus autem, proč ne. Já bych to nechtěl, když se cesta zvládne bez pomoci jen na moto, je z toho lepší pocit.

"potkáváme dva čechy jedoucí od Bajkalu přes Mongolsko, navíc na XT660Z." Si to napsal jako kdyby jsi je potkal na GG, trochu entuziasmu by neškodilo. :D

HONZAKK (12) napsal 16.12.2015 v 22:11-2

Pěkný počtení,pěkný a odvážný výlet. Pro NEZNALCI!! co tu řeší olej podotýkám,že v Rusku se to řeší takto zcela normálně,rusové ti na to řeknou,zemlja dala zemlja vzala. Za sociku se to v ruských kasárnách u nás takto vypouštělo ze zilů a uvazů na kanystry normálně. Jakpak když u nějakého stroje na poli praskne hadice a vyteče pajska a více oleje...

Myši. (0) napsal 16.12.2015 v 21:53

Chlapci,moc pěkný počtení,paráda,tohle já můžu.

Stano65 (0) napsal 16.12.2015 v 20:12

Toho co ma Yamahu dobře znam,je to dobrej chlap,akorat ze jezdi moc velke dalky,a to ja nezvladnu.Tak si aspoň vždy počtu o té cestě. Standa Mazan Teplice.

fábulus (-1) napsal 16.12.2015 v 19:34

V docela nedávné diskuzi si mě napsal že zde se lítá jen na motorkách a najednou posíláte moto vlakem! Máš pravdu tu cestu jste opravdu jen prolítli, tak se prosím příště nediv že jedu autem a zpět letadlem a nebojím se napsat že uvidím mnohem víc než vy. Letět tam a zpět vlakem a zbytek na moto a ještě vypustit olej na zem.

f.hoffi (23) napsal 16.12.2015 v 18:55

Smekám, kdo nebyl v Rusku, nikdy nepochopí.
PS: mě tam už nikdo nedostane

Dráťa (61) napsal 16.12.2015 v 16:09+1

To by se vám líbilo, kdyby mě jeblo, co? Tůdle! Nepochybuju, že pseudomotorka cestu zvládla, hlavně tu cestu vlakem. Olej do země je fakt prasárna. Na druhou stranu v Rusku je takovýhle chování k přírodě asi standard.

Komorerth (60) napsal 16.12.2015 v 15:15

klobuk dole ste borci !! . Jednak ako pise Jets, Drata dostane asi mrtvicu (ale zrejme nie, pretoze on chodi hejtovat len na forum a cestopisy necita) ze to dala aj NC750 a najma - velmi dobre napisany cestopis. Film od Petra Cagala som videl asi dva krat, je to parada

Diaboluss (42) napsal 16.12.2015 v 14:43

Pěkná cesta, docela pěkně a stručně popsáno... jistě jste tohjo zažili víc.Možná jste mohli těch hajlajtů v cestopise vypíchnout víc!
Chápu, že cestování na motorce není kdovíjak ekologické, ale lejt olej do země??? Hoši netleskám, vážně netleskám!

jets (522) napsal 16.12.2015 v 14:19+1

Když jsem sledoval cestu kostí, byl jsem totálně usazený se slintající bradou na stole, ale olej vypuštěný do země byl stejný moment kdy jsem se nechápajícně otřepal, nejsem zarytý ekolog, ale olej bych prostě do trávy nevypustil, igelit nezahodil... Jinak cesta hezká, vzhledem k vašemu věku všechny palce nahoru co mám. Zajímali by mě podrobnosti o NC (nikoliv NZ ) 750 S, jak to zvládla apod.. Dráťa asi dostane infarkt až si to přečte

fidlimydli (320) napsal 16.12.2015 v 11:33+1

Taky se přidám k perzekuci za olej. Zajímavé je, že doma před barák do trávy by to nikdo nevylil, přitom ekologická zátěž je úplně stejná.
A ano, jsem Mirek Dušín, vždy je totiž potřeba začít u sebe.

MotodědekTonda (11) napsal 16.12.2015 v 10:36

Chlapi gratuluji k vašemu úctyhodnému výkonu. Když jsem si koupil svoji vysněnou motorku tak Bajkal byl můj první vysněný cíl.Ale to jsem ještě pracoval a nebylo času ani peněz.A nyní můj pokročilý věk by to už asi nezvládl i když stále jezdím.A ještě jednou se klaním vašemu výkonu.

Předchozí
1 2