Moja prvá veľká moto cesta!

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

SteweSK (0) napsal 13.03.2023 v 06:58

milan212 (2) napsal 11.03.2023 v 13:45

veľmi pekné čítanie! a parádne fotky!

momo71sk (3) napsal 16.02.2023 v 18:05

Ahoj kamarát. Super

Jaryn1969 (19) napsal 15.02.2023 v 11:18

Skvělé fotky

strigomil (1) napsal 15.02.2023 v 09:05

pekne napísane a na ráno som si pekne zaspomínal na našu dovolenku minulý rok keď sme šli do Grécka na motorke na Zakynthos, len pri čítaní tychto "Cestopisov" nemám stále odvahu niečo spísať, bolo by to asi ako školská práca bez duše. Prajem veľa ďalších moto ciest, každá dovolenka na moto ma svoje čaro.
Spravil si mi deň = dobré sa to čítalo a skvelé fotky

Pivko (85) napsal 12.02.2023 v 23:33

valsidalxam (37) napsal 12.02.2023 v 18:03

paráda, dávno mi nejaký článok, či cestopis nepomohol tak ako tento. Velmi pekné.
Niečo podobné ma čaká koncom júla, ale ja som si už dávnejšie povedal, že cesta tam žiadne špekulácie, hoci mi všelijakí klopiči za to nadávajú, ja idem celú cestu po dialnici. A tvoje skúsenosti ma utvrdili, že asi som si to vymyslel dobre.
Je to rodinná dovolenka, pobyt začína v utorok, ja sa pohnem v nedelu ked vstanem. A najneskôr v pondelok večer chcem byť niekde blízko Igoumenitsy. Tak aby som sa ráno nalodoval na trajekt , ideálne doobeda vybavil na hoteli nejakú dobrú izbu a šup do Kerkiry na letisko sledovať, ako mi familia dosadne. Ja myslím, že ked google píše čistú jazdu 15 hodín, tak ja by som to za 48 hodín po dialnici s dvoma spánkami mal dať aj s 350kou. Hranicu nejako na drzovku poriešim tiež. Sorry, nejako som nepostrehol, ten tvoj prechod HU-SRB bol v aký deň? Piatok ? Môj bude v nedelu a SRB- MCD + MCD -GRE v pondelok.
A domov už bude čas. Pohnem sa v utorok a dôjdem domov kedy chcem. Cez Rumunsko určite nie, budem ho mať čerstvo za sebou s partijou, takže bud Albansko, Montenegro, Bosna Chorvatsko ,Madarsko . Alebo znova najrýchlejšie ako sa dá, po dialnici, nech som v stredu večer doma. Uvidím ako sa mi bude chcieť, vymotorkovaný budem dosť, ja to zas na týždeň odstaviť nechcem. Najkrajšie miesta na Korfu si pozrieť určite pôjdem, možno tam už nikdy nebudem.

saft (0) napsal 12.02.2023 v 00:28

Občas nebylo snadné sledovat tvou stopu na mapě, ale máš úžasný cit pro světlo.
Krásné fotky! Díky za cestopis.

Kouk23 (2) napsal 10.02.2023 v 23:26

Super cestopis, jen jsem si při čtení vzpomněl na jednu ceskou knížku od kluka, který přímo nenávidí foceni pamětihodnosti apod . Mě se ale moc cestopis i foto líbil!

MM19 (0) napsal 10.02.2023 v 21:02

Ďakujem všetkým za komentáre

Targus (429) napsal 10.02.2023 v 20:39

Škoda, žes nenapsal čísla cest, kterými ses drápal Rumunskem domů.
Pro motorky je celkem zajímavá cesta z Devy na Oradeu, najdeš ji pod číslem E79, dá se k ní navázat i cesta z Devy na Tirgu Jiu, vyjedeš až v Craiově. Je to pořád stejné číslo.

Ohledně navi asi tolik.
Jezdím podle nich od doby, co začaly. A skončil jsem zase u papíru A5 s popisem křižovatek a odboček - mám na to svoje zkratky. Pokud jedu cestou, kterou neznám, bez "papírového" popisu trasy přišpendleného vedle puštěné navi ani metr.
Jako nejméně blbá se mi jevila z nespočtu vyzkoušených map hacknutá polská Automapa v noťasu s externím GPS modulem. Je ovšm jasné, že noťas na motce asi moc ne.

Bob7 (1) napsal 10.02.2023 v 18:44

Moc pěkně a čtivě napsáno! U klášterů Meteora jsem byl už před téměř 30 lety, ale ne na mašině, ale jen jako turista na zájezdu autobusem... Co Ti závidím, tak jsou to nádherné fotky, protože když jsme tam byli my, tak už bylo horko a opar a na fotkách je to poznat.
Přeji Ti ještě mnoho krásných zážitků na cestách a hlavně vždy kolama dolů! Bob

foresterbig (5) napsal 10.02.2023 v 12:57+1

Krásne fotky ako aj pútavý cestopis ale nech mi vysvetlí autor načo je treba mazať SPZ motorky?!

bruca (0) napsal 10.02.2023 v 12:51

Gratulace k úspěšně splněnému úkol u. Moc pěkně napsané a drž palce při dalších cestách.

maldr63 (4) napsal 10.02.2023 v 10:44

paráda

Jirka_CV (5) napsal 10.02.2023 v 10:19+1

Fotky z Meteory jsou skvělé. Moc se mi líbí.
Měl bych odjíždět 19.6. a končit někde u Olympu. Zpět ne přes Rumunsko, ale přes Albánii, Černou Horu a Bosnu.
Z těch hranic mám docela strach... aby se tam člověk nezasekal na hodiny.

Jack.Werner (14) napsal 10.02.2023 v 07:53

Díky za sepsané zážitky z cesty. Tvoji bolest z omylů při prvním používání GoPro a dronu také znám. Z jednoho hezkého úseku v Norsku jsem si také přivezl jen timelaps záběry Tak přeji pro příště více hezkých záběrů, ty co jsi zveřejnil jsou parádní.

mirechd (64) napsal 10.02.2023 v 07:45

Dobrý cestopis,pekné fotky,super...respect kámo.

31081 (679) napsal 10.02.2023 v 07:27

Cestopis si nechán na později,ale fotky se ti opravdu povedly.Nádhera To Řecko mě také láká