Cesta na jih do Řecka, aneb na hektolitrech by to dal každý...

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

Greko (0) napsal 17.04.2020 v 08:39

Až jednou kluci budou dospělí, a pochopí že jsme si tím fechtlováním prošli asi skoro všichni, a podaří se jim jejich milované pionýry prodat zde na bazaru, koupí si větší motorky, a nebudou mít tolik času se courat.
Jinak je fajn že jste se vrátili komplet a zdraví.
Pro příští trasy si jen zapamatujte že každý hrdinství má své meze.
Hrdinů jsou plný hřbitovy a kriminály.
Doufám jen že si nehodláš za utržené peníze koupit silnější stroj, pod tvoji úroveň.

AVE HELLAS

dafikk (45) napsal 18.12.2019 v 22:14

Kluci....jedním slovem nádhera Za mých mladých let jsem se v tom hrabal stejně jako vy. Vás to ještě baví a já si platím asistenčky Jsem shnilý i dotáhnout zrcátko. Než se vopruzovat se šroubovákem,tak raději ať upadne a já koupím druhé
Ale teď vážně....jeli jste po hodně podobné trase,po jaké jezdíme i my. Zvláště v Řecku Kastoria a Florina. Jak jsem to četl,úplně jsem slyšel ty cikády a cítil vůni toho řeckého luftu.
Ano....tam je svět ještě v pořádku a proto klidně auto nezamknou. Ten klid a pohoda je nakažlivý.
Jo....a líbilo se mě,jak těm strojům říkáte s nonšalantní hrdostí "buchary" Vždyť hezké a nezapomenutelné zážitky si člověk může udělat i na "bucharech,krmené otopem s mazem" Krásné!!

Cihelka (0) napsal 11.12.2019 v 05:27

Přečetl jsem jedním dechem,pobavil a poučil. I forma psaní se mi líbila,takové autentické,denikovite,se spoustou nových slov. Prostě skvělé,dekuji.

vendavenda (7) napsal 10.12.2019 v 20:51

Hmmm, pěknej vejlet . Nešetřili jste se!!
Palec nahoru za odvahu a vůli tohle absolvovat na těhle mašinách
Vtipně napsaný, Díky

ldoktor (3) napsal 10.12.2019 v 16:11

Díky za motivační cestopis, přesně tohle v nich hledám a doufám, že se mnou děti jednou taky vyrazí (zatím nejsou ještě ani ve škole) a já že se do té doby také naučím opravovat.

Viro (0) napsal 10.12.2019 v 15:25

Dost jsem si vzpomněl na mladá léta. Houby ujeto, za to ruce od šmíru. Jo, je to adrenalin, ale mě už prostě léta nebaví furt opravovat. Motocykl Jawa, motocykl tisíce drobných závad.
Jezdím na Balkán rád, jen s jiným strojem. A taky jsem opravoval, jen sebou díly nevozím, kromě plynového a spojkového lanka. zatím celá léta zbytečně. Kousek od Podgorici se mě ulomilo spojkové táhlo.
Faktem je, že jawácká průprava z mládí člověka naučí se nepodělat a řešit.
na chrchlu už bych to nedal ani do sousední vesnice. Nesložím kolena a i když pojedu sólo, tak budu za nosností stroje a nebo na jeho hranici.
Ale vyvenčit mlaďase a užít si cestu, to se počítá na každém stroji. Cesta je cíl

Malp (11) napsal 09.12.2019 v 21:36

Ale jó , bezva . Přečteno najednou a vůbec to není taková křeč jak někteří píší .
Lepší než aby se mlaďoši někde flákali u počítače . Tato cesta jim cosi do života dala .
Za mě i čitelná forma vo co go .
No a pokud to trápení s opravama a pidirychlostí při přesunech až tak neřešíte tak proč ne ?

Baldric (52) napsal 08.12.2019 v 15:28+5

Nezvladl jsem to docist Jedna vec je ten necleneny text. Prece jen nam panbuh dal odstavce a asi vedel proc. Ale za druhe me ten denik zavad a oprav zas tak moc nebavil. Vereim, ze jste si uzili, ale asi mam jine predstavy o zabave.

pavelpokec (-2) napsal 08.12.2019 v 14:49-4

Jo,na africe,multistrade,gs to zvladne skoro kazda bukvice ale jet takovou streku na vychtlu to uz chce trochu fistronu.Kdyby byl cestopis jeste delsi o dve kapitoly troufnul bych rozborku,zborku fichtla i ja Za me perfekt,krajani,pac jsem z Rumburku

Unholy_Rider (6) napsal 08.12.2019 v 14:09+2

Naprosto nechápu smysl sebemrskačství.

callowsick (463) napsal 08.12.2019 v 09:10+2

Trochu divný nechat M někde v horoucí prdeli samotného. Jako jasně,nebyl jsem u toho, ale při čtení mě to zarazilo...

Rosenbauer (-1) napsal 07.12.2019 v 20:44-1+1

Kluci paráda ?? přečetl jsem to jedním dechem. Chápu že je tu spousta co raději jezdí na výpravy s motorkama na který je spolehnutí. Ale znám spoustu takovejch, který si. Nedokážou sami ani vyměnit žárovku a pak machrujou že dojeli na svým bmv někam do Itálie po dálnicích. Mimochodem zrovna jsem jednoho pincka 21 domů přivezl bude na něm spousta práce ale už se těším jak zavzpomínám na věk kdy jsme za něj byli rádi

Finč (89) napsal 07.12.2019 v 07:56

Já vás všechny cestovatele Jawáky obdivuju Mě ty věčný opravy sraly už jako mladýho hejska a čím jsem starší, tím jsem pohodlnější aspoň co se týče oprav, zažranejch ruk vod voleje a vůně Hermetiku

Co k tomu říct dál? No snad jen CESTOVÁNÍ ZDAR, OPRAVÁM ZVLÁŠTĚ

MedWed (37) napsal 06.12.2019 v 23:27-1+1

Mám rád netypické cestopisy, ale tenhle popis servisních úkonů jsem dočetl jen do třetího dne...

Hillock007 (3) napsal 06.12.2019 v 20:46+2

Četl jsem to po částech bo nebyl čas a těšil se až si zase utrhnu chvíli a budu moc pokračovat. Napínavé jak Komisař Colombo až do konce
Jasně i cesta ( s očekávanými problémy ) může být cíl.

kapr (10) napsal 06.12.2019 v 19:55+1

BOMBA, PECKA Neskutečně jsem se bavil, výborně napsané. Baví mě toto věčné téma o javení Akorát musím dávat pozor a nečíst to před spaním. Mám pak divoké sny. Těším se na další story

dweindibly (0) napsal 06.12.2019 v 13:19

Ale jó dobrý.. i když po prvních řádcích jsem už tušil že budete mít problémy, což se potvrdilo v dalších dnech. No nevzít si čtrnáctku ořech je teda ostuda každého fichtlaře a vzdát jízdu při hloupém zadření? no no no.. a kde vlastně skončil M? A kolik vás teda dojelo až domů? Ale jako fichtlař dávám palec nahoru, alespoň jste si pořádně zaladili. Jen doufám že nejste jen další ,,co si chtěli něco dokázat,, s fichtlem a pak to zase zahodí do stodoly. Tak mnoho zdaru na příšte, aneb jezdit a ladit, ladit a jezdit

Tono013 (11) napsal 06.12.2019 v 10:04+3

taketo cestovanie nie je pre kazdeho, ale vas to evidentne bavilo. mna pobavil cestopis. skratka cestovat sa da aj inak
klobuk dole

Rohal (61) napsal 06.12.2019 v 09:08+2

Není to špatné ale není to pravé ořechové.
Mě to připadalo jako překonání rekordu viz 13ctý den středa.
Udělat si čárku někde v Řecka a mazat zpátky.
To cestování je i o poznávání krajiny, místních kultur, jídla atd.......

Komorerth (60) napsal 06.12.2019 v 00:11-1+3

mna to po tretom dni prestalo bavit. a by som chcel citat dielensky manual, tak necitam cestopis

Meli (195) napsal 05.12.2019 v 21:42

To musí bavit, to bys jinak nedělal... HÉKTOLITR!!!

Tdicko (32) napsal 05.12.2019 v 20:29

Presne toto som cakal.... Pepovi je podelala masina, ale i Honzovi se podelala masina... a komu nie... fuu chlapi, nic v zlom, ale mi chceme jazdit a nie len opravovat..trosku slniecka to chce....

Jandis-R6 (80) napsal 05.12.2019 v 15:16+4

Je to Váš styl "motorkování" a zážitek to asi pro Vás byl. Nakonec se mi to povedlo dočíst celé a ...kam jste to vlastne jeli? Cíl byl jen místo kde se otočíte e jedete zpět? Já ale radši budu ten trouba na hektolitru a budu raději jezdit a poznávat, než co 7 km dělat rozborku / sborku. Tím nic neshazuji a chápu, že to máte jinak - je to Vaše volba, ale za mne: Zatím NE!

Slávek-TDM (129) napsal 05.12.2019 v 15:02

Tolik zavad a padu co jste meli na jedny dovoleny jsem nemel za celejch 25 let co jezdim na motorce na vejlety. Tak hlavne, ze zazitky byly intenzivni

crxjet (258) napsal 05.12.2019 v 13:47+4

za odvahu a realizaci respekt ale forma, jakou je to sepsáno, je dost peklo....

KozelCH (19) napsal 05.12.2019 v 13:23

Jenom ke zmíněnému M. Gregorovi... https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krimi/622972/smrt-hvezdy-s-jawou-na-cestach-martina-29-zmuchlana-felicie-horela.html

pepr67 (5) napsal 05.12.2019 v 10:58-1+2

Že máš nápad dojet na pincku do Řecka a zpět, dobrý.., ale že takovou KOKOTINU reallizuješ a i přes potíže dotáhneš do konce, tak to máš ty, i celá parta, můj neskonalý obdiv!! Bavil jsem se a i poučil. Díky

sekáčmagor (128) napsal 05.12.2019 v 09:39-4+4

Jo tak to ma byt tak je to spravne soudruzi. určitě lepší než expedice na tři dny do Alp po stopadesátéšesté....

myrryn (28) napsal 05.12.2019 v 07:16+1