Podivná cesta na západ

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

majky72 (131) napsal 13.01.2021 v 06:34

Presne takúto nejakú trasu som plánoval na minulý rok na cca dva mesiace stým že si užijem Španielsko a Portugalsko teraz netuším či byť naštvaný že som to nakoniec kôli situácií zrušil alebo sa z toho tešiť každopádne zasa ma to Španielsko láka

spike-cz (137) napsal 11.12.2020 v 08:08

Díky za cestopis, načerpat inspiraci se hodí vždy. Pobavil i poučil. Akorát prolnout pracovní agendu s dovolenkovým tripem mi přijde jako rouhání. Taky jsem to vyzkoušel a nelíbilo.

Agony (17) napsal 09.12.2020 v 17:03+1

Dobrej cil, Portugalsko je vyborny uz kvuli oceanu. Moc pekny fotky.

Milan1963 (271) napsal 09.12.2020 v 11:42+2

Hezké ! Jen ta navigace je v tvém cestopisu všudypřítomná. Sám navigaci nemám, jezdím už 40 let zásadně jen podle mapy - a vždycky jsem dojel. Fotky parádní, zážitky - dobré i špatné k motocestování patří.

StB (26) napsal 08.12.2020 v 19:08

Nádherná cesta a spousta krásných míst. Oživil jsem si i vzpomínky na mnou navštívená místa a zase mi stoupl tlak při pohledu z okna na mlhu jak nad rybníčkem Brčálníkem v kontrastu s krásnýma fotkama. Paráda.

H4D (-3) napsal 08.12.2020 v 17:33+1

Cestopis Jenom nechápu, jak jsem mohl 20 let cestovat bez navigace

jaro27 (78) napsal 08.12.2020 v 14:02

Asfaltové cestopisy nečítam, ale kvôli autorovi som to aspoň načal. A jak si spomenul portugalský TET, to už som bol na vlne. Žiaľ, radosť bola predčasná.

Dobre, že tá navigácia sa Ti začala srať práve na výlete, kde si navigáciu ani nepotreboval (až na tie pracovné stretnutia). V Ázii to už bude OK.
Inak, stalo sa mi v Nemecku, jak som furt prepínal tie ich nepočúvateľné rádiostanice (bol som autom), že pri jednej frekvencii rádia mi odchádzala navigácia. Takže áno, rušenie môže byť z vlastného zdroja.

Že je cestopis tak trochu "smutný", to je v poriadku. Taká bola aj cesta a aj tvoje rozpoloženie. Je dobré, že sa nehráš na hrdinu, lebo úprimne, aj keď obrázky okolo teba boli pekné, farebné, takáto cesta je bezvýznamná ak to porovnáš s Darvazom. Jednoducho, v západnej Európe ten vypínač nevypneš. Na druhej strane na Darvazoch by si ho mohol vypnúť tak, že tá pani, čo s ňou máš dieťa by už asi nebola tvojou pani.

Takže všetko má svoj čas a ja pevne dúfam, že budúci rok dáš to info o Darvazoch.

poldaj (2) napsal 08.12.2020 v 06:31

Krásná místa krásná cesta.To jsi se rozváděl nebo co ,že jsi byl tak napružený ?

Warrior07 (0) napsal 07.12.2020 v 22:55

Jetsi,
tvoje cestopisy čtu rád. Občas nesouhlasím s tvojí kritikou vůči ostatním, což není podstatou věci. V tomhle příběhu jsi se degradoval nešťastným příběhem o Garminu, Ty jako zkušený cestovatel by jsi měl vědět, že jedna navigace byť sebelepší tě nikdy nikam 100% nedovede. Na cestách v dnešní době je dobré mít jistotu kam jedeš. Po zkušenostech z cest používám dvě navigace a to origo navigace např. Garmin a navigaci v telefonu. Nicméně papírová mapa s kompasem je vždy pro každého cesťáka základ. Těší mne tvoje stejná motorka CRF 1000L. Foto perfekt, postřehy z cestování originální porce kilometrů extrémní, odvaha nadstandartní. .

Destroyer (237) napsal 07.12.2020 v 22:51

Po úvode som to nechcel čítať, ale keďže sú to písal ty jets, tak som to dal celé. No je to tvoj slabší cestopis, aby som bol úprimný. Pričom destinácie boli prvotriedne. Nejak som tam necítil nadhľad, ani humor, len utópiu. Predchádzajúce cestopisy boli viac motivačné, tento vôbec. Tak, ako si to spomenul na záver, že sa ti nepodarilo vypnúť, taký je aj cestopis. Teda asi dobre odráža tvoje pocity.
... každopádne som to rád prečítal a pripomenul si mi známe miesta! (a konečne viem ako sa volá tá šmolkovská dedina )

schebeck (8) napsal 07.12.2020 v 22:31

Paráda, nějaký místa si přihodím do cesty, co už mám dva roky uloženou a furt mi do ní něco leze .

berco (1) napsal 07.12.2020 v 16:43

Vážne krásne fotky a super cestopis. Dal si mi dobrú inšpiráciu keď skončí tento blázninec.

Finč (89) napsal 07.12.2020 v 16:11

Tohle je fakt porno Moc pěkný fotky a fajnovej cestopis!

erbe (22) napsal 07.12.2020 v 13:55

Mne sa to tiež lúbilo! Hodne z toho cítiť tá nasranosť, ale asi to tam bolo a hralo silnú rolu. Podobné "nepohodové" rozpoloženie ma tiež raz sprevádzalo, ale moje pocity po návrate boli rovnaké. Ďakujem za článok!

_pat_ (13) napsal 07.12.2020 v 13:43

Krásný čtení, ostatně u tebe je to standart.
Byli jsme tam loni a příští rok se chystáme znova.
Díky za inspiraci, BZ není nikdy dost.
...Nevím, jestli je to stejný kůň...

synapka (11) napsal 07.12.2020 v 12:43+2

Děkuji za velmi inspirativní čtení. Krásné fotky i místa... Navigaci bych rozšlapala, ale jak se říká: Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně když je intenzivní!

31081 (666) napsal 07.12.2020 v 12:29

Moc pěkné dobrodružství .Krásné fotky.Španělsko a Portugalsko bych také chtěl projet

Vendis (33) napsal 07.12.2020 v 08:46

Klobouk dolů kámo....vyrazit sám na takový trip chce fakt pořádný koule

Juraj22 (169) napsal 07.12.2020 v 08:16

Tak to jsi měl chlape nádhernou dovču, ale to porce kilometrů je až děsivá

centurin (1) napsal 07.12.2020 v 04:41

Hezký napsané, pěkný začátek pracovního dne.

Ondros (158) napsal 07.12.2020 v 03:47

Pořádná dávka inspirace, nádherná místa, díky