Highway to Hel - poznáváme Polsko 2016

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

Šawi (2) napsal 10.12.2016 v 11:04+2

Tak takto si predstavujem výborný cestopis.Odkaz na ubytovanie,ceny,koľko čo stojí,kde sa to nachádza.Toto mi chýba u väčšiny cestopisov hlavne z juhu Európy.Ďakujem mládenci.

Radek2107 (53) napsal 31.08.2016 v 15:14

Letos jsem byl v Polsku na motorkách s bratrem, ale jihovýchod a celý východ. POhoda. Ostatně, cestopis by měl vyjít někdy v půlce září. Je vidět, že jste si to užili. Tak ať se daří dál.

matheus (0) napsal 27.08.2016 v 21:20

dik za inspiraci, jsem v kempu cestou z Helu. Ten warszawsky kemp byl ten nejslabsi a nejdrazsi. Krasny je v Czscecine v marine. Uz se vracim do Cech.

ferdys75 (1) napsal 20.08.2016 v 14:03

Moc skvěle. Už rok si planuji cestu na Hell a Malbork ale nikdo se mnou nechce jet a sam nemám moc odvahy. Snad to vyjde.

fanty (18) napsal 16.08.2016 v 18:50+1

Pekny cestopis hlavne se mi libilo za kazdym dnem to poučení. Pro me novinka kterou si asi zavedu do deniku, az absolvuji dovolenou. Diky za pekny cteni

chipman (6) napsal 13.08.2016 v 15:04

Pěkně jsem si početl! Take se chystam na polsko tak diky za inspiraci!

Emper (-2) napsal 11.08.2016 v 14:36

Pěkně napsáno, super..
Bohužel nemůžu však souhlasit se stavem silnic.. jeli jsme před 14 dny z NDR od Berlína směrem na Pyrzice, Kolobrzeg.. (V Polsku tak 50:50 humus) .. dále Malbork-Bydgoszcz - Poznaň-Leszno cca 70 % špatných (podotýkám mimo dálnic, ostatně jich tam moc není) .. z Leszna směr Liberec .. stejně... docela nás to zarazilo, protože vloni po polské straně severně kolem Tater na Duklu docela paráda...

shadow_7pade (25) napsal 10.08.2016 v 10:11+2

gut clanok,vseobecny nazor ze poliaci su hovada nemozem potvrdit nakolko mne sa vzdy v PL dobre jazdilo,chodime na balt ku gdansku a nikdy nebol problem,skor naopak.

DAKO17 (0) napsal 05.08.2016 v 23:45

Pěkný cestopis plný zážitků, dobře a výstižně a vtipně napsané, fotky pěkné. Informace o ubytování, místní speciality, památky a ceny pro další cestovatele přínosné. Po stopách Vašeho cestopisu si v blízké budoucnosti určitě vyrazíme . Letos máme v plánu Španělsko, už se nám to blíží.

ninet (2) napsal 05.08.2016 v 20:23

Dobrý čtení,taky jsem si chtěl udelat výlet na polská jezera konkrétně Mazury.Jenomže jsem si zlomil zápěstí tak sedím doma a chytám lelky.Jsem taky z V.M. nebyl by kontakt na váš gang ?třeba příště to vyjde.jiri.stancak@seznam.cz.

Jarda-z-Úpice (44) napsal 05.08.2016 v 10:54

Parádně popsaná cesta k sousedům. Myslím si, že Polsko je velmi přívětivé a zajímavé na jezdění. Vítám i informace, které uvádíte. Tak by měla vypadat popsaná cesta pro nás motorkáře. A fotky jsou rovněž bezva. Díky.

k2j89 (25) napsal 05.08.2016 v 07:20

Byli jsme tam loni 2x, nejdřív jsme to vzali do Rewalu a Ustky přes Kolobrzeg, druhá cesta nás zavedla na Hel, Poláci milí a přívětiví lidé, neměl jsem problém se s nimi domluvit i u moře. Když jsme byli na Helu koncem srpna, tak moře mělo 15 st. C., prvních deset vteřin mi byla zima, ale pak jsem si to užil a vydržel tam asi 2 hodiny. Pěkný cestopis, některé odkazy využiji pro příští dovolenou

Chabra (8) napsal 05.08.2016 v 06:50+1

Nahoře u Gdaňska je Kaszubsko, co jsem tak pochopil. Mluví krapet hůř, ale jde to natrénovat -

Tohle nám utkvělo v hlavě po návštěvě muzea Helu.

Kromy (0) napsal 04.08.2016 v 23:23

Příště to skuste na babettě jako já Jinak super, kdo tam nedojel, nepochopí... snad jen doplním, že maják na Helu taky stojí za to. Lidi jak vidí čecha tak jsou vstřícní, ale pozor rusky na ně nezkoušejte a anglicky se taky bavit nebudou... teda až na benzínky a restaurace, tam místo polštiny jak zjistí že jste cizinci tak okamžitě aj. U cz hranic se jim dá ještě rozumět, ale u gdaňsku jak začnou tak člověk spíše odhaduje co po něm chcou.

robiar (0) napsal 04.08.2016 v 20:10

super, díky za sdílení dojmů!

Akula79 (1) napsal 04.08.2016 v 17:13+1

Paráda chlapi,v Polsku je hodně věcí k vidění.Kdo nebyl,nepochopí.Byl jsem letos i vloni.Cesty dobré,lidi příjemní a benzín lepší (podle nájezdu) a levnější.Přidám jen tip na Hitlerovo vlčí doupě u Mazurských jezer u města Ketrzyn.Dá se přespat přímo na místě v kempu.Vstup 15 Zlotých,plac na stan+motorku 15 Zlotých.Tímto zdravím i dva dravce z Hlučínska na skútrech co jsem tam potkal.

DOMINATOR (1260) napsal 04.08.2016 v 13:26

Pěkne už se tam chystam dlouho

31081 (674) napsal 04.08.2016 v 12:47

mikni (103) napsal 04.08.2016 v 09:53

Paráda,v červenci jsem tam vyrazil,ale pro počasí nedojel,chystám se tam znova dávám vám za 1
P.S. ty odkazy se mi líbí využiju

-HARYS- (28) napsal 04.08.2016 v 09:06

Pánové, PARÁDA !!!

Chabra (8) napsal 04.08.2016 v 08:10

Byli jsme na Helu 14 dní před váma. Moře bylo ještě tak ledový, že jsem chytal křeče a hladinu jsem vydržel max do půlky lýtek :)
Krásná krajina
Až teda na počasí, to nám moc nepřálo, spíš vůbec.

vlasta007 (1) napsal 04.08.2016 v 07:23

Vynechali jsme toho více. Dílem proto, že jsme o tom nevěděli, dílem proto, že jsme to nestihli. Musíme si také něco nechat i na příští cestu

pp66 (1) napsal 04.08.2016 v 06:57

Dobrá cesta akorát jste vynechali Ustku která je asi 20 km od Slupsku nádherné lázeňské městečko u moře.