Veľký okruh Škandinávskym poloostrovom

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

langber (0) napsal 28.02.2014 v 17:49

moc pěkné

borisbasa1 (2) napsal 08.02.2014 v 16:27

konecne sa mi podarilo spravit aj video . Ospravedlnujem sa za kvalitu ale lepsie to neslo , nakolko to je moje prve video co som kedy robil https://vimeo.com/86180113

Minerva (-2) napsal 10.01.2014 v 13:20

Tiež sme pojazdili Škandináviu minulé leto, takže veľa miest si mi pripomenul.
Len tá gramatika a miestne názvy dostali trošku zabrať: Jostednal Bren sa píše správne Jostedalsbreen a Perkenstolen má byť zrejme Preikestolen.

borisbasa1 (2) napsal 09.01.2014 v 11:21

jasne rozumiem ale to ma hacik nepouzivam navigaciu

BRUTUSSS (16) napsal 09.01.2014 v 10:42

Pěkná štreka a pěkných pár tisíc km. Jen takovy malý detail...určitě by bylo lepší, kdyby jsi třeba uvedl souřadnice GPS , nebo aspon nazvy měst a kempu kde jste byli ubytování. Ono je sice pěkné číst , že někdo někde chtěl 1000NOK a nakonec jste našli za 400NOK...ale kurnja chlape kde?? Určitě by to byl přínos pro ostatní...tak možná příště?

borisbasa1 (2) napsal 08.01.2014 v 22:09

neviem co konkretne sa ti nepaci na tom nasom noclahovanim ak mas na mysli to ze sme chceli odist bez zaplatenia tak to bol iba plan ziadny skutok proste mali sme stanovene ze rano odchadame a ked nekto pride tak zaplatime ked nie tak ideme , lebo ani sme nevedeli kde niekoho hladat. A ak mas na mysli ze sme nespali nejak luxusne a ze ked sa dalo v stane tak to je proste nas styl nepotrpime si na hotely a nehambime sa za to :D 99% na pneu najazdim na turisitike 1% mozno doma po okoli tych turistickych 99% jazdim viac menej predpisovo v obci do 60 samozrejme ak to nie je mesto kde kazdy ide 90:D mimomesto cca 100 dialnice do 140 sem tam ked utekam pred burkou do 160 je to turistike neponahalm sa som nalozenzy ziadne extra prudke zrychlovanie ani brzdenie ked si to situacia neziada. Ver ci never 21alebo 22tisic mala zadna pneu ked bola suca na vymenu genialne pneu urcite kupujem rovnaku sadu opet

Georgik (76) napsal 08.01.2014 v 19:51+1

Pekna cesta! Se slovencinou nemam problem, ba naopak, prijemna zmena, s cim trochu jo, jsou vase pokusy o vomrdavky se vstupnym a nocleznym. Konkretne ve skvelem Norsku. Kdyz toho majitele takhle parkrat nekdo vojebe, jak jste chteli vy, tak si tam pak priste nekdo pri nocnim prijezdu muze lehnout tak na mech! A jeste jeden nesmely dotaz:
Jak se na 150 ti koňovy mašine najizdi na zadni gumě 25000 km? To to tocis tak do ctyrech tisic, jezdis max. kilo a nebrzdis, kdyz na predku mas jeste vic? To je proste dost neuveritelny udaj. Netvrdim, ze kecas, taky proc bys to delal, ale podle me je to nemozny, pokud na tom nejezdis, jak na Babete.

MARTlN (54) napsal 07.01.2014 v 10:50

Ta Skandinavie je fajn, ale to pocasi a ceny jsou .

borisbasa1 (2) napsal 06.01.2014 v 21:42

Dakujeme to sme radi , ak budes mat pred cestou nejake otazky kludne mi napis na mail

Sancho-7935 (262) napsal 06.01.2014 v 21:41

Zdravím na Slovensko :) ...a děkuju za pěkné čtení ze super cesty Minulý rok nám váš cestopis z Fara pomohl na naší cestě, a vypadá to, že tenhle nám letos při cestě na Nordkapp také pomůže, takže díky

lopata75 (111) napsal 06.01.2014 v 20:23+1

Tak to my jsme měli na počasí asi kliku,když čtu jak jste byli mokří...my jsme jeli v 2012 S a N a 11dní v kuse sluníčko a 25°C... nepromoky jsme použili jednou,předposlední den na cestě domů a trajektem do dánska jsme frontu podjeli a v Dánsku už opět sluníčko... Ale pěkně jste to dali i navzdory počasí...

Cokies (4) napsal 06.01.2014 v 20:19

díky za info, a smekám před těma km

borisbasa1 (2) napsal 06.01.2014 v 20:13+1

Pneu som mal aj mam aj budem mat michelin pilot road 3 ked sme vyražali mala cca 13000km z predchadzajuceho roku vo Fare. a kriticka začala byť pri 21 tisic zadna a pri prichode domov mala 25tisic km velmi uctihodne si myslim prednu mam doteraz ma 27 tisic km a ešte má dezén, ale na jar pôjde nová sada pred ďalším výletom. Reťazová sada bola originál a pri štarte mala cca 39tisic km po príchode 52 tisic km. kritická začala byť pri 47tisic km.

Cokies (4) napsal 06.01.2014 v 20:03

Parádní cestopis, chci se zeptat jak jsi na tom byl s pneu na začátku, četl jsem že jsi dojel takřka na plátýnko, z různých cestopisů jsem četl že ve Skandinávii mají poměrně dosti hrubý asfalt který žere gumu takže se chci zeptat v jakém stavu jsi vyjížděl tak samo řetězovka.

Ptám se protože letos chceme něco podobného, gumu budu mít sice 2. sezónu ale je na ni nalítáno už cca 600km tak jestli zvážit výměnu anebo se stresovat cestou.

Předem dík

borisbasa1 (2) napsal 06.01.2014 v 15:23

víza sa riešia dopredu, treba mať aj pozývací list od nás ho nežiadali. Vybavovali sme to cez event turism o všetko sa postarali za nas

Tom1k (7) napsal 06.01.2014 v 15:03

Paráda my jsme minulý rok byly v Maroku a tenhle rok nás čeká taky Skandinávie, máme téměř totožnou trasu

Miluna1 (24) napsal 06.01.2014 v 14:58

Hezký, pěkně jste si mákli. Do Skandinávie jen obytným autem, ty ceny všeho jsou hrozný. Chci jet letos Petrohrad, ale nevím jestli už bude Aurora v servisu. Jeden dotaz: ty víza jdou vyřídit na hranicích nebo se musí předtím na ambasádu ? Dík Milan

fidlimydli (320) napsal 06.01.2014 v 14:08+2

Co? Slovenčina? Ani jsem si nevšiml. Já tady pár km od čáry ještě pořád žiju v Československu.

borisbasa1 (2) napsal 06.01.2014 v 13:44

Dakujeme
ak ma nekto nejake otazky sem s nimi

satanachist (27) napsal 06.01.2014 v 13:39

Parádní . Velkou část jsme projeli taky (kromě Ruska, vízum), ale obytňákem. Jste borci.

devill63 (8) napsal 06.01.2014 v 13:29

...som sa dobre pobavil...cestovateľ si dobrý, rád si od teba prečítam tvoje cestovateľské zážitky...štreka to bola riadna...

Bolek (16) napsal 06.01.2014 v 10:22

Krasny vylet, diky za sepsani

gio9 (30) napsal 06.01.2014 v 06:03+1

tyvole ta slovenčina ... to mi nějak neba už...ale sepasný fajn asi