Po stopách dávných civilizací - Německo

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

Moto-Stastny (0) napsal 19.08.2018 v 09:04

Cabasekxxx: Mnohokrát děkuji, přání se bude hodit. Brzy vyjíždím na megality Dánska ( https://mapy.cz/s/2XZKx ), tak se můžete těšit na další, mnohem zajímavější cestopis :)

Cabasekxxx (49) napsal 10.08.2018 v 23:24+1

Moc hezké čtení. Takové jiné, neotřelé a velmi zajímavé. Prostě úplně jiné než běžné cesťáky. Mnoho šťastných kilometrů při dlaších toulkách.

Targus (430) napsal 21.07.2018 v 23:56

Moto-Stastny
Dík za odkaz, juknu na to.
Jináč geologie je príma. Pár kamínků už jsem za ta léta courání po světě nasbíral.

Moto-Stastny (0) napsal 20.07.2018 v 18:10

Targus:
Děkuji. Upřímně geologii prd rozumím, takže detaily jsem radši neuváděl. Více info najdeš třeba na https://de.wikipedia.org/wiki/Stoppelsberg

a nebo podrobně //www.hersfelder-zeitung.de/bilder/2010/03/11/2697114/1304520565-2013_52_11_internet.pdf

Targus (430) napsal 19.07.2018 v 16:39

Cesťák dobrý, ovšem chyběly fotky talíře s bufetem, opsané jídelní lístky a popis generální opravy nějakého československého motocyklu vprostřed trasy.

Jinak nelze než pochválit.
Co mě zarazilo, dělení pískovce - tzv. usazeniny - působením horkého magmatu - vyvřeliny o teplotě mnoha stovek až jednotek tisíců stupňů (v podstatě roztavený křemík s nečistotami). Asi se to horké magma leklo, když začal pískovec vztekem pukat, a zdrhlo někam do "pryč". Zajímavá teorie, budu konzultovat se spolužákem - profesionálním geologem. Asi bude překvapený, že do Německa přiteklo odkudsi magma.

jaro27 (78) napsal 17.07.2018 v 11:46

Keď som asi pred mesiacom hovoril Turkovi v Turecku, že by som chcel navštíviť aj Göbekli Tepe, najprv sa ma pýtal, či som archeológ... a následne bolo vidieť, aký je hrdý, že čosi také v Turecku majú. Žiaľ, teraz to asi nedám, hlavný ceľ sú Kudaro jaskyne a samotný Kavkaz. Ale asi by bolo treba naplánovať nejakú cestu čisto len po takýchto archeologických miestach. No nesmel by tam chýbať Baalbek.
Čo sa týka jaskýň Kudaro, skús spojenie "Viktor Timura Kudaro". Jedným z výsledkov (čisto náhodne vyberám) je napríklad tento časopis //www.ozzsv.sk/domain/ozzsv/files/sv-1-marec-2016.pdf a v ňom nejaké informácie sú (Ctrl+F...).

Moto-Stastny (0) napsal 17.07.2018 v 10:28

Jaro:
No já to vlastně tak úplně neodmazávám, přesouvám do složky navštíveno. https://mapy.cz/s/2QX0y moc tam toho ještě není, cenduro mám prvním rokem. Na Čechy mám další složku, tu mám na jednodenní výlety, takže přidávám i místa mimo mísu. https://mapy.cz/s/2QX54 O těch jeskyních jsem nikdy neslyšel a ani google o nich moc neví :D Nezapomeň se pak pochlubit fotkami, třeba to do Göbekli Tepe, mého favorita, vezmu obklikou :)

jaro27 (78) napsal 17.07.2018 v 09:42

Kamaráde, takáto mapa je na nezaplatenie. Mazať z nej niečo je hriech. To treba uchovávať.
Celkom blízko máš aj: //motoride.sk/w/1928/lechuv-kamen-cesko.html

A ak Ti niečo hovoria jaskyne Kudaro 1 a Kudaro 3, tak tu je poloha. Trvalo mi dosť dlho, kým som tie súradnice našiel. Treba to zdieľať. Dúfam, že tak za mesiac budem mať aj vlastné fotky odtiaľ.

Moto-Stastny (0) napsal 17.07.2018 v 09:07

Pedrito:
Děkuji za opravu, píši jen tolik, kolik jsem se dočetl a kolik se mi podařilo přeložit. Osobně jsem zastáncem teorie, se kterou jako první komerčně přišel Daniken, ale to jsem ve článku vůbec rozvádět nechtěl

Vaurein:
To jsem chtěl, ale po dvaceti centimetrech mě zastavil šev. Asi jsem to strkal někam jinam, ostuda co? Ale vyspat se v tom dalo bez problémů, takže to příště postavím klidně zrovna tak

JiB:
Děkuji natisíckrát vážený Pane, ta němčina mi dala zabrat

Jaro:
Ďakujem a já zas přidávám tvé body Začínám si vytvářet mapu míst, která chci navštívit, mohlo by se ti to hodit. https://mapy.cz/s/2QVCm Ale navštívená místa odmazávám. Hodně mi pomohla stránka //www.megalithic.co.uk/index.php

jaro27 (78) napsal 16.07.2018 v 12:58

Toto je pecka. Všetky body pridávam do zoznamu a až zas raz pôjdem Nemeckom, už sa teším...
Pridám niečo z toho, čo som ja navštívil:
//motoride.sk/w/1832/externsteine-nemecko.html
//motoride.sk/w/1918/archa-nebra-nemecko.html
//motoride.sk/w/1919/menhir-a-dolmen-nemecko.html
//motoride.sk/w/1831/goseck-henge-nemecko.html
a síce nie praveké, ale každopádne zaujímavé miesto:
//motoride.sk/w/1929/hrad-wewelsburg-nemecko.html

JiB (29) napsal 16.07.2018 v 09:32+2

Moc pěkné, a hlavně, aktivita a následný cestopis, které vybočují z řady "běžných". Autor má ideu, ví co chce navštívit a jeho vyprávění může být i inspirací pro ostatní. Díky!

vaurien (0) napsal 16.07.2018 v 08:41

Pěkný výlet.
PS : A stejně jsi ten stan postavil špatně. Ta tyčka se musí provléknout tunýlkem 😉.

Pedrito (49) napsal 16.07.2018 v 03:35+1

Jenom menší korekce k té antropogenezi- člověk neandrtálský a moderní člověk nejsou následníci. Tahle teorie je už hodně dlouho mrtvá. Člověk neandrtálský je pouze slepá vývojová větev bez jakýchkoli dopadů na evoluci moderního člověka (neberuli v potaz mezidruhové křížení).

Předchůdcem moderního člověka je homo heidelbergensis dle mainstreamu. Ale obecně je více teorií.