Výprava do země Čingischána

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

keith. (2) napsal 06.10.2014 v 17:11

Supr dobrodružná cesta. Všude jsou lidi ochotní pomoct a vaše dobrodružství to jen potvrzuje. Vyrazili jste na strojích mezi kterými volím. Díky za super čtení a zkušenosti, který se najdou jen na cestách.

tramp57 (15) napsal 13.02.2014 v 21:36

Moc hezký cestopis i fotečky. Super.
Zasloužená jednička

strto (-1) napsal 09.04.2013 v 21:02

Krásný cestopis i krásné fotky! Nenechte se otrávit chytrolíny ve fóru, a jak to říká můj kamarád hokejista: "na každém zápase sedí v hale 9 tisíc trenérů národního týmu". Prostě ten kdo neví, nepochopí. V článku je zmínka i o vaši minulé cestě do Magadanu, naprostá paráda! Příští rok bych chtěl absolvovat něco podobného a chtěl bych se zeptat, zda by byla šance se někde potkat a načerpat informace? Jinak opravdu palec nahoru s přáním, aby ještě hodně podobných cest proběhlo hlavně ve zdraví!!!

Honzino (7) napsal 06.04.2013 v 08:07

Chlapi paráda. Super čtení i fotky... pecka!!! Co se týče problému s technikou, tak to k tomu patří. A problémy s policajtama? Marné, když natrefíte na chu.a, jinak než úplatkem to nejde. A takové ty řeči,že budu někde sedět a čekat až ustoupí, tak na to by jsem se v... Myslím si, většina z nás si jede užít cestovaní a jízdu na moto a ne sezení několik hodin na celnici a u policejních aut ale každý má svůj názor na expedici. Každpoádně paráda. A názory pana rrss supr od někoho kdo se jezdí divat autem na tulipány do Holandska jak jsem se u něj dočetl...

Mig_35 (345) napsal 05.04.2013 v 15:13

no, protože oni o ničem takovém nemluvili, z článku jsem pochopil, že jeli rychle, naměřili je a tak zaplatili. a pak se strhla mela o tom jací jsou pitomci, že zaplatili pokutu...

zmulin (371) napsal 04.04.2013 v 20:55

Mig 35:to je fakt,že nebyl a je i fakt,že to kluci nijak nerozebíraj.Asi sem do toho nacpal moc vlastní zkušenosti(zdaleke ne ojedinělý) a přisoudil jim standartní UK policejní praktiky.

ziki.xt (23) napsal 03.04.2013 v 21:36

Moc hezky jste to dali chlapi. Dík za super počtení a parádní fotky. Přeju vám z každý štreky šťastnej návrat.

Zroutik (0) napsal 03.04.2013 v 09:51

Pěkný čtení a super fotky

Mig_35 (345) napsal 02.04.2013 v 20:43

zmulin: tys tam byl s nima? nevšiml jsem si, že by psali o tom, že by proti nim chyběly důkazy. že by jim někdo vyměřil pokutu za neprokázaný přestupek.

banditt (77) napsal 02.04.2013 v 13:11

Bezva práce chlapi! ...ostatně,jako vždycky
Akorát se vždycky podivím,jak zrovna Vás dokáže nějakej "chorvatskej dobrodruh" poučovat a ještě takhle od klávesnice

Cepik (0) napsal 02.04.2013 v 10:59

Nazdárek ten cestopis se vám povedl moc pěkně napsané a pěkná galerie fotek.

Rubi (45) napsal 02.04.2013 v 09:58

Krásný cestopis.

Jirka4137 (114) napsal 01.04.2013 v 15:09

Dostala mě dvojice která jela po revoluci do země kde dnes sežrali to co měli sežrat až zítra.Jeli na kolech.Žádné poplatky neplatili že nemají a když je zabásli užívali vazby.Vždycky se nakonec s celníky skámošili a nechali se živit.Ty to přestalo po čase bavit a pustili je .Stopovali nákladnˇáky a za svezení nabízeli vercajk na opravu kola.To žádný šofér nevzal.Projeli tak i Tibet a Čínu.Doporučuji přečíst Na kole i v mačkách pohodě i s...

Miluna1 (24) napsal 01.04.2013 v 11:40+1

Klobouk dolů, Pokuty na východě neplatit, většinou stačí předstírat telefonický hovor s Kyjevem, popřípadě s Moskvou.

Mig_35 (345) napsal 01.04.2013 v 09:40

rrss: moje poslední dvě pokuty byly v autě na SK. První - přejel jsem na oranžovou /no jo, byla to červená/. Dojeli mně,
dal jsem jim dvacet euro a byl jsem rád, že jsem byl rád. Bloky jsem nechtěl. Druhá - 65 ve čtyřicítce, bylo jich tam hodně, neměl jsem odvahu uplácet, dostal jsem 100 EUR a byl jsem rád, že jsem rád, protože slováci mají za podobné srandy pokutu až 600 EUR. Z článku jsem vyrozuměl, že jeli rychle a proto platili pokuty. Samozřejmě, něco jiného je celník, který dělá ofuky aby dostal na kafe. Na takové zvysoka s.e.r.u a budu tam třeba tři hodiny, ale nedám nic.

Jirkafz6 (1) napsal 01.04.2013 v 00:58+1

Moc pěkné. Jen ještě dodám k chytrému panu "rrss", že už pár let se do TP číslo motoru vůbec nepíše a není tam ani kolonka. Takže to zas s tou chytrostí nepřehánět a kdo už zažil srážku s blbcem někde na hranicích,ví o čem je řeč.

zmulin (371) napsal 31.03.2013 v 23:53

p.s. za tu mapu a hrubej rozpočet bych se taky přimlouval

zmulin (371) napsal 31.03.2013 v 23:52+1

Migu představ si,že rychlost vůbec neměřili.Voni velmi často ani radar nemaj.Nemaj ani altest,takže se občas dejchá do čepice a měří vokem.Než něco vybleješ a začneš mě přirovnávat k cikánům,tak nejdřív aspoň trochu zapoj to co strkáš do helmy,anebo se tam zajeď rovnou mrknout

Romário.CBR (3) napsal 31.03.2013 v 18:03

pěkný cestopis, jen mi tu chybí mapa trasy a třeba i rozpočet nákladů

Jináč klóbrc dolů, to musel být záhul a na druhou stranu super zážitek, ta svoboda v pláních, v horách...prostě paráda

Jináč souhlasím tady s ostatníma : byrokracie a úplatky, shit

motorkar123 (14) napsal 31.03.2013 v 17:59

Super čtení.

Jirka4137 (114) napsal 31.03.2013 v 14:09+2

Skončí to jak v Polsku kde kamionˇáci policajtům ukazují pas přes o okno ale do ruky jim ho nedají.Dokut se najdou lidi co platí platit se bude.Otázka je jak daleko to půjde.Až se cena úplatku vyšplhá tak vysoko že každý druhý otočí na čáře pak možná vsjutka slevní.Že už tedˇ prodělávají na kvantitě kvůli výši úplatků jim asi nevadí.Vsadím se že jet to někdo Jawě všimné slevní jen při pohledu na stroj.

rrss (0) napsal 31.03.2013 v 06:08+1

migu: někdy tě zastaví i bez překročení rychlosti. Když už jedu rychleji, tak jsem ochoten zaplatit, ale dle zákonů dané země, ne někomu do kapsy. Přechody hranic, vymazané č. motoru v TP jsi koukám ani nezkusil napadnout - protože je to zcela jasné.

Bambula7 (2) napsal 30.03.2013 v 23:17

Krásná práce ,se těším až něco podniknu ikdyžasi ne v tomto měřítku. Trochu teprve začínám...

Jirka4137 (114) napsal 30.03.2013 v 22:48

Pěkné kluci.K těm pokutám.Kdo četl Na kole i v mačkách pohodě i sračkách ví že se to dá obejít.Bohužel pro každého cestovatele čas jsou peníze a málo kdo chce trávit dovolenou na celnici.Navíc dnes jsou už celníci tak rozmlsaní že to dál nejde.
Samo supr cestopis tohle se dá číst od rána do večera pořád.
Já bych se asi bál že mě sežere velbloud nebo exnu vedrem.

miko (12) napsal 30.03.2013 v 21:58

Moc pěkný výlet , dobře napsaný, jen mi chybí více údajů o cestě. Mapa, km atd.

lorenc (2) napsal 30.03.2013 v 20:17

pánové smekám a článek taky moc pěknej ..

iman (25) napsal 30.03.2013 v 20:04+1

Pekné čítanie.. Škoda tých problémov s doprovodným autom ale podstatné je že ste to zvládli a všetci ste sa vrátili domov.

Mig_35 (345) napsal 30.03.2013 v 19:31

abych nezapomněl: bledá závist! hned bych z toho bílého nekončícího hnusu někam vypadnul na půl roku

Mig_35 (345) napsal 30.03.2013 v 18:11-2+2

zmulin: co na vás "zkoušeli"? dát vám pokutu za rychlou jízdu? no ty bláho to je ale podraz
rrss: tím, že platím pokuty za překročení rychlosti ze sebe dělám blbce? no potěš koště to jsem to dopracoval. máš myšlení jednoho nejmenovaného etnika.

TRA (29) napsal 30.03.2013 v 12:12

Pěkně napsáno, díky