Evropa, 10 dnů, 10 zemí a spousta zážitků.

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

libca. (2) napsal 31.10.2015 v 18:26

Tech: Přesně o to mi jde, jsi sám sobě pánem a v ničem se nemusíš přizpůsobovat někomu dalšímu..

Well-Being: Díky, ale není to nic světoborného. Když se nic nestane, je to pohoda a užíváš si to. Horší, kdyby se něco podělalo, ale i tak by se to určitě nějak vyřešilo :). Na vše jsem měl lepící pásku

josefd: Španělsko chci jednou taky zkusit, jen bych se nejraději vyhnul Francii, nemám tu zemi vůbec rád :). Každopádně si to musel mít výborné. Po třech týdnech už by se mi domů nechtělo vůbec vracet

fidlimydli: Ani jsem nepočítal, že mě to tak vyjde, počítal jsem něco k 6 tisícům. To jsem si spotřebu po cestě už moc nehlídal, jen jídlo jsem kupoval v Lidlech, byly oproti jiným obchodům docela levné. Jezdil jsem asi za 4.2-4.6L. A 2 kačky na kilometr je docela dobré, když v tom jsou i jiné výdaje než benzín a jídlo

fidlimydli (320) napsal 28.10.2015 v 10:43

Tak to je superextra lowcost. Taky jezdím jen víceméně za benzín a jídlo. Kompletními náklady se jihovýchodním směrem dostanu obvykle na 2kč/km včetně občasných vstupů do památek atp. Ještě by se šlo dostat níže spotřebou, motorka umí při předpisové jízdě 4,3l, ale na to nemám morál a jezdím bez omezení za 5,1.

josefd (7) napsal 28.10.2015 v 09:26

Paráda! Já letos vyrazil sám na 3 týdny do Španělska. Najel jsem 5800 km. Upřímně, je to lepší než jet s někým. Palec nahoru za to, že ses nenechal odradit a že jsi vyrazil. To je nejdůležitější.

Well-Being (7) napsal 27.10.2015 v 21:44

Palec za odvahu.

Tech (43) napsal 27.10.2015 v 21:05+1

Zrovna tohle mi bylo tak nějak jedno, ale ten pocit, že v tom jsi sám. Jaký si to uděláš, takový to máš a můžeš nadávat jen sobě. Polovina kamarádů/ek to nechápe ta druhá tě má za největšího borce nebo obojí dohromady. :D

libca. (2) napsal 27.10.2015 v 13:13

Jirka4137: Tak vidíš, co člověk, to názor, mě se nejvíc líbilo v Německu a Švýcarsku, Itálie byla díky řidičům hrozná. Všude se pletou cyklisti, Slovinsko fajn a nejmíň se mi líbilo Maďarsko. Ale třeba mu přijdu na chuť

DyDy84: Přesně to bylo 4.891,-Kč. Benzín 4.490,- a zbytek jídlo

Tech: Tak tak, sice vyjdu s každým, ale odpadá starost a sledování někoho druhého, jestli odbočil, kde je atd..

DyDy84 (2) napsal 27.10.2015 v 12:48

No a tak na kolik tě to teda suma sumárum vyšlo?

Jirka4137 (114) napsal 27.10.2015 v 08:29

.Letos jsem se cournul po Liptově a pak Balatonu asi 14 dní před tebou. Nízké Tatry nádhera a Madˇarsko které jsem vždycky přehlížel ještě lepší. 1. supr lidi 2.v kempu jsem mohl nechat cokoliv ve stanu a prostě se tam nekrade 3.do jezera přitéká spousta termálních pramenů můžeš se rochnit jak dlouho chceš
4. žádní komáři
K přehlíženému Balatonu jsem jel jen kvůli kamarádovi ale vyléčil jsem se tam z předchozí sezony kdy jsem jezdil furt i v zimě a byl z toho pěkně dodělaný. Navíc supr čabajky a vínko.
Příští rok to vemu na dovču opět přes Madˇarsko už jen proto abych podpořil zemi s tak bezva premiérem .

Tech (43) napsal 26.10.2015 v 18:40

Přesně můj styl cestování ! Letos jsem jel s bráchou, ale příští rok chci zase sám, má to svoje nepopsatelné kouzlo. Jinak se Stelviem souhlasím, na pohled vypadá pěkně, co se poježdění týče je úplně k ničemu.

FlashGordon (0) napsal 26.10.2015 v 15:09

gut

libca. (2) napsal 26.10.2015 v 13:21

Ještě jednou díky za zastavení, komentáře a hodnocení!
Jasné, benzín jsem platil, i ten extrémně předražený v IT

Možná by to bylo jiné, kdybych ten den neměl takový maratón, uvidím příště :). Každopádně přesně to plánuju příští rok, projet Švýcarské Alpy ;).

Ferda_Mravenec (1) napsal 26.10.2015 v 09:20+1

Asi jsem já a moji kamarádi úchylové, protože my se vždy na vracečky na Stelviu a v Dolomitech těšíme . Dobře napsané. Příště bych být tebou zvolil dojezd do nějaké oblasti a pak její projetí křížem krážem, ušetříš dlouhé přejezdy.

Malp (11) napsal 25.10.2015 v 19:55

Bezva ! dobrý počtení

KATRTER (4) napsal 25.10.2015 v 17:07

Kariboo (0) napsal 25.10.2015 v 12:04

Komorerth (60) napsal 24.10.2015 v 00:17

Cestopis supr.. Len verim, ze si aspon platil za benzin ked uz nic taketo cestovanie chapem, ale nie je mojim salkom kavy

Pivko (85) napsal 23.10.2015 v 22:21

Docela se mi libiš na poprvé dupne.

libca. (2) napsal 23.10.2015 v 20:58

Právě jsem si myslel, že tam je to horší a vadí jim i tohle. Samozřejmě mimo přírodní rezervace..
Příští rok to teda vyzkouším i ve Slovinsku

Tudydudy:
Díky, stroj je parádní, však to znáš :).. Vítr taky, pak taky spotřeba, měl jsem u sebe jen hotovost bez karty s tím, že rezerva byla jen asi 1500, takže se nesmělo nic stát a nesměla být ani spotřeba o moc větší :D

fidlimydli (320) napsal 23.10.2015 v 14:39

libca: Ono je to všude stejné. Je jedno jestli je to SLO, nebo A. Spát nesmíš nikde, ale pokud neděláš oheň, nespíš na očích, nebo u turistických center, kde pantátovi na louce někdo táboří 3x do týdne, je to každému fuk. Vyjímku tvoří jedna země, kde jsem měl problémy, ale tenhle národ má bezdůvodnou buzeraci v krvi. Ano, Čech na Tebe po objevení zavolá policajty, zbytek světa na tebe zavolá, aby jsi přišel na snídani. Ověřeno 20 lety praxe.

tudydudy (18) napsal 23.10.2015 v 14:07

Máš můj respekt za odvahu vyrazit takhle daleko sám a moje sympatie za stroj, který sedláš Tomu cestovnímu tempu po německý dálnici se vůbec nedivim, on ten vítr je pak fakt na prd

libca. (2) napsal 23.10.2015 v 13:53

Díky za zastavení a komentáře!
Ano, po Německu už více méně nebylo o čem psát a vím, že je druhá půlka na nic, ale Švýcarsko sem projel za pár hodin, protože sem neměl tamní peníze, plánuju ho projet příští rok důkladněji, na severu Chorvatska vůbec nic nebylo, takže také nestálo za zmínku.. Bohužel to byl spíš maraton, neměl jsem zkušenosti, takže blbě naplánováno, navíc bylo opravdu horko, tedy každé zastavení = mokro jak po sprše.
Výlet byl zaměřen na dva cíle, Würzburg a Stelvio + nějaké fotky.. To se mi splnilo nad očekávání dobře :)
Co se týče Slovinska, všude se mluví o tom, že lidi volají policajty, jsou tučné pokuty.. V žádné jiné zemi, podle zkušeností ostatních, nic takového.. Proto jsem napřed zkusil takové řešení a kdyby nevyšlo, někam bych se zašil ;)

fidlimydli (320) napsal 23.10.2015 v 10:15+1

Jak jsi slibně začal, tak jsi se na to po Německu vyflákl . Vůbec jsem se nedočetl, že jsi byl ve Švýcarsku a Chorvatsku, ale styl psaní dobrý. Cestování sám má své výhody. Být vás více, nespíš v obýváku. Jen mne zarazilo, že si děláš hlavu, že se ve Slovinsku nesmí spát venku, jako by se jinde kde jsi spal mohlo. Jinak nemyslím si, že užívat = utrácet.

jopr (2) napsal 23.10.2015 v 09:34

Trasa super, ale chtělo by to víc si to užít a míň šetřit, i když chápu, jak si psal, jsi těsně po škole.

chudela.pipa (-29) napsal 23.10.2015 v 08:39

pěkný výlet,jen moc uspěchaný myslím,foto úžasné