Trip po známych miestach starého kontinentu

Cestu, ktorú som obsolvoval spolu s manželkou, som plánoval ako kombináciu toho, čo som si prečítal v ostatných cestopisoch, niečo ako inšpiráciu zo školských čias a nikdy, pokiaľ je to možné, neobchádzam obľúbené Alpy.

1.deň   Handlová - Bratislava,  203 km

Tradičný presun k sestre do Karlovky.  Tradične  neužívame sestru na prespanie, za čo ďakujeme. Ušetríme si tak nudné kilometre, ktoré musíte stráviť na diaľniciach cez Rakúsko. Tentoraz aj za príjemný večer s grilovaním- díky Tóno.

2.deň   Bratislava - Regensburg - Schonenberg-Kubelberg,  902 km

Prvý deň našeho tripu sme si z manželkou dali za úlohu prejsť vlastne čo najviac. Cieľ bol Saarbrücken resp. čo najviac sa k nemu priblížiť. Cestou som si pripomenul moje služobné cesty u starého zamestnávateľa  popri  Dunaji . Za zmienku stojí  azda len že  prechádzame okolo Hockenheimringu pri meste Mannheim. Nocujeme v kempingu pri jazere Ohmbachsee.

3.deň  Schonenberg-Kubelberg – Metz – Reims – Amiens – Étretat – Pont Audemer,  702 km

Druhý deň vstávame skorej lebo je pred nami celkom dobrá „štreka“ .  Asi o 9 hod. sme už vo Francúzsku a pokračujeme smerom na Metz . Obchádzame veľkým oblúkom  Pariž,  pretože na mestskom diaľničnom obchvate predpokladáme veľkú premávku , o čom sa v nasledujúcich dňoch aj presvedčíme. Asi o pol piatej prichádzame do mestečka Étretat. Mestečko sa nachádza na pobreží Atlantiku resp. Lamančského prielivu. Je známe charakteristickým pobrežím a ešte známejším tzv.“ uchom ihly“.
Po asi hodinu a pol trvajúcej prechádzke pokračujeme k významnému prejazdnému bodu dovolenky  pri ústi rieky Sieny do Atlantiku pri meste Le Havre – mostu Pont du Normandia. Fascinujúca stavba ,  z ktorej keď po ňom prechádzate, vzbudzuje rešpekt. U mňa, ktorý ma „depku“ z výšok, to bol „zážitok“. No a ešte niečo z tohto dňa stojí za zmienku. Valili sme so  Silviou celkom dobrým tempom . Priemerne som sa snažil na tachometri držať 130-150 km/h, čo nie je zlé. Rýchlejšie si poviete sa cestuje len lietadlom? Hádam. Pokiaľ nejdete vo Francúzsku vedľa železničnej trati!!! Keď ide vedľa vás vlak – TGV , ktorý sa okolo vás preženie tak rýchlo, že si poviete či niekoho na tej diaľnici nebrzdíte. Pre istotu zastavujem na najbližšej pumpe a a dávame si  time-out na vydýchanie... Nocujeme v meste Pont Audemer, ktorý sa nachádza strategicky pri diaľnici. Nocovať v ňom budeme najbližšie dva dni, tak potrebujeme byť blízko diaľnice.