Route des Grandes Alpes a další krásy Francie

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

Pavel_G (3) napsal 05.01.2023 v 11:42

Moc dobře se to četlo. Dost inspirace pro ty co tam ještě nebyli, takže i pro mě a hlavně i s popiskami GPS, kde se dá kempovat nebo na co se podívat a můžeš si to v klidu najít na mapě. Tohle mi u některých cestopisů dost chybí.

pagliaorba (64) napsal 18.01.2020 v 08:50

Moc pěkný čtení ....

spike-cz (137) napsal 17.04.2017 v 11:12

Díky za přínosný cestopis, včetně souřadnic ověřených kempů se to může hodit..
Ať to jezdí

fluke (4) napsal 30.07.2015 v 13:17

SUPER napsané

Kufr (15) napsal 14.02.2015 v 09:07

Hodně dobrý

Mr.Petr (6) napsal 16.08.2014 v 09:27

pěkný cestopis

tatook (3) napsal 14.08.2014 v 09:34

Pěkně napsané a díky za GPS ubytování

FatBoy105th. (31) napsal 05.08.2014 v 18:13

V nedeli jsme se vrátili z Castellanne a okoli hned bych se tam vratil pekny clanek at to jezdi !!!

seikos (975) napsal 05.08.2014 v 14:48

-MP- já se nepřu o tom že jsi nejel to co jsi jel. Jen jsem se zmínil o tom že z RDGA jsi 1/3 vynechal.

A máš do jisté míry pravdu. RDGA postupem času umírá. Pohlcují ji města, vesnice a tunely, zkracují ji mosty a trefit v dnešní době "tu pravou" RDGA není vůbec jednoduché.

Však už není ani značená a ty hnědé cedule jsou tak jednou za 60km.

Nabírá osud porobný Route66

-MP- (9) napsal 05.08.2014 v 08:46

Jj , je to jak píše twinrider , Bonette je nejvyšší průjezdná silnice . Ostatní jsou jen slepý silničky , končící nějakým pláckem jako parkoviště . Takže sorry že slůvko "průjezdná" mi vypadlo .
To seikos : chtěl jsem jet to co jsem jel , ne že jsem chtěl jet RDGA . Proto jsem se na RDGA napojil kde jsem se napojil a opustil ji tam kde jsem ji opustil . A RDGA vede přes Albertville - přes Flumet , jihozápadním směrem na Ugine , na jih k Albertville , Moutiers a pak severovýchodním směrem k Bourg St-Maurice . Devětsetdvojka vede z Flumet přes Beaufort do Bourg St-Maurice , ale to je označováno jako zkratka ... Nejel jsem zkratkou , vzhledem k tomu že se blížil večer a zdálo se lepší hledat kemp někde kolem Albertville .

Kdybych chtěl jet čistě po RDGA , tak se nepodívám ani na Bonette , protože to taky neleží na RDGA , ale na Route Imperiale . Konec RDGA jsem vynechal , protože jsem chtěl na západ - do Castellane a do Grand Canyonu du Verdon . O konci RDGA se píše v různých zdrojích taky různě . Někde je uváděnej Menton , někde Nice . Přičemž v Nice jsem viděl také tu hnědou ceduli Route des Grandes Alpes .

twinrider (3) napsal 04.08.2014 v 22:18

Bonette se označuje jako nejvyšší, protože se tím myslí nejvyšší průjezdná. Taky tam chci vyrazit, proto bych se rád zeptal, jakej je optimální termín? Červenec, srpen?
Solden je neprůjezdná. Je to tochu opuštěný místo v létě, když se tam nelyžuje. Je to výjezd nahoru k vleku a zpět.
Jinak cestopis gut na skutru pěknej výkon

Slezsky (14) napsal 04.08.2014 v 20:37

seikos:Děkuju za informace,jsem rád že někdo tak zkušený jako jseš ty poradí.Máš skvělé cestopisy jak jsem měl možnost párkrát číst,nádhera!Cením si toho.A už študuju mapy a trasy ve Španělsku,vypadá to parádně ta Sierra Nevada.

seikos (975) napsal 04.08.2014 v 20:20

No, když už chceš jet RDGA a nazveš cestopis RDGA, tak by to mělo výt o RDGA. A ty z 670km dlouhé cesty ubereš na severu 120 a z jihu 100, takže jsi ji projel tak 2/3. Proč jet až do Albertvile, když RDGA jde z Flumetu na jih na Beaufort? A dole na jihu, zrovna ty zatáčky nad Mentonem (Sospel pass) jsou jedny z nejvybranějších na celé trase. Ano, možná až přespříliš umělé a strojené, ale krásně řezané.
RDGA navíc nekončí v Nice, ale právě v Mentonu.

Slezky: nejvyšší asfaltka v Alpách je cesta ze Soldenu na ledovec Rettelbach. Krátká, slepá, ale nejvyšší (2830mnm). A nejvyšší v evropě ve ve španělsku, Sierra Nevada , silnice pod názvem Veleta (3380mnm).

Slezsky (14) napsal 04.08.2014 v 19:20

Zdravím a chválím moc pěkný cestopis a úžasné fotky.Mým snem je taky jednou v budoucnu projet úplně ty samé místa o kterých si psal.Sbírám informace a pročítám cestopisy právě z Alp a mám v plánu vyjet i na skutečně nejvyšší možné místo po asfaltce a sice na Ötztaler Gletscherstraße v Rakousku což je vysokohorská silnice až do madmořské výšky 2829 m.n.m.
Zde je video,že fakt nekecám://www.youtube.com/watch?v=08alMHD7WOM
Nechcu tě opravovat,protože jsem zatím ještě v Alpách nebyl,ale nejsi první a ani poslední jak vidím co tvrdí a píše,že okružní silnice kolem pahorku Cime de la Bonette má v nejvyšším bodě nadmořskou výšku 2802 m.n.m. a je tudíž oficiální nejvýše položenou evropskou silnicí.Není to pravda,spousta motorkářů to ví,ti znalí to prostě ví,že existují asfaltové silnice dostupné na motorce,které jsou ještě výš než Cime de la Bonette.Prosím když tak mně opravte někdo pokud někdo ví o ještě výše položených asfaltových silnicích v Alpách.Rád se nechám překvapit a naplánuji si tam v budoucnu trasu.

Georgik (76) napsal 04.08.2014 v 18:22

tohle je prostě klasika, už jsem tam v různých modifikacích trasy byl třikrát, kdo není vysloveně dobrodruh ala Emil Holub, tak ho to nemůže zklamat . Nádherná příroda a díky TdF až na vyjímky super asfalt. Tvl, letos to tam bylo super včetně počasí. Kdo ještě letos vyrazíte, přeju hodně štěstí, ať už jedete kamkoliv.

Kostelník (58) napsal 04.08.2014 v 12:15

Ahoj! Fajn cestopis. Hned bych jel. Připojuji se ale k Vendisovi s kolonářskými zkušenostmi u nás. Jezdím pouze moto a v zácpách se proplétám každý den. V 98% případů nikdo nedělá problémy. Pár lidí, kterým vytečou nervy v zácpě na tebe třeba zatroubí, ale s žádnýma naschválama jsem se už dlouho nesetkal

Vendis (33) napsal 04.08.2014 v 11:11

Taky jsme jeli něco podobnýho před dvěma lety, v Castellane jsme bydleli za slušnou cenu v penzionu. Dobrej článek, ale nemůžu souhlasit s tou zmínkou o potížích s plechovkáři v kolonách u nás. Naopak, minimálně v posledních třech letech jsem neměl v tomto smyslu snad ani jedinej problém, a to jak v Praze, tak kdekoliv jinde. Většinou i uhýbají, aby ti průjezd umožnili. Dokonce se to často stává i mimo města za normálního provozu abys měl možnost předjet bez přejetí plné čáry (tam, kde není samozřejmě zákaz předjíždění).

mikni (103) napsal 04.08.2014 v 10:04

pěkné,jel jsem skoro stejnou trasu v červenci,ale v kaňonu Verdon pořád lilo a ty passy jsem s baťůžkem raděj vynechal,na to už nemám Francie ale stojí za pokoukání i přes tu drahotu díky tomu našemu skvělému kurzu k euru.Zavzpomínal jsem díky