Na motorce do Alp, Provence a na Azurové pobřeží

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

dzonnek (3) napsal 27.04.2017 v 22:46

Super cestopis a inspirace v sezone jedu tez! Uz ted se tesim bude to snad bez snehu ale s nim je to preci jen vetsi dobrodruzo

Finč (89) napsal 24.01.2017 v 15:59

Sice "to" tu visí už dlouho, ale já jsem to přečetl až teď jedním dechem a super
Letos se na podobnou trasu chystám, tak dík za inspiraci

malina (3) napsal 06.05.2012 v 21:46

Super počtení, bavim se

RomanXX (14) napsal 13.12.2011 v 16:37

Chlapi do Alp se jezdí v srpen/září. Jsem chytrý, že? Ale jsem poučen z minulých dovolených. Ale, jeli jsme s kamarády přes Val d Isere a v srpnu tam napadlo 80cm sněhu a museli jsme to objet také. Jinak příští rok plánujeme Španělsko, Portugalsko, Francii a Gibraltar. Tak pokud budete mít zájem, mohli byste se přidat. Máme podobný styl. romik.honda@gmail.com jinak RomanXX.
Píši cestopis z Pprovance 40 průsmyků 2011. Vyjde to na motu. Jinak
//nasesrazy.blogspot.com/2011/11/romanxx-vylet-do-francie-2872011.html

mattua (0) napsal 17.08.2011 v 23:26

Stan jsme kupovali právě kvůli tomuto výletu a já osobně jsem s ním fakt spokojený. Je to stan pro 3, takže 2 lidi + bagáž = zn. ideál. 3 + bagáž = menší ideál, ale vejdou se. Váží sice 4,5 kg, ale myslím, že poměr cena-výkon je super. Dají se koupit, lehčí a po složení menší, ale stojí cca o 2 tis víc. Tenhle vyšel tuším něco kolem 3 500 Kč.

TwoWheels (31) napsal 17.08.2011 v 09:28

Ahoj, pěkný výlet. Jenom malá technická otázka??? Na fotkách jsem zahlédl stan Coleman, jaké jsou vaše zkušenosti s tímto stanem??

Sete (36) napsal 26.07.2011 v 17:05

Paráda, pěkně napsaný, pěkný fotky. Chtěl bych se tam podívat, Multistradu měl přede mnou jeden týpek ze Saint Raphaël a tak trochu jsem mu slíbil, že se tam na něj přijedu mrknout. Super inspirace na cestu , zase se mi tam chce o trochu víc

seikos (975) napsal 22.05.2011 v 07:32

Jancza: silnice jsou tam naprosto standartni. Asfalt je jako kdekoliv jinde v Evropě. Povrch samozřejmě o mnoho lepší než v Čechách

Jancza (0) napsal 17.05.2011 v 11:37

Krásný článek. Mám dotaz, jaké byly ve Francii silnice. Přemlouvám manžela, abychom vyrazili právě do Francie a někde jsme slyšeli, že ve Francii jsou špatné silnice, že se na nic spíš oddělají pneumatiky a jízdu si moc neužijete. Ale z vašeho článku, ani z jiných článků jsem se nic takového nedočetla. Máme Bandita 1200. Díky.

mr.onca (0) napsal 07.04.2011 v 22:43

Moc pěkný :o) Škoda, že jsem ten smolař, co to třetí den otočil zpět do ČR :-/

SABATH (20) napsal 09.03.2011 v 09:51

hezky clanek,diky za nej...,chystame se tohle dat v cervenci,takze Te asi ''zkopirujume''...,preju pohodove km do nove sezony

gryzli07 (0) napsal 06.03.2011 v 15:18

super, není co dodat!

Keano (76) napsal 24.02.2011 v 22:42

Krasne se to cte a pekne fotky ;)
Tise zavidim a preju vam hodne dalsich stastnych kilometru

mikni (103) napsal 17.02.2011 v 12:54

...hmmm,pěkný

Danielson105 (0) napsal 15.02.2011 v 20:48

Pěkný taky se tam chceme jet podívat na motorkách. Ta spadlá motorka té bylo škoda : )

Jack82 (0) napsal 05.02.2011 v 01:26

suprový počtení, fakt pecka cestopis Nenapsal bych to líp. Já jel cestu s podobným cílem, tedy Azurové pobřeží, na přelomu dubna/května 2010, celkem 8 dní. přejezd Alp byl kvůli termínu správně vyřazen, mydlili jsme dost dálnice, přesto jsme si užili sněhu a zimy dost (u St.Moritz stále zamrzlá jezera, v Brianconu -2st..) Ale poježdění hlavně nad Monacem až k It hranicím opravdu luxusní. Z Feldkirchu přes Lichtenštejnsko, švajc až ke Comu taky pecka. Jel jsem na Guzzi Sport 1200 a nikdy na to nezapomenu. Rád bych si to zopakoval i na BMW a pokud možno přes Alpy

Xixak (3) napsal 01.02.2011 v 15:06

Parádní cestopis,krásný fotky a jistě spousta zážitků,super inspirace. díííkes

Abajovec (19) napsal 31.01.2011 v 23:29

Máte Oscara za cestopis na MCZ...
Paráda...!

Piha (0) napsal 30.01.2011 v 14:08

Ahoj!Moc pěknej cestopis.Letos chystáme podobnou trasu a tak dobrá inspirace.

spidi.cz (-8) napsal 30.01.2011 v 00:17

Hoši, krásný trip. V létě jdu na podobnou trasu nechal jse se inspirovat. Fakt pěkný!!!

lukyky (2) napsal 28.01.2011 v 22:07

Krásně popsany ,někdy bych taky chtěl jet podobnou trasu ale to je ještě hodně daleko!

venet (1) napsal 28.01.2011 v 10:56

Hodně pěkný popis a krásný fotky -

Georgik (76) napsal 28.01.2011 v 10:28

jo, jo, z části podobnou trasu a Francii se sněhem máme za sebou předloni, pokutu v Rakousku vloni, jinak pěkně napsané

mattua (0) napsal 27.01.2011 v 21:48

jenom bych rád řekl, že jsem ho o tu vapku prosil maximálně tak 16 x nebo 17 x a ne pořád jak tady můj bejvalej kamarád píše...

BaRT_Czech (45) napsal 27.01.2011 v 18:47

krásné počtění ... dík

seikos (975) napsal 27.01.2011 v 17:25

Kdyby měl někdo zájem o itinerář původně zamýšlené cesty bez objížděk (den po dni), je to ke stáhnutí na //www.xixao.cz/moto/francie2010.zip

Je to ITN soubor do Tomtomu. Případně to lze přes program Tyre překonvertovat do jakékoliv jiné navigace

Kov (23) napsal 27.01.2011 v 11:31

Jeden z vynikajících cestopisů! Zasmál jsem se, uložil si do záložek pár tipů na místa, které jsem minul když jsem tama projížděl a krásně si v zimě ,,zacestoval". Fakt super!

Jenc (0) napsal 26.01.2011 v 21:00

Krásný cestopis i fotky! (Jenom mi na fotkách chybí ty kozaté baby a černošky.)

nuclearB (5) napsal 26.01.2011 v 20:36

OldMan> naprostý souhlas. Mě to tam taky znovu táhne a letos to dám zase.
Stejnou trasu jsem jel přes Alpy přesně o měsíc později a počasí jsme měli luxusní. Akorát teda ten Col de l’Iseran je fakt studený a větrný místo. Ale ten kostelík, co vypadá jako poskládaný z kamení je parádní.

OldMan (0) napsal 26.01.2011 v 14:46

Ahoj

Ta trasa je hodně podobná té, které jezdím s obměnami každý rok. Do Savojských Alp jezdím v červenci a srpnu a také se někdy zadaří a s nízkými teplotami a menší sněhovou přeháňkou, která ale obvykle ihned taje. Do Švýcarska jezdím přes Rakousko Salzburg, Insbruck, Feldkirchen, Vaduz a dolů přes Alpy do Chamonix. Alpskou cestu jezdím celou od Ženevského jezera a končím v Nice s tím, že potom jedu kolem pobřeží přes Monte Carlo do italského Janova (Genove).
Osobně ale nedoporučuji jezdit kolem pobřeží kvůli tomu vedru, kdo chce vidět Crand Canyon tak to asi ano, ale potom opět zpět do Alp. Ale to je o tom gustu, jinak samozřejmě pro "sběratele" horských sedel je Francie ráj - jsou tam nejvyšší sedla v Evropě /Cool I'seran, Bonette 2802 m n.m.)

V každém pádu jste si vybrali jednu z nejzajímávějších tras pro motorkáře. Jenom mě překvalila ta porce najetých km, obvykle po 14 dnech mívám natočeno něco přes 5 tis.km. Nicméně na motorkách, které jste měli a bez tak kvalitního krytí proti větru, jste si asi dost užili.

Předpokládám, že jste měli spoustu pěkných zážitků a odhaduji, že to nebylo naposled, co jste Francii navštívili. Pro milovníky moře a pěkných cest doporučuji Bretaň a Normandii s krásnými pirátskými městy. Nebo cestu kolem Biskajského zálivu do a přes Pyreneje zpět.

... OM

Předchozí