Ako som nešiel do Afriky

Cestopis o tom, ako som zodpovedne plánoval Afriku a nakoniec z toho bolo "len" Francúzsko a Taliansko.

Afrika.

Tento nápad vznikol už minulý rok pri debate s kamošom, s ktorým jazdím väčšinu svojho času. Rozjímali sme sa nad nekonečnými, niekoľkodňovými výletmi a spomínali na tieto časy. Kamoš má teda najazdené podstatne viac, v podstate má odcúvané, čo ja najazdené :)  Mňa to neustále ťahá na sever, do chladnejších krajín, tá predstava sa schladiť v letných horúčavách ma proste láka, napríklad taký Nordcapp. No lenže kamoš je taká jašterica, čo by sa najradšej váľal niekde na pláži pri mori, no to zase nie je moja parketa. Ale obaja sme sa zhodli, aká to bola škoda pozerať z Gibraltáru na Africký kontinent (a nezájsť si tam...), pretože ten je naozaj blízko, čo by si kameňom dohodil, a čo nedohodíš, došt.š :)

A tak padol cieľ: Casablanca, môj megavýlet na 21 dní.

Plánovať som začal už v Marci, schválením dovolenky, to šlo prekvapivo hladko, aj keď mi bolo trocha ľúto kolegynky, ktorá ma musí zastúpiť, ale výlet je výlet.

V ďalších bodoch prišla na rad nová výbava, alebo všeobecne výbava. Moto som vyzbrojil kuframi Shad, vyšším plexi a inými "fičurami" ktorý mi mali spríjemniť cestu. Kúpil som si lepšie oblečenie, stan, spacak, karimatku, varič, riad, lieky, očkovania, investícia všeho všudy okolo 800€ a ešte som ani päty z domu nevystrčil.

No a potom to prišlo, na kamoša sa začali valiť zdravotné problémy a tak bolo jasné, že ísť v takomto stave na tak dlhú cestu by bol hazard. A presne v tomto bode sa rozplynuli moje Africké nadeje :)

Dovolenka schválená, veci nakúpene, tak doma predsa sedieť nebudem. A tak som si vymyslel alternatívu, úplne hore do Dánska a cez Belgicko, Holandsko, Francúzsko (pozdĺž pobrežia), Andory šup domov. Koľká to radosť, že som to zachránil a takto perfektne vymyslel. Moto kolegovia na FB mi dali kopec úžasných tipov, ktoré stojí za to navštíviť. No a presne 2 týždne pred odchodom opäť problém. Naša 8 mesačná princezná skončila v nemocnici na týždeň a tak mi bolo jasné, že skončím tak na záhrade s kosačkou v ruke...

No nie, nevzdám sa, musí existovať kompromis, a tak po úmornom dohadovaní :) a argumentácii sme sa dohodli s partnerkou na kompromise 5-7 dní. No, lenže čo stihnete za túto dobu? Tak opäť plánovanie, kde cieľ bol jasný, užiť si jazdu prázdnymi kľukatými cestami, pokochať sa a kvalitne si zajazdiť. Hurá mám nový cieľ, Toskánsko a Francúzska útesová road Combe Laval.