Do Chorvatska na skútru s Béčkovým řidičákem :-)

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

Doctoropulos (5) napsal 30.05.2023 v 21:11

Paráda a trochu závist.

Piestici (1) napsal 11.05.2023 v 20:58

K tomu jazdeniu na 125 ccm skútri po EU s B-čkovým vodičákom.... Tá EU legislatíva, na ktorú sa tu v komentároch odvolávate, obsahuje dôležitú klauzulu, ktorú tu nikto nespomenul. A síce....WITHIN THE RESPECTIVE COUNTRIES...čo znamená, že to B-éčko platí na skúter len v krajine, ktorá VP vydala, a aj to len za splnenia určitých podmienok ( napr. automat ). Čize Čech môže jazdiť s B-éčkom LEN v Čechách, Slovák LEN v SR, Rakušan LEN v AT. Po prekročení hraníc domovskej krajiny potrebuje min. A1. Čize celá cesta do HR po prekročení CZ hraníc bola jazdou bez príslušného vodičského oprávnenia. Iná vec je možná benevolencia policajtov pri prípadnej kontrole. V prípade účasti na dopravnej nehode v zahraničí by to bol ale istý "průser".

Milan1963 (272) napsal 10.05.2023 v 17:43

Hezký a pěkně napsaný cestopis. Taky jezdím na skútru, momentálně má variátor KO, ale až bude nový, mám možná inspiraci. Jen tak dál !

alex7878 (0) napsal 10.05.2023 v 11:00

Super zážitek. Ale postavit poprvé stan ve tmě je mistrovské dílo. Ale rozhodně bylo tepleji než stavět pětiměsíční stan pro 1 osobu. Díky za podrobnosti. Sám bych to neriskoval, ale je to skvělý nápad :).

Matess727x (21) napsal 09.05.2023 v 20:49

"Tak jsem ho prostě rozbalil na zem a jen se do něho zabalil",...tak to mě teda rozsekalo. Ale jinak super.

83427 (6) napsal 08.05.2023 v 08:11+1

Kdysi jsem jel stylem z bodu A do bodu B do Bulharska (Sozopol) a už bych to znovu neudělal. U moře je stejně nuda, takže tě to po několika dnech začne lézt krkem a je lepší to pojmout jako road trip, vyhnout se dálnicím a užít si i ty tranzitní země. Na sólo cesty je lepší pořídit ještě malej stan. Koupil jsem vloni v Decathlonu takovej údajně pro dva asi za tři a půl tisíce. Pro jednoho a věci je tam místa akorát a je krásně kompaktní. Na moto super. Jinak fajn článek. Těším se na další.

pizda (2) napsal 07.05.2023 v 21:26

AfricanM (0) napsal 07.05.2023 v 20:13

Spontánni akce a do toho poučení se stanem, paráda.
Celý Skútrgang dostal krásnou inspiraci

daveova (2) napsal 07.05.2023 v 20:13+1

Dobrý nářez, bych to na skútru nikdy nedal souhlasím s obojím, předraženým Chorvatskem (proto je už léta kašlu a jezdím do Itálie, poměr cena/výkon je jinde). A ty hovada na cestě jsou možná právě tím skútrem. Mám zkušenost, že když jedu po městě na Nmaxu v padesátce 70, stejně mě pokaždé nějaký debil musí předjet. Když jedu stejný úsek na velké bestii 50, nikdo to ani nezkusi. Prostě "je to skútr, to musím". Což samozřejmě neomlouvá, že se to děje hlavně u nás.

PanPez (-3) napsal 06.05.2023 v 20:58-1

To si žral kobylí vejce? Jezdím tam několikrát do roka a jídlo je tam +- stejně drahý jako u nás. Ovšem nesrovnatelně kvalitnější.

Slavohs (9) napsal 05.05.2023 v 23:03

Před rokem a půl jsem dostal o víkendu chuť na kafe u moře.... a byl jsem ve stejným kempu. Ale jel jsem Rakousko a Slovinsko. Tyhle rychlý nápady jsou prostě super ???.

OndraF (38) napsal 05.05.2023 v 18:00

Kluci, a jak je to s B a 125 v Chorvatsku? O tom jsem našel nikde nic....

karavanista (4) napsal 05.05.2023 v 16:31

Super,ale prosím o odkaz,ze kterého jsi došel na to že na B můžeš jezdit na skútru jinde než v ČR.

Snowball (24) napsal 05.05.2023 v 15:50

Super výlet, gratuluju a docela závidím, že jsi schopný do toho jít takhle po hlavě. Já bych si aspoň doma zkusil postavit stan a vyrazil až ráno Jízda na A1 skůtru s B-čkovým řidičákem myslím v Maďarsku a Chorvatsku není o nic víc legální než v Rakousku a Slovinsku, viz můj komentář, který jsem už ráno dal pod komentář kolegy tirreuse (ale to jsem neměl čas na prohlídnutí všech fotek, takže k "hlavnímu" komentáři se dostávám až teď). Větší strach než z finanční pokuty bych měl z toho, že mě fízli nenechají už na skútru odjet domů a budu muset volat někomu se správným řidičákem nebo s vozíkem, ať mě přijede evakuovat. Ale risk je zisk, odvážnému štěstí přeje.
Taky se letos chystám do Chorvatska, doufám, že taky přivezu tak pěkné zážitky a fotky.

JardaBar (164) napsal 05.05.2023 v 14:32

Paráda a ve stanu měl nohy Shrek

JJNN (58) napsal 05.05.2023 v 10:52

Pěkný výlet a pěkně nabalený skútr

Lenka05 (3) napsal 05.05.2023 v 09:28

Takové výlety mám hrozně ráda, s nádechem dobrodružství a spontánnosti. A člověk přitom nemusí projet půl světa. Ještě ses měl zastavit u Neziderského jezera :)

tirreus (7) napsal 05.05.2023 v 07:43

Krasný nápad, krásná realizace Moc hezká cesta, mám rád lidi se spontánními nápady, které pak bez nějakých dlouhých přemýšlení realizují Objev Maďarska za to určitě stál, ale já bych asi původně měl více odvahy to vzít přes Rakousko a Slovinsko. Taky nechápu, co je špatně na řízení skútru s řidičákem v těchto zemích. A osobně bych asi raději volil cestu mimo dálnice, držení držítek na dálnici je pěkná nuda... Ale pokud bylo málo času, tak samozřejmě chápu A spotřeba naprosto super!

radeki (51) napsal 05.05.2023 v 07:39

Zajímalo by mne co všechno je v uvedené ceně/nákladech zahrnuto ?

Myšmen (1) napsal 05.05.2023 v 06:48

Za mě dobrý,co mě rajcuje je ta spotřeba ... Kdyby ten můj mastonont jel za tři litry tak zruším trvalej pobyt

KozelCH (19) napsal 05.05.2023 v 06:17

Dobře na pankáče. Co je za problém s béčkovým řidičákem v Rakousích a ve Slovinsku?