Černá Hora 2021 Jak se výlet nepovedl aneb "domů na vozíku"

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

mari.cz (0) napsal 12.01.2023 v 16:24

Tý jó, tak toto nechceš zažít.
Asi by mě trefilo, proto mám repatriaci moto stále v pojistce i když už nikam skoro nejezdím, co kdyby.
Pravopis?? Sakryš zhltnul jsem to jedním dechem a ničeho si opravdu ne všimnul. A asi proto raději zde nic nepíšu.

yamat (1) napsal 09.01.2023 v 16:52

Zážitky pry mají být intenzivni, ale na místě to prožívat nechceš. Za mě zajímavý příběh, dobře že ses podělil a ta čeština tomu dodává autenticitu

jirka-mz (23) napsal 19.11.2021 v 02:15

A přesně tohle jsem říkal kolegovi kdysi v Rumunsku, když chtěl jet kousek off na Traceru 700. Vana tak krásně nízko a na ráně, že by stačil jeden šutr, a byl by bez oleje . To Versys to měl chráněný alespoň svodama a výfukem ...
Na Tigerovi už mám pořádnej plech, takže tam podobný peripetie nehrozí .

durmek (0) napsal 11.11.2021 v 20:54

Mal som podobnú skúsenosť z Rumunska (Braila).Na 6,5 kovom geese ruplo čidlo oleja (pôvodné). Striekajúci olej na horúci výfuk , zadymovanie ako v tanku. Odtiahol som do parku , čidlo vybral a natĺkol doň zvnútra drevený kolík a fičal dom.

Mulis_75 (29) napsal 03.11.2021 v 11:31+1

Myslím, že smyslem rubriky cestopisy je podělit se o zážitky z cest, poukázat na zajímavá místa atd. a ne zde absolvovat zkoušku ze slohové práce či gramatického diktátu z češtiny. Když je někdo např. z Lašska, ať si klidně po lašsku, mně osobně je to úplně jedno. Pokud se to někomu po gramatické stránce nelíbí, tak ať to nečte - nikdo mu to přece nenařizuje. A výlevy na téma špatná gramatika, proč? Vždyť snad i opice pozná, že to není gramaticky správně, tak proč na to ještě poukazovat. Asi zvyšování ega.

CRF1000 (91) napsal 03.11.2021 v 10:58

blahopřeju, 5 euro za kemp je super, v bosne i ve slovinsku jsem spal v penzionech se sprchou s postelí s televizí a s wifi za cenu 8 eur/osoba.....stanování se vyplatí

Martin1980 (3) napsal 02.11.2021 v 18:41+1

Pěkný cestopis, každý není spisovatel, za mě určitě

Dukovan (1) napsal 01.11.2021 v 15:26+1

Když se má něco po.rat, tak se to po.ere v nejmíň vhodnou dobu.
Ale nechápu, že si někdo před cestou nepřiplatí cca 400,- za asistenční služby.
Pak si jen sednu na pankejt a počkám..

Krkinen (15) napsal 31.10.2021 v 10:22+1

jste ho asi nasrali, cestopis smazán a profil bude asi brzo taky. no a já se nedozvím, co se mu stalo. zrovna jsem si XR pořídil tak jsem zvědavý...

Milan1963 (272) napsal 30.10.2021 v 19:48

Hezký cestopis o nehezkém konci. To máš
Za tu češtinu ale .

Aldamasor (1) napsal 30.10.2021 v 16:09+1

Já jsem dojel jednou na jih HR a jednou objel republiku, takže nejsem nijak kovanej cestovatel. Co se týče pravopisu - jsem na češtinu hodně háklivej, ale pokud člověk zvládne takovou krizovku a umí se o ten příběh podělit, je to za mě mnohem podstatnější než gramatika

Brukev (850) napsal 29.10.2021 v 19:03+4

Proste XR není GS ... ale jak bylo psáno níže, jednou se tomu zasmejes a evidentně sis poradil takže dobrá zkušenost ... ps. někteří tu řeší pravopis a sami tam mají chyby ... .

Za mě super ze ses podělil a s XR vyraž do IT Alp zaříznout par supersportů ( nic proti SS )

Animals21 (47) napsal 29.10.2021 v 09:28+1

Pravopis je myslím relevantní připomínka a to proto, že dneska Word, ale i třeba Outlook, umí pravopis zkontrolovat a člověk nemusí vypadat jako blbec.

Autorovi bych ale řekl, že i když to muselo být fakt k nasrání a na hovno, tak za pár let bude vesele vzpomínat na něco, co se jiným jen tak nestalo. Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně musí být silný ... nebo jak se to říká

maroche (0) napsal 29.10.2021 v 05:37

kotzitzaq (20) napsal 28.10.2021 v 22:13

Trochu mě udivuje, že se nenašel nikdo, kdo by svařil hliník. Mně se podařilo najít dílnu i v Tunisku - podlaha sice byla jen udusaná hlína, ale hliník svařili (ale bylo to jen víko skrz které ukapával po pádu z vlastní blbosti olej a ne vana). To víko mám dodnes na památku

kle1 (3) napsal 28.10.2021 v 17:43+1

Já bych taky pravopis neřešil, samozřejmě že u cestopisu je hlavní obsah, ale když něco někam píšu, tak si to po sobě nejdřív přečtu. Chybějící písmena nebo mezery mezi slovama mě už přijde moc.

prebla (86) napsal 28.10.2021 v 10:38+4

Já pravopis neřeším,řeším příběh a ten byl docela silný.

jets (522) napsal 28.10.2021 v 09:34+8

i bych si to přečetl, ale ta gramatika je fakt špatná. Pro dobrou čitelnost udělá hodně jedna zásadní věc. Za znaménky ve větách se dělá mezera. A pokud se chceš veřejně prezentovat, je dobré si opravit chyby, abys nevypadal jako ---.Neber to jako kritiku, nebo důvod aby ses naštval a nikdy nic nenapsal, prostě je to informace jak to udělát příště líp.Já su na to taky tupý, tak si cestopisy nechávám opravit od kamarádky, který česky umí nejen mluvit, ale i psát
Klidně mě tu můžete umínusovat a ukamenovat, ale aspoň trošku gramatika v mezích normy je při veřejné prezentaci důležitá.

vii (1) napsal 28.10.2021 v 08:49+1

Nechapu, ze ani na 2. generaci S1000XR s tim neco neudelali... Mam rok stary moto a uz je to cele omlacene od sutru, cekam, kdy me to nekde nakope.

ferda.66 (38) napsal 28.10.2021 v 07:24

Docela mazec, takove dobrodruzstvi. Zkusil bych se priste mrknout po nejakym pridavnym ochrannym krytu

kle1 (3) napsal 28.10.2021 v 06:54-2+2

Zajímavý příběh, chválím snahu obohatit nás o další cestopis, ale tolik pravopisných chyb jsem tady už dlouho neviděl. Příště si to po sobě raději přečti.