VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

zoller (8) napsal 29.05.2015 v 11:55

Tak to je paráda, ste frajeři! A taky všichni ostaní, kdo tehdy cestovali z ČSSR ven na motorkách!!!
parádní článek i dobový fotky! Díky za to.

owl (5) napsal 01.01.2012 v 12:56

Moc hezké čtení a vzpomínka na neuvěřitelné kousky. Díky

Milan-11 (12) napsal 23.12.2011 v 07:42

Bravo

bower (2) napsal 02.02.2011 v 17:53

moc pěkný,kdybych měl někoho ksobě tak bych to na číze taky zkusil i ted ,

motokuba-keči (-1) napsal 16.12.2010 v 18:01

Ty jo rok kdy jsem se narodil a ono se tak cestovalo

LUXUS práce

Sweep (0) napsal 29.10.2009 v 20:51

Super výkon Perfektně napsáno a nafoceno, bezkonkurenční dílo

standa (0) napsal 24.07.2009 v 10:17

Pěkné je to moc pěkné
standa
moby

Pooh-Bear (5) napsal 13.06.2009 v 00:48

Bomba cestopis , pro mě tím spíš, že spoustu z těch věcí pamatuju ještě i já - v r. 82 mi bylo nějakých 7 let a do revoluce jsem s rodičema (autem) stihnul Jugoslávii vidět a zažít víckrát přesně tak, jak ji popisuješ. A na spoustě z těch zmiňovaných míst jsem tehdá, ale i v nedávný době byl, takže vím, o čem je řeč..

kanecek (0) napsal 28.03.2009 v 21:59

přenádherné...

acALIEN (-4) napsal 17.03.2009 v 00:02

Tohle je proste narez.Chtel bych autorovi moc podekovat, jsem rocnik 1985, takze tohle byla pro mne naucna literatura a nutno dodat, ze mnohe veci se stale nezmenily.

Fenix (0) napsal 13.03.2009 v 17:24

Pěkné počtení.. Co bude dál? už se těším...

Drakis (67) napsal 11.03.2009 v 05:48

Něco nádherného.Děkuji za po dloůhé době pěkné počteníčko.

JohnnyS08 (218) napsal 09.03.2009 v 22:45

Super, přimlouvám se za další díl!

JiB (29) napsal 08.03.2009 v 22:28

To Dave: no to bude asi tím že tehdá nic jiného než ORWO filmy východoněmecké v krámech nebylo a vyvolávala je po celé republice stejná FOTOGRAFIA.

DAVE_KOTEL (0) napsal 08.03.2009 v 18:22

Ještě jedna věc, když jsem prohlídl fotky, tak jsem si uvědomil, že barevnost těch fotek je úplně stejná jako z dovolených našich na Jadranu v té době. pekelná podobnost.

DAVE_KOTEL (0) napsal 08.03.2009 v 18:13

Výborný cestopis, v té době to musela být masírka, ale jsem překvapený, že jste neměli žádné vážnější poruchy. No holt jste asi nepodcenili přípravu... Těším se na další "Sebrané spisy". Díky

Jindra650 (35) napsal 07.03.2009 v 15:55

vynikající, sice jsem byl ještě na houbách, ale přečet jsem si to moc rád, nebýt totalitních omezení tak na západě to musela bejt skvělá doba, klidný cestování, menší provoz, o moho menší turizmus ...no paráda ...moje vzpomínky z rodiných dovolených sice spadaj až do prvních let 90. ale to byla taky ještě sranda, třeba pašování kanistrů s benzínem pod podlahou přívěsu a tak podobně ...btw. na jedný fotce jsem našel svoje XJ

Nebzyk (0) napsal 07.03.2009 v 10:37

Moc děkuji za krásný cestopis z časů, kdy jsem byl sice už vnímající, ale rozum teprve pomalu beroucí Připomínka dřevních dob socialistické mototuristiky, úsměvná, poučná, ale hlavně ryzí Moc se těším na další přepisy!
Mimochodem, osobní vzpomínka na rok 1987 či 1988, to už si fakt nepamatuju a cestu (vlakem, bohužel) do Polska: Naši něco málo našetřili, ale vyvézt nadlimitní množství měny bylo (jak mnozí víte) zakázáno, takže máti rozestrkala pätstovky na různá místa v zavazadlech (aby minimalizovala riziko ztrát při případném odhalení), mimojiné jednu poskládala do kalhotek cestovní panenky mé mladší sestry. My děcka to v tu dobu brali jako dobrou špionážní hru, jak ovšem bylo našim si nedovedu představit. No a dle šikovnosti se dalo 500Kč proměnit na 35000-45000 zlotých, za což si máti pořídila vysněnou džínovou sukni
Měla ta doba něco do sebe, ale vracet by se nemusela...

Jump (0) napsal 06.03.2009 v 20:49

super cestopis i fotky dnešní generace Motorkářů už to má o mnoho jednodušší těšim se na pokračování. Mnoho štastných km

Pivko (85) napsal 06.03.2009 v 20:30

těším se na další díl pro pamětníky

JiB (29) napsal 06.03.2009 v 19:43

To Kasmar: No v původním textu (v tom psaném rukou) o tom byla zmínka. Z Jugošky jsem z pošty (kde byly mobily... ) volal domů a z rodinných důvodů jsem byl odvolán o týden dřív domů. Dnes už přesně nevím o co šlo ale musel jsem mazat domů. Ale i tak, bylo to dobrý.
Jinak všem: díky moc za chválu, kdybych to uměl tak se červenám Jsem rád že se to líbilo, ani jsem nečekal takový ohlas. Spíše jsem byl toho názoru že to kromě pamětníků nikoho zajímat nebude. Přeci jen, není to zrovínka pravěk, ale něco jako motostředověk, doba temna či tak něco.
Naštěstí se i další spisky z té doby zachovaly, ať už mé tak i mých vrstevníků a kámošů. Na Jawě 90 na Nordkap v roce 1980 a podobné úchylky. Takže, budel li čas a chuť, dám se do toho a budu převádět do e-formy

Fanoš-Rušicka (2) napsal 06.03.2009 v 17:32

Nic než obdiv !Jel jsem hodně podobnou cestu před 4 lety akorát přes Bulharsko,Turecko,Řecko,ale Makedonii,Albanii po hodně stejných cestách .Směr Bitola a Prespanské jezero kde jsme spali a pak nahoru.Moc,moc super krásný cestopis.Jezdím tam každý rok a letos zase nebude změna:Srbsko,Albanie už se zase moc těším.Díky za připomenutí cest na Jawkách a podobných strojích.Přeju mnoho zdraví a doufám,že ještě mnoho šťastných km na motorce !

kasmar (1) napsal 05.03.2009 v 23:22

Já jsem u vytržení! Tak, jako tenhle cestopis jsem ještě žádný nehltal. Čiší z něj přátelství, odhodlanost a hlavně odvaha. A ty fotky... Jenom bych se chtěl zeptat, proč jste se vracel sám? Kvůli zkrácené dovolené, nebo tam snad Vaši přátelé chtěli zůstat?

bisop (13) napsal 05.03.2009 v 16:49

Super cestopis.Je to z uplne jineho soudku nez ty megacestopisy z evropy a ze soucasnosti co tu jsou(vcetne meho).Clovek se vrati zpet z teto podivne reality a pripomene si trochu historie a zavzpomina jak to driv fungovalo a na par jedincu co se utrhlo a uzivalo si.Byl jsem malej,ale v ziguliku jsem taky neco sjezdil na zadnim sedadle
Jeste jednou supr

lonza (3) napsal 05.03.2009 v 06:47

Pěkně napsané,protože ta místa znám,ostatně jako mnoho lidí z ČR,tak jsem si v těchto zimních měsících hezky zavzpomínal.Asi si to přečtu ještě jednou.Oceňuji odvahu a nadšení.Přeji ještě hodně km a těším se,až sem pověsíte další zážitky.Děkuji.

ottons (0) napsal 04.03.2009 v 21:06

Krása je to hodně dobry klobouk dolu.

KTMilan (0) napsal 04.03.2009 v 17:34

nemá chybu

JohnyT (0) napsal 04.03.2009 v 17:28

Pane Bašný

Touringrider (11) napsal 04.03.2009 v 16:11

ja bych se tdo ty doby vracet nechtel...(jak tu nekdo pise) ale moc hezky cteni

Zpustlík (0) napsal 04.03.2009 v 13:49

Předchozí