reline_unorOffroad Guide 2: Bosenské šotoliny

Do prodeje právě přichází druhý díl průvodce pro ty, kdo před kvalitním asfaltem dávají přednost dobrodružnějšímu způsobu cestování. Tentokrát vás zavede do malebných hor bývalé Jugoslávie, kde jsou však kromě přírodních krás k vidění i pozůstatky nedávného válečného konfliktu. Na své si tak přijde opravdu každý.

Autor Michal Pertlíček v druhém dílu vychytal všechny drobné nedostatky svého předchozího průvodce, který byl zaměřený na šotolinové cesty italsko-francouzského pomezí. Publikace je opět vytištěna na kvalitním silném papíru velikosti A5, sešitém bytelnou kroužkovou vazbou. Snese tak časté vytahování z tankvaku či kufru, a díky povrchové úpravě jí evidentně neuškodí ani trochu vody. 

Proti prvnímu dílu, který můžete objednat zde, se zlepšila hlavně kvalita map, které jsou ve dvojce podrobnější, a vykreslují nejen doporučené trasy, ale i všechny ostatní lesní i polní cesty v okolí. V úvodu průvodce nechybí praktické informace pro cestovatele, ze kterých se ještě před odjezdem dozvíte jak je to v Bosně s benzínem, bankomaty, internetem, jídlem atd. Správný průvodce se neobejde ani bez slovníčku základních frází, a i tady si autor dal při výběru záležet.

Hlavní část pak zahrnuje 19 tras, které na sebe volně navazují, a zavedou vás po pěkných off-roadových cestách k mnoha zajímavým místům. Podíváte se na dlouho utajované vojenské letiště či k bývalé radarové základně, uvidíte vodopády a jezera, rozhlédnete se po krajině z nejvyšších kopců, a když se vám zasteskne po civilizaci, můžete navštívit slavné historické město Mostar nebo centrum zimních olympijských her. Trasy jsou z 99 % sjízdné pro velká cestovní endura, a velká část z nich nevyžaduje ani žádné velké zkušenosti s jízdou v terénu.

Popis každé trasy se skládá z mapové a textové části, ve které jsou GPS souřadnice všech orientačních bodů a stručný návod kudy kam. Samozřejmostí je celkový délka trasy a její obtížnost, převýšení a celkové stoupání a klesání. Pro lepší představu jsou trasy doplněny fotkami, a ještě víc vás navnadí krátké video-dokumenty na přiloženém DVD.

Offroad Guide 2 - Bosenské šotoliny je včetně DVD k mání za 399 korun, a rozhodně by neměl chybět pod stromečkem žádného dobrodružně zaměřeného cestovatele. 

Objednejte od Michal Pertlíček

Offroad Guide 2: Bosenské šotoliny

Knížka je opět ve formátu A5, celobarevná a v kroužkové vazbě.

399Kč
Kusů:

Offroad-Guide: Alpské šotoliny

Kniha je v kroužkové vazbě ve formátu A5 s 92 stranami.

399Kč
Kusů:
Informace o redaktorovi

Petr Poduška (Odebírat články autora) - Výška testovacího jezdce: 186 cm

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (4x):


TOPlist