globalmoto_nolan Přidat reklamu

Téma: Přihlášení v roce 2015
 
3.1.2015 v 22:17
Ahoj.
Chtěl bych se zeptat, jestli už máte někdo zkušenost.
Chystám se koupit ojetou motorku a nevím, co mě čeká při přihlášení. Chtěl bych při koupi hned stroj přehlásit. Jde mi o to, že zákon předkládá povinnost dodat při přihlášení na úřadě tyto doklady :
Nezbytné doklady a dokumenty:
Občanský průkaz či jiný doklad totožnosti (doklad o pobytu – pouze pro cizince)
Žádost o změnu vlastníka nebo provozovatele vozidla v registru silničních vozidel
Doklady k vozidlu (technický průkaz + osvědčení o registraci vozidla)
Doklad o pojištění vozidla (tzv. zelená karta)
Protokol o evidenční kontrole silničního vozidla

Jak si ale zajistím pojistku, když předem nevím, zda to klapne a neznám ani údaje o stroji? Nebo stroj koupit, vyřídit papíry a pak zmocnit kupujícího k přihlášení, zaslat mu podklady a doufat? Nebo jet znovu a společně přihlásit?
Pokud už jste někdo řešil, prosím poraďte.
Díky.
Tom.

Edit info zde: http://www.motorkar...u-motorky-30455.html

1 reakcí na tento příspěvek Přihlášení v roce 2015

27.1.2015 v 09:33 | Nahoru | #1
Když se ta informace o přepisech objevila, tak jsem si napsal o informaci na ministerstvo. Dnes mi došla odpověď:

Váš dopis značky / ze dne Naše značka Vyřizuje / linka Praha
/ 6.1.2015 35/2015-150-ORG1/3
Holešinská Pavlína, Ing. / 225131218
20.1.2015

Věc: Dotaz ze dne 6.1.2015, - odpověď

Ministerstvo dopravy, odbor provozu silničních vozidel obdržel dne 6. ledna 2015 Váš dotaz ohledně přepisu vozidel po 1. lednu 2015.
Předně je nutné uvést, že novela zákona č. 56/2001 Sb., účinná od 1. 1. 2015 nepřinesla žadatelům o změnu vlastníka a provozovatele žádné nové povinnosti v předkládaných dokladech ani ve lhůtách, do kdy je povinnost hlásit změnu v zapisovaných údajích v registru silničních vozidel. Povinnost předložit zelenou kartu nebo protokol o evidenční kontrole novým vlastníkem při zápisu změny byla již v loňském roce. Lhůta pro nahlášení změny původním vlastníkem byla 10 pracovních dnů a nový vlastník měl povinnost vozidlo ihned registrovat na sebe v případě, že vozidlo bylo provozováno. Nově je zrušena pouze dvojí návštěva obecních úřadů obce s rozšířenou působností, která se prováděla, jak u místně příslušného úřadu původního vlastníka (provozovatele), tak nového vlastníka (provozovatele).
Zákon č. 56/2001 Sb., ve znění pozdějších předpisů stále nepočítá s tím, že by docházelo ihned po převodu vlastnictví k vozidlu ten samý den, také k zápisu změny v registru silničních vozidel na příslušném úřadě. Pro podání žádosti určuje přiměřenou lhůtu, a to do 10 pracovních dnů, tj. cca 14 kalendářních dnů. Během této lhůty lze provést jednak evidenční kontrolu na stanici technické kontroly, sjednat pojištění a dostavit se na příslušný úřad k provedení změny v registru silničních vozidel. V případě, že některý z oprávněných žadatelů se nemůže účastnit převodu, lze využít plné moci.
Více informací o postupech a dokladech přikládaných k žádostem o provedení změny v registru silničních vozidel, naleznete na webových stránkách Ministerstva dopravy, www.mdcr.cz.

(reakce na) Přihlášení v roce 2015

28.1.2015 v 18:59 | Nahoru | #2
Kov> moc mě ten líbrsbríf nepřekvapuje - odpoveď o hovně... nevím na co přesně si se dotazoval každopadně zvažuji že tam napíšu také dotaz, kde je v zákoně definováno, že se převod musí uskutečnit na úřadě prodávajícího. Zákon už jsem přečetl asi 3x a nikde to tam nevidím. Spíš bych to pochopil přesně opačně tzn. že se převod provede na úřadě vlastníka. Sice jsem nestudoval oz ale selskym rozumem bude podpisem kupní smlouvy vlasníkem ten kdo si to kupuje ne?

Co si o tom myslíte? Podle mě md vydavá tiskové zprávy a pravděpodobně i nějaká metodická usměrnění úřadům které nemají oporu v zákoně...
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist