globalmoto_kveten




globalmoto_nolan Přidat reklamu

Téma: Chytli mě fízli
20.8.2013 v 12:16
Zdar Týpci :) . Je mi 16, vlastním zcela odhlášenou motorku jawa čz 125/355, nemám řidičák :) . A chytli mě dneska měštáci :D . A protože jsem lajk, tak mě zajímá, co mi mohou udělat... Dali mi nějakej žlutej papír "oznámení o přestupku" a že prej se uvidíme v nějakým řízení na úřadě :) . A tak mě zajímá, co to pro mě znamená a jak velká by tak mohla býti pokuta. Děkuji :)

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Chytli mě fízli

24.8.2013 v 21:24 | Nahoru | #1

PetrXX píše: Technická připomínka - za socialismu neexistoval soukromý pozemek.
Konec technické připomínky. :)

Mýlíš se,existoval. Každý rodinný dům,zahrada,dvůr apod., to vše byly soukromé pozemky...

(reakce na) Chytli mě fízli

24.8.2013 v 21:43 | Nahoru | #2

prackarr píše: Mýlíš se,existoval. Každý rodinný dům,zahrada,dvůr apod., to vše byly soukromé pozemky...


Respektive všechno to o co nemělo družstvo zájem bylo v soukromém vlastnictví, tzn i některý louky, kde nejde traktorem a pod.

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Chytli mě fízli

25.8.2013 v 18:25 | Nahoru | #3

prackarr píše: Mýlíš se,existoval. Každý rodinný dům,zahrada,dvůr apod., to vše byly soukromé pozemky...



Byvše tehdy poměrně malým smradem, vycházím z následujícího:

specifickou formou byly pozemky v soukromém vlastnictví občanů, které však byly v užívání socialistické organizace. Užívací právo socialistických organizací vymezuje M.Pekárek následovně:

„Obsah jejich užívacího práva se téměř rovnal obsahu vlastnického práva. Rozdíl byl pouze v tom, že nemohly disponovat se samotným vlastnictvím těchto pozemků. To tak bylo jediné oprávnění, které zůstalo zachováno vlastníkům těchto pozemků, a to ještě podléhalo souhlasu národního výboru, popřípadě i uživatele půdy.“
Jednalo se tedy o formu vlastnictví nazývanou dominium nudum (holé vlastnictví). Od roku 1976 nebylo navrácení pozemků socialistickými organizacemi do užívání vlastníků možné. Dochází tak k cílené diskriminacipozemkového vlastnictví ve prospěch vlastnictví kolektivního, kdy cílem
těchto tendencí je kolektiviza cepůdy.

Podobná situace byla u nezastavěných stavebních pozemků. Tyto pozemky
bylo možné převádět mezi osobami blízkými pro účely zastavění, jinak pouze na stát nebo socialistické organizace. Stav pozemkového vlastnictví v obdobíbudování tzv. reálného socialismu se tedy vyznačoval různými druhy vlastnictví, znichž právě vlastnictví soukromé bylo považováno za nežádoucí.

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist