WSBK Magny-Cours – První den zajel nejrychleji Rea

MS Superbike – 1.volný trénink

Po první polovině tréninku měl nejrychlejší čas na kolo 1’36,900 sekundy Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team WorldSBK). Tři desetiny ztrácel druhý v pořadí Toprak Razgatlioglu (Pata Yamaha Prometeon WorldSBK), třetí Alex Lowes (Kawasaki Racing Team WorldSBK) byl o 0,431 sekundy pomalejší. První pětici uzavírala dvojice Scott Redding (ROKiT BMW Motorrad WorldSBK Team) a Michael Ruben Rinaldi (Aruba.it Racing – Ducati), jenž byli zároveň také poslední v jedné sekundě na prvního. Španěl Álvaro Bautista (Aruba.it Racing – Ducati) byl prozatím šestý a ztrácel něco přes jednu sekundu. Čech Oliver König (Orelac Racing MOVISIO) měl dvaadvacátý čas 1’40,539 sekundy. Poslední byl Loris Baz (Bonovo Action BMW), protože seděl v boxech a na dráze chyběl, jelikož mu mechanici opravovali motorku.

Trénink vyhrál časem 1’36,900 sekundy Jonathan Rea, který tento týden všechny šokoval svým přestupem k Yamaze. Na druhé pozici je Garrett Gerloff (Bonovo Action BMW), který byl o 0,157 sekundy pomalejší. Třetí v pořadí je Toprak Razgatlioglu, jehož právě Rea u Yamahy nahradí, jelikož Turek již dríve rovněž všechny šokoval svým přestupem k BMW. První pětici uzavřela dvojice Andrea Locatelli (Pata Yamaha Prometeon WorldSBK) a Alex Lowes. Necelé dvě minuty před koncem havaroval v sedmé zatáčce Axel Bassani (Motocorsa Racing), který přišel o kontrolu nad Ducati poté, co s ní najel na obrubník. Pád to nebyl hezký, vyvěsili červené vlajky, ale Ital naštěstí odešel z místa nehody po svých. Trénink byl následně ukončen. Český závodník Oliver König je po první tréninku třiadvacátý s kolem za 1’40,471 sekundy.