WSBK Donington – První Sykes, Abraham s Ježkem do SP2

Superbike – 1.volný trénink

Po třiceti minutách prvního tréninku není na prvním místě nikdo jiný než Tom Sykes (Kawasaki Racing Team), který na dráze Donington Parku neprohrál od roku 2013. Britský závodník jede doma a jeho maximum je prozatím na hodnotě 1'28,991 sekundy. Na druhé pozici je další domácí borec Chaz Davies (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team), který je Sykesovi ale hodně blízko, protože ztrácí jen čtrnáct tisícin. Třetí Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team) je 0,325 sekundy pomalejší.

Jen pár dnů po operaci klíční kosti sedl na motorku Alex Lowes (Pata Yamaha Official WorldSBK Team), jehož po skončení tréninku čeká další test, tentokrát u hlavního lékaře. Prozatím si britský jezdec vedl velmi dobře, protože byl s časem 1'29,837 sekundy čtvrtý v pořadí. Pátý byl Davide Giugliano (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team), který v polovině tréninku ztrácel necelých devět desetin a byl poslední v jedné sekundě na Sykese. Český závodník Karel Abraham (Milwaukee BMW) jede domácí podnik svého nového týmu a prozatím byl s časem 1'32,342 sekundy jednadvacátý. Australan Josh Brookes (Milwaukee BMW) měl na kontě čtrnáctý čas 1'31,331 sekundy.

Necelých patnáct minut před koncem vyvěsili červené vlajky a trénink na pár minut zastavili. V tu chvíli byl první Tom Sykes s kolem za 1'28,554 sekundy. Na druhou pozici zajel Davide Giugliano, třetí byl Chaz Davies. Karel Abraham měl devatenáctý čas 1'31,471 sekundy a o něco později se kolem za 1'30,481 sekundy posunul na třináctou příčku.

První trénink vyhrál časem 1'28,554 sekundy Tom Sykes. Ital Davide Giugliano v závěru tlačil na pilu, ale nakonec je na dvou desetinách ztráty. Třetí je Jonathan Rea, čtvrtý Chaz Davies a pátý Alex Lowes. Jeho týmový kolega pro britské kolo SBK, Američan a vítěz US šampionátu superbiků Cameron Beaubier (Pata Yamaha Official WorldSBK Team), nahradil zraněného Sylvaina Guintoliho a první trénink uzavřel na sedmnácté pozici. Zrychlil Karel Abraham, který je s kolem za 1'30,063 sekundy třináctý. Josh Brookes je prozatím devatenáctý. Těsně před koncem spadl šestnáctý Anthony West (Pedercini Racing).

AKTUALIZACE - Alex Lowes (Pata Yamaha Official WorldSBK Team) má od hlavního lékaře zelenou a může tak pokračovat v přípravě na závody sedmého kola sezony v Donington Parku.