WSBK Donington – První Sykes, Abraham s Ježkem do SP2

Superbike – 2.volný trénink

Po dvacet minutách druhého tréninku vyvěsili červené vlajky. Technický problém měl stroj Chaze Daviese (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team), na asfalt se dostal olej a muselo se čistit. V prvních dvaceti minutách si zlepšilo čas jen osm jezdců. První byl Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team) s kolem za 1'28,137 sekundy. Druhý čas patřil Tomu Sykesovi (Kawasaki Racing Team), třetí byl Jordi Torres (Althea BMW Racing Team) a čtvrtý Karel Abraham (Milwaukee BMW), který se kolem za 1'29,479 sekundy dostal v kombinaci časů na osmé místo.

Deset minut před koncem tréninku si už většina jezdců dopolední maximum zlepšila a postupně gradovala bitva o pozici v postupové desítce. Na prvním místě byl znovu Tom Sykes, který se tentokrát dostal s časem 1'27,927 sekundy jako první pod hranici minuty a osmadvaceti sekund. Druhý Jonathan Rea ztrácel dvě desetiny, třetí Davide Giugliano (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team) už přes šest desetin. Chaz Davies po problémech s motorkou zatím čas z prvního tréninku nezlepšil, ale v kombinaci mu stále patřila pátá příčka. Posledním postupujícím byl prozatím desátý Markus Reiterberger (Althea BMW Racing Team). Karel Abraham (Milwaukee BMW) byl s časem 1'29,479 sekundy patnáctý.

V závěru se pod minutu a osmadvacet sekund ještě stačil dostat Jonathan Rea, ale na týmového kolegu to nestačilo a Tom Sykes je po pátečních jízdách nejrychlejším jezdcem superbikové kategorie. Třetí v pořadí je Ital Davide Giugliano, časy do pátého místa a jistý postup do druhého superpole mají Alex Lowes (Pata Yamaha Official WorldSBK Team) a Chaz Davies (druhý trénink dokončil třináctý).

Postup do Superpole 2 si dále zajistili jezdci Leon Camier (MV Agusta Reparto Corse), který je zároveň poslední v jedné sekundě, Lorenzo Savadori (IodaRacing Team), Jordi Torres, Cameron Beaubier (Pata Yamaha Official WorldSBK Team) a Karel Abraham. Český jezdec si pro přímý postup zajel v závěru časem 1'29,068 sekundy. Pro Abrahama letos nejlepší páteční tréninková část. Druhý trénink uzavřel s devátým časem a v kombinaci je desátý. Uvidíme, jak si jezdec z Brna povede v Superpole 2, nicméně už teď má jistou minimálně dvanáctou pozici na roštu.

Superbike World Championship – 2.volný trénink (Kombinace FP1+FP2)