Superbiková sobota v Laguně Seca

Superbike – Superpole (1-2-3)

Do druhé části Superpole nepostoupila trojice - Michel Fabrizio (Pata Honda World Superbike), Mark Aitchison (Team Pedercini) a Toni Elias (Red Devils Roma). Pro Toniho Eliase určitě velká škoda, protože očekávání byla poměrně vysoká. Uvidíme, jak si povede v závodě.

Naopak nejrychlejším jezdcem první části byl Eugene Laverty (Aprilia Racing Team) s časem 1'23,234 sekundy. Pět setin ztrácí druhý Chaz Davies (BMW Motorrad GoldBet SBK) a tři desetiny třetí Tom Sykes (Kawasaki Racing Team). Do druhé části rovněž postoupili oba jezdci na divokou kartu Danny Eslick (Michael Jordan Motorsports) a Roger Lee Hayden (Michael Jordan Motorsports).
Před branami poslední fáze Superpole, kde se již bojuje o pole position, zůstali jezdci na divokou kartu Danny Eslick (Michael Jordan Motorsports) a Roger Lee Hayden (Michael Jordan Motorsports), kteří skutečně předvádí velmi dobré výkony a můžeme se jen těšit na první závod. Třetím, kdo nepostupuje je jezdec Hondy CBR1000RR Leon Haslam (Pata Honda World Superbike).

Nejrychlejším jezdcem druhé části Superpole byl Chaz Davies (BMW Motorrad GoldBet SBK) na BMW S1000RR. Druhý Sylvain Guintoli (Aprilia Racing Team) ztrácí 0,111 sekundy, třetí Tom Sykes (Kawasaki Racing Team) byl o 0,113 sekundy pomalejší. Čtvrtý Eugene Laverty (Aprilia Racing Team) ztrácí 0,120 sekundy na Daviese a sedm tisícin na Sykese. Maximálně vyrovnaná čtveřice. Ovšem pole position může vyhrát klidně úplně někdo jiný, protože rozhodne až třetí závěrečná část s devíti jezdci na seznamu.
Souboj o pole position prohrál Eugene Laverty (Aprilia Racing Team), protože havaroval v době, kdy mu patřila druhá pozice a své rychlé kolo nedotáhl až do konce. Už se zdálo, že první místo na startu získá jezdec Kawasaki Tom Sykes (Kawasaki Racing Team), ale nakonec se může radovat Sylvain Guintoli (Aprilia Racing Team), protože jeho poslední kolo za 1'22,698 sekundy rozhodlo.

Z první pozice startuje Sylvain Guintoli, druhý Tom Sykes a třetí Eugene Laverty. Velmi dobrý výkon podal Niccolò Canepa (Team Ducati Alstar), který v sedle Ducati 1199 Panigale vybojoval čtvrté místo na startu. Pátý startuje Chaz Davies (BMW Motorrad GoldBet SBK) a šestý Davide Giugliano (Althea Racing).

První závod jedou Superbiky v Laguně Seca v sobotu 28.září 2013 ve 23:00 hodin (SEČ).

Superbike World Championship – SuperPole (1–2–3)