Superbiková sobota v Aragonii

Superstock 600 – kvalifikace

První kvalifikaci sezony absolvovali už v sobotu dopoledne jezdci evropského seriálu Superstock 600. V Aragonii si pro pole position dojel italský závodník Marco Faccani (San Carlo Team Italia), když v sedle Kawasaki ZX-6R zvládl kolo MotorLand Aragónu časem 2'04,951 sekundy. Faccani nedal nikomu ze svých soupeřů sebemenší šanci, když jako jediný pokořil hranici dvou minut a pěti sekund.

Na druhé místo startovního roštu se v sobotu odpoledne postaví jezdec Yamahy Niki Tuuli (Kallio Racing). Mladý finský závodník zvládá náročnou dráhu Aragónského okruhu velmi dobře a rozhodně ho lze považovat za jednoho z velkých kandidátů na vítězství v závodě. Třetí pozice v první řadě na startu patří Gauthierovi Duwelzovi (MTM Racing Team). Belgičan závodí s motocyklem Kawasaki ZX-6R a pozici v první řadě si vybojoval časem 2'05,500 sekundy.

Během kvalifikačního tréninku jezdce celkem dost padali. První skončil na zemi Federico Caricasulo (Evan Bros Racing Team), když mu jeho Honda CBR 600RR “utekla“ v šestnácté zatáčce. V sedmnácté zatáčce skončil na zemi Christopher Gobbi (VFT Racing). V závěru pak spadli Guillaume Raymond (Team ASPI) a Paolo Giacomini (VFT Racing). Všichni jezdci by měli vyváznout bez zranění.

Úvodní závod evropského seriálu je na programu v sobotu 12.dubna v 17:50 hodin. Na startu je celkem třiatřicet jezdců v jedenácti řadách. Závod je vypsán na jedenáct kol, což je porce celkem 58,784 kilometrů.