Superbiková sobota v Aragonii

Supersport – volný trénink (3)

S velkým očekáváním bude do kvalifikace třídy Supersport nastupovat česká stáj Kawasaki Intermoto Ponyexpres, jejíž jezdec Patrick Jacobsen vyhrál v Aragonii poslední třetí volný trénink časem 2'01,598 sekundy. Na druhém místě je se ztrátou 0,357 sekundy Jules Cluzel (MV Agusta RC-Yakhnich Motorsport) a třetí Kev Coghlan (DMC Panavto-Yamaha), který byl o 0,439 sekundy pomalejší.

Dobrou zprávou pro tým Intermoto Kawasaki je rovněž čtvrté místo Floriana Marina, který je v půl sekundě ztráty na týmového kolegu Jacobsena. Turecký závodník Kenan Sofuoglu (MAHI Racing Team India) uzavírá první pětici časem 2'02,413 sekundy.

Třetí člen stáje Intermoto Kawasaki Toni Coveňa byl ve třetím tréninku jednadvacátý. Druhý český tým třídy Supersport Com Plus SMS Racing do letošní sezony nastoupil s osmnáctiletým britským závodníkem Fraserem Rogersem, který třetí trénink v Aragonii uzavřel třiadvacátým časem.

V průběhu třetího tréninku havaroval ve druhé zatáčce okruhu MotorLand Aragón Raffaele De Rosa (CIA Insurance Honda) a v závěru tréninku spadl v první zatáčce Ratthapark Wilairot (Core PTR Honda). Oba jezdci by měli z těchto incidentů vyváznout bez zranění.