Superbiková neděle v Thajsku – Double slaví Rea, domácí vítězství Wilairot

Superbike – závod (2)

Pořadí na startu druhého závodu bylo stejné, jako v prvním klání – Jonathan Rea, Leon Haslam a Alex Lowes. Na startu ale chyběla dvojice týmu Hero EBR Niccoló Canepa a Larry Pegram, jenž do druhého závodu nenastoupila kvůli problémům s technikou.

Ve druhém kole závodu vedl pole jezdců Jonathan Rea před Alexem Lowesem, Chazem Daviesem, Leonem Haslamem a Tomem Sykesem, který na jezdce Aprilie ztrácel něco přes jednu sekundu. Po pěti úvodních kolech spadl ve třetí zatáčce Chaz Davies, který má hodně smolnou neděli a do závodu se zapojil na třiadvacáté pozici. Na prvním místě zůstával Jonathan Rea následován Alexem Lowesem a Leonem Haslamem. V sedmém kole závod ukončil Randy De Puniet, který svoji Suzuki odstavil mimo trať.

V polovině závodu pokračoval na vedoucí pozici Jonathan Rea, necelé tři sekundy za ním jel Leon Haslam, který by chtěl vyhrát, ale zatím to tak nevypadalo. Třetí Alex Lowes ztrácel přes čtyři sekundy, takže vedoucí skupina byla celkem dost roztahaná. Čtvrtý Tom Sykes ztrácel na stupně vítězů tři sekundy a dvě sekundy za sebou měl Španěla Jordi Torrese na Aprilii. Úřadující mistr světa Sylvain Guintoli byl šestý, sedmý jel jeho týmový kolega Michael VD Mark, následoval Matteo Baiocco, David Salom a první desítku uzavíral Lendro Mercado na Ducati.
Australan Troy Bayliss lehce ztrácel a ve třináctém kole závodu byl jedenáctý. Ve stejném kole závod skončil pro Leona Camiera a to znamená, že MV Agusta dnes ani v superbicích a ani v supersportech cílem neprojela.

V posledních kolech nebyla naděje na nějaké souboje o pozice na stupních vítězů, protože jednotlivé jezdce dělilo víc jak tři sekundy. Jediná bitva o přední pozice se dala očekávat o čtvrté místo mezi Tomem Sykesem a Jordi Torresem, což byl podobný scénář jak v prvním klání superbiků. Dvě kola před koncem závodu Jordi Torres britského jezdce tovární Kawasaki předjel a pokračoval na čtvrté pozici.

První vítězný double sezony získal Jonathan Rea, který v Thajsku vyhrál oba závody a je lídrem průběžného hodnocení superbiků. Na druhém místě závod dokončil Leon Haslam, třetí je Alex Lowes, který na tento okamžik čekal dlouho. Michael VD Mark projel cílem šestý, ale protože v posledním kole předjel týmového kolegu Sylvaina Guintoliho způsobem, který se nelíbil Ředitelství závodu, Holanďan o jednu pozici přišel, takže je klasifikován na sedmém místě.
Superbikový seriál se nyní vrací do Evropy s třetím kolem sezony ve španělské Aragonii s datem 12.dubna 2015. Na okruhu MotorLand Aragón rovněž začíná sezona pro třídy Superstock 1000 a 600.