MS Superbike – pátek v Misanu

Supersport – volný trénink (2)

Ve druhém tréninku byl nejrychlejší Francouz Jules Cluzel (MV Agusta Reparto Corse), jehož čas na kolo 1’39,651 sekundy je vůbec nejrychlejší v kombinaci obou pátečních tréninků. V pátek odpoledne, až na pár výjimek, zrychlili všichni jezdci. Michael van der Mark (Pata Honda World Supersport Team) ale svým pátečním maximem Cluzela nepřekonal a na první místo v tabulce časů ztratil 0,126 sekundy. Třetí v pořadí je Ratthapark Wilairot (Core PTR Honda), který rozhodně překvapil časem na kolo 1’39,848 sekundy, jenž byl o jednasedmdesát tisícin pomalejší než jaký zajel Holanďan. Mezi prvních pět nejrychlejších prorazil Kenan Sofuoglu (MAHI Racing Team India) a Lorenzo Zanetti (Pata Honda World Supersport Team), který byl zároveň prvním jezdcem, jemuž se nepodařilo překonat hranici minuty a čtyřiceti sekund.

Z týmu Kawasaki Intermoto Ponyexpres je tentokrát nejrychlejší pátý Patrick Jacobsen, Florian Marino zajel desátý čas a Holanďan Toni Coveňa byl třiadvacátý. Francouz Valentin Debise (Com Plus SMS Racing) nastavil v sedle Hondy CBR 600RR jednadvacátý čas 1’41,952 sekundy.

Ve čtrnácté zatáčce okruhu havaroval Christian Gamarino (Team Go Eleven) na Kawasaki ZX-6R a v desáté spadl jezdec Hondy CBR 600RR Marco Bussolotti (Team Lorini). Vše by se mělo obejít bez zranění.

Supersport World Championship - volný trénink (2)