MS Superbike – neděle v Sepangu

Superbike – závod (2) restart

Ve druhém závodě Superbiků už teplota vzduchu překročila hranici pětatřiceti stupňů, takže kruté podmínky pro jezdce, kteří měli před sebou šestnáct kol na rozpálených motocyklech. Z první pozice startoval Sylvain Guintoli (Aprilia Racing Team), druhý Tom Sykes (Kawasaki Racing Team), který první závod nedokončil po incidentu z prvního kola a třetí na startu byl Davide Giugliano (Ducati Superbike Team).

Po startu šel do vedení Tony Elías (Red Devils Roma), druhý jel Sylvain Giuntoli, třetí Tom Sykes, čtvrtý Marco Melandri (Aprilia Racing Team) a na pátém místě figuroval Davide Giugliano (Ducati Superbike Team). Do druhého kola najel jako první Sylvain Guintoli, druhý Toni Elías, třetí Tom Sykes s Marcem Melandrim a Lorisem Bazem (Kawasaki Racing Team) v zádech. Vytvořila se tak pětičlenná vedoucí skupina bojující o vítězství v závodu.

Ve čtvrtém kole explodoval motor Claudia Cortiho (MV Agusta Reparto Corse Yakhnich Motorsport), začal hořet a už předtím za sebou nechal vylitý olej, takže závod zastavily červené vlajky a čeká se na restart.

10:40 – červené vlajky, závod zastaven
10:52 –
zelenou rozsvítí na výjezdu z pit lane v 11:00 – restartovaný závod bude na 10kol
11:08 - restart závodu Superbike (10kol)
Z první řady startovala trojice Sylvain Guintoli, Toni Elías a Marco Melandri. Druhá řada Tom Sykes, Loris Baz a Davide Giugliano. Podařený start předvedl Toni Elías, jenž vedl závodní pole před Sylvainem Guintolim a Marcem Melandrim. Tom Sykes byl čtvrtý, Loris Baz pátý a Jonathan Rea (Pata Honda World Superbike) šestý.

Ve druhém kole se do vedení posunul Sylvain Guintoli, Marco Melandri chtěl také před druhého Toniho Elíase, ale byl dlouhý na brzy a Elíase málem poslal k zemi. Španěl musel hodně tvrdě na brzdy a to znamenalo propad na páté místo. Za Francouzem Guintolim jel druhý Tom Sykes, třetí Marco Melandri a čtvrtý Loris Baz. Havaroval Alessandro Andreozzi (Team Pedercini Racing), jemuž nezbylo nic jiného než ze závodu odstoupit.

V polovině restartovaného závodu vedl s náskokem jedné sekundy Sylvain Guintoili. Za Francouzem už jel na druhém místě Marco Melandri, který ztrátu kolo za kolem postupně umazával, následovala dvojice továrních Kawasaki Toma Sykese a Lorise Baze, pátý jel Toni Elías, šestý Jonathan Rea, sedmý Chaz Davies (Ducati Superbike Team), osmý Eugene Laverty (Voltcom Crescent Suzuki), devátý Davide Giugliano a první desítku uzavíral Alex Lowes (Voltcom Crescent Suzuki). Nejlépe postaveným jezdcem EVO byl dvanáctý Leon Camier (BMW Motorrad Italia Superbike Team).
V době, kdy do konce závodu zbývaly dvě kola, Marco Melandri už dýchal na záda svému týmovému kolegovi Sylvainu Guintolimu. Bylo jasné, že se schyluje k bitvě o zlato, což všem u Aprilie zvedalo tlak. Skutečně Marco Melandri chtěl vyhrát a udělal proto maximum. V posledním kole si s Guintolim nic nedarovali a předvedli parádní bitvu s úspěšným koncem pro Melandriho.

Ital Marco Melandri v Sepangu vyhrál také druhý závod třídy Superbike a získal svůj první double. Na druhém místě skončil Sylvain Guintoli a tím zároveň získal double pro Aprilii. Třetí je tentokrát Tom Sykes. Nejlepším jezdem kategorie EVO je Leon Camier (BMW Motorrad Italia Superbike Team). Lídrem průběžného hodnocení zůstává Tom Sykes před Sylvainem Guintolim a Jonathanem Rea. Marco Melandri je pátý.