TT 2019 – První den nejrychlejší Dean Harrison s Jamie Cowardem

V neděli 26.května, sice s padesáti minutami zpoždění, ale přece, odstartovali 112.pokračování slavné TT Isle of Man 2019. Na dráze byli nováčci a po nich už jeli své tréninky kategorie Supersport TT a Lightweight TT. Nejrychlejšími jezdci byl Dean Harrison a Jamie Coward.

Než na trať vyjeli první jezdci motocyklů i Side, čekalo se až trať v některých místech oschne. Nakonec vše vypuklo a diváci, kteří přišli, byli svědky prvních jízd letošního ročníku. Jako první jeli nováčci na motocyklech i nové posádky kategorie Sidecar. Poté následovaly jízdy tříd Supersport TT a Lightweight TT.

Jezdci v sedlech motorek třídy supersport vyrazili na trať za slunečného počasí, takže příjemná změna ve srovnání se sobotou. Celkem šest kol zvládl Dean Harrison (Silicone Engineering Racing) v sedle Kawasaki ZX6R a jeho nejlepší kolo bylo 17:57.196 (126,09mph). Michael Dunlop (MD Racing Honda) zajel 123,90mph a Conor Cummins byl na průměru 123.71mph. John McGuinness

Velmi dobře si vedl v tréninku Lightweight TT Jamie Coward, jenž byl s časem 18:52.240 (119.96mph) nejrychlejší. Druhý Michael Dunlop zajel 118.52mph a třetí byl jezdec RC Express Racing Paul Jordan (117.45mph).

Český závodník Michal Dokoupil zajel osmadvacátý čas na kolo 21:01.787 sekundy. Jednatřicátý je nováček Miroslav Sloboda jehož maximem dnes bylo 21:45.502 sekundy. V supersportech byl s 20:12.211 sekundy dvaašedesátý.