Top20 pro letošní závody TT Supersport, jedničku má Paul Jordan

Do startu závodů TT na ostrově Man sice zbývají necelé dva měsíce, nicméně již byla zveřejněna první sada startovních čísel pro závody Monster Energy Supersport. Poprvé se s jedničkou na kapotě svého motocyklu představí Paul Jordan (na fotografii) z týmu Jackson Racing.

Startovní číslo jedna má jezdec ze severního Irska Paul Jordan, jenž se na ostrově Man letos představí v sedle Hondy týmu Jackson Racing. S číslem dva uvidíme na startu Jamie Cowarda, který měl loni číslo čtyři. Přestože byl loni Coward hodně rychlý a v supersportech získal několik umístění v první pětce, rozhodl se s týmem KTS pro změnu a Yamahu vyměnili za Triumph.

S trojkou odstartuje Dean Harrison, který přestoupil k týmu Honda Racing UK. Sedminásobný vítěz závodů Supersport Ian Hutchinson má znovu barvy Milenco by Padgett's Motorcycles a má startovní číslo čtyři, jeho oblíbené. James Hillier, který byl pětkrát na stupních vítězů třídy Supersport, zvolil rovněž návrat k bývalému týmu Bournemouth Kawasaki Racing a s pětkou odstartuje deset sekund za Hutchinsonem.

Fanoušci TT na ostrově Man budou bedlivě sledovat Michaela Dunlopa (MD Racing – Yamaha), který má oblíbené startovní číslo šest. Po čtyřech vítězstvích z roku 2023 bude první závod Supersportů jeho první příležitostí vyrovnat rekord v počtu vítězství, jenž nyní patří s šestadvaceti triumfy Joey Dunlopovi.

Australan Josh Brookes má sedmičku a poprvé od roku 2018 se vrací na startovní listinu supersportů s Yamahou týmu Boyce Precision Engineering by Russell Racing. Startovní čísla do první desítky má trojice Davey Todd (Powertoolmate Ducati - Panigale V2), Craig Neve (Bathams - Triumph 765 RS) a Peter Hickman (K2 Trooper Triumph by PHR).