S přechodem na Open Crutchlow problém nemá

Začátkem roku se v médiích objevila informace o tom, že italská Ducati zvažuje možnost přestoupit se všemi Desmosedici do nové kategorie Open. Tuto informaci následně vedení Ducati popřelo s tím, že v plánu zůstává jet tři Desmosedici ve specifikaci Tovární a jednu ve specifikaci Open.

S přechodem na Open Crutchlow problém nemá
Zdrojem informace o možnosti přechodu Ducati do kategorie Open byl Andrea Dovizioso, tovární jezdec týmu Ducati, což je jako zdroj celkem dost silný kalibr na to, aby se jednalo o čirý výmysl. Je proto docela možné, že rozhodnutí o přestupu již padlo dávno.

Když Cal Crutchlow, nový jezdec v barvách tovární Ducati MotoGP, hovořil s britským Motorcycle News, nechtěl být v této věci příliš konkrétní, nicméně možnosti jet s motocyklem třídy Open se nijak zvlášť nebrání. Společně s Calem Crutchlowem přišel k Ducati také Gigi Dall’Igna a tento technický mág má Britovu naprostou důvěru.
„Myslím, že Gigi je v tomto směru velmi chytrý a já se vydám tím směrem, který on určí, protože jsem si naprosto jistý tím, že ví co dělá, a že udělá správná rozhodnutí. Samozřejmě se na to dívá z jednotlivých úhlů pohledu,“ uvedl Cal Crutchlow pro Motorcycle News.

Vím, že v roce 2014 budu jezdit pro Ducati a ať už udělají cokoliv, věřím, že jejich rozhodnutí bude správné. Ze závodního hlediska by to byl velmi chytrý tah, takže pokud to udělají, plně pochopím důvody, které je k tomuto rozhodnutí vedly.“

Přechodem do kategorie Open by Ducati mimo jiné získala možnost pracovat na vývoji pohonné jednotky, což je pro výrobce z Boloně důležité. „Ducati potřebuje pracovat na vývoji motoru a já jsem vždy věřil, že je to pro ně jedna z klíčových věcí,“ pokračoval britský závodník. „Takže pokud by přechodem do kategorie Open získali motory navíc, tak nám to zjevně přinese velkou výhodu.“
Pokud jde o test v Sepangu, tak ani v tom nebyl Cal Crutchlow příliš konkrétní. „V Malajsii budu mít k vyzkoušení novou motorku, ale nejdřív budu jezdit na staré. Nepředpokládám, že by to s novou motorkou mělo být horší, ale pokud vím, tak je to naprosto nová motorka. Není upravená, ale je to modernizovaná verze, takže takový kříženec mezi 2013 a 2014. Už se nemůžu dočkat až uvidím, co přivezou do Sepangu, ale podle mého názoru bude mít v rámci dalšího směrování větší váhu až to, co přivezou do Sepangu koncem února a pak na Phillip Island,“ dodal Cal Crutchlow.
Do této chvíle Ducati tvrdí, že specifikaci Tovární Ducati bude v roce 2014 sedlat Andrea Dovizioso, Cal Crutchlow a jezdec Pramac Racingu Andrea Iannone. Kategorii Open má pouze jediný jezdec a to Kolumbijec Yonny Hernandez, druhý jezdec Pramac Racingu.

První třídenní test v Sepangu zahájí jezdci královské kubatury MotoGP v úterý 4.února ve tři hodiny ráno středoevropského času. Na dráze Sepangu už nyní intenzivně pracuje testovací tým Ducati, který do Malajsie dorazil minulý týden.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist