GP Velké Británie – Na Silverstonu zajel nejrychleji Aleix Espargaró

Moto2™ - 2.trénink

V polovině tréninku měl nejrychlejší kolo 2’04,752 sekundy Pedro Acosta (Red Bull KTM Ajo). Jezdec KTM byl o čtrnáct tisícin rychlejší než druhý v pořadí Fermín Aldeguer (Beta Tools SpeedUp). Třetí Aron Canet (Pons Wegow Los40) ztrácel 0,154 sekundy, čtvrtý Jake Dixon (Autosolar GASGAS Aspar Team) byl o 0,362 sekundy pomalejší a pátý Albert Arenas (Red Bull KTM Ajo) byl poslední v půl sekundě na prvního. Český závodník Filip Salač (QJMOTOR Gresini Moto2) měl na kontě patnáctý čas 2’06,377 sekundy. Na prvního Salačovi chybělo 1,625 sekundy, na postupovou čtrnáctou pozici necelé dvě desetiny. S pádem to měl Rory Skinner (OnlyFans American Racing), jemuž motorku opravovali v boxech v době, kdy mu patřil pětadvacátý čas.

Druhý trénink vyhrál časem 2’04,357 sekundy Aron Canet, jehož maximum na kolo bylo o 0,063 sekundy rychlejší než maximum druhého v pořadí Alonsa Lopeze (Beta Tools SpeedUp). Třetí je Fermín Aldeguer, čtvrtý Pedro Acosta, který ztratil čtyři desetiny, a první pětici nejrychlejších uzavírá se ztrátou 0,751 sekundy Ai Ogura (IDEMITSU Honda Team Asia). Přímý postup do Q2 má prozatím šestý Jake Dixon (Autosolar GASGAS Aspar Team), který měl co dělat, aby v šestnácté zatáčce neskončil na zemi, sedmý Joe Roberts (Italtrans Racing Team), Albert Arenas, Sam Lowes (Elf Marc VDS Racing Team), desátý Somkiat Chantra (IDEMITSU Honda Team Asia), jedenáctý Sergio Garcia (Pons Wegow Los40), dvanáctý Manuel Gonzalez (Correos Prepago Yamaha VR46 Team), třináctý Celestino Vietti (Fantic Racing) a posledním jezdcem s přímým postupem je Filip Salač. Definitivní jistotu přímého postupu ale jezdci Moto2™ získají až po třetím tréninku v sobotu dopoledne.