GP Velké Británie – Na Silverstonu zajel nejrychleji Aleix Espargaró

Moto3™ - 2.trénink

V polovině tréninku vedl tabulku časů Stefano Nepa (Angeluss MTA Team), jehož maximem bylo v tu chvíli 2’12,925 sekundy. Jen třiatřicet tisícin ztrácel turecký závodník KTM Deniz Öncü (Red Bull KTM Ajo), třetí Daniel Holgado (Red Bull KTM Tech3) byl o 0,139 sekundy pomalejší. Trojici jezdců KTM doplnili v Top5 další dva jejich kolegové Diogo Moreira (MT Helmets – MSI) a David Muňoz (BOE Motorsports), který byl ve dvou desetinách na prvního. Šestý Romano Fenati (Rivacold Snipers Team) už ztrácel něco přes šest desetin. Posledním jezdcem v jedné sekundě byl Fenatiho týmový kolega, dvanáctý Matteo Bertelle (Rivacold Snipers Team). S pádem to měl Japonec Ayumu Sasaki (Liqui Moly Husqvarna Intact GP), jemuž motorku opravovali, aby ještě stačil zajet rychlé kolo.

Osm minut před koncem tréninku měl nejrychlejší kolo 2’12,608 sekundy Jaume Masia (Leopard Racing), druhý Romano Fenati ztrácel jen šestnáct tisícin. Oba to jsou jezdci Hondy. Nejvýše postaveným jezdcem KTM byl v tu chvíli třetí Stefano Nepa, jemuž na prvního chyběly tři desetiny. Na dráze byl Japonec Ayumu Sasaki, který sice držel přímý postup do Q2, ale potřeboval po pádu zajet rychlý čas, jelikož ostatní jezdci už vyjížděli z boxů na závěrečných pár rychlých kol.

Trénink vyhrál časem z předposledního měřeného kola 2’11,403 sekundy Jaume Masia, jenž porazil týmového kolegu Tatsuki Suzukiho (Leopard Racing) rozdílem 0,113 sekundy. Třetí je Diogo Moreira, čtvrtý Stefano Nepa a pátý Romano Fenati, jemuž na prvního chybělo 0,638 sekundy. Turek Deniz Öncü nastavil sedmý čas, lídr průběžného hodnocení Daniel Holgado je čtrnáctý, ale s poslední pozicí pro přímý postup do Q2. Xavier Artigas (CFMoto Racing PrüstelGP) je poslední, což je zřejmě následek jeho drsného pádu z prvního tréninku.