GP Velké Británie – Deštivou kvalifikaci vyhrál Lorenzo

Moto3 – Kvalifikace

Po deseti minutách kvalifikace vedl Fabio Di Giannantonio (Del Conca Gresini Moto3) časem 2'13,574 sekundy. Druhý Argentinec Gabriel Rodrigo (RBA BOE Skull Rider) ztrácel 0,265 sekundy, třetí Marco Bezzecchi (Redox PrüstelGP) měl o téměř čtyři desetiny pomalejší kolo. Ital navíc taktizoval s Jorge Martinem (Del Conca Gresini Moto3), který nechtěl Bezzecchiho na zadním kole a tak různě vyjížděli z dráhy, což by pro ně nemuselo dopadnout dobře, protože je tu možnost penalizace. Jakub Kornfeil (Redox PrüstelGP) měl na kontě patnáctý čas 2'15,078 sekundy.

V polovině kvalifikace zůstával na špici Fabio Di Giannantonio s časem 2'13,574 sekundy. Na druhé pozici byl Gabriel Rodrigo, třetí Marco Bezzecchi. Provizorní druhou řadu držel Aron Canet (Estrella Galicia 0,0), Jorge Martin a Jakub Kornfeil, který zajel šestý čas 2'14,183 sekundy opravdu v pravou chvíli, protože hned potom zavlály podél okruhu vlajky signalizující déšť.

Mokrá dráha se stala osudnou italskému jezdci Niccoló Antonellimu (SIC58 Squadra Corse), který signalizoval zpomalení, což nějak nezaregistroval Adam Norrodin (Petronas Sprinta Racing), který do Itala zezadu narazil a v místě nájezdu na cílovou rovinku Antonelliho poslal k zemi. Všichni následně zajeli do boxů a čekalo se, zda přestane pršet. A ono opravdu pršet přestalo a dvě minuty před koncem, to znamená v posledních kolech kvalifikace, někteří jezdci jeli svá sobotní maxima. Druhá řada Jakuba Kornfeila tak byla v ohrožení stejně jako čtvrtá pozice Arona Caneta, který vyjel na mokrém obutí a to nebyl ideální tah ze strany jeho týmu.

Poslední měřená kola rozhodla a bylo to skutečné zemětřesení v pořadí. Kvalifikaci vyhrál Jorge Martin časem 2'13,292 sekundy. O pole position s ním bojoval Marco Bezzecchi, ale ten spadl a nakonec skončil jedenáctý. Druhou pozici na startu si vybojoval Jaume Masia (Bester Capital Dubai), třetí byl Lorenzo Dalla Porta (Leopard Racing). Jakub Kornfeil v rozhodující chvíli časy na kolo nezlepšil a do závodu se kvalifikoval sedmnáctý.