GP Velké Británie – Deštivou kvalifikaci vyhrál Lorenzo

MotoGP – 3.volný trénink

Po prvních trénincích jezdci hovořilo ohledně nového povrchu okruhu v Silverstonu. Chvála to rozhodně nebyla, protože většina to hodnotí jako “POHROMU“. Podle jezdců je na dráze ještě víc nerovností než tomu bylo v předchozích letech. Cal Cruchlow k tomu dodal, že to rozhodně není dílem formule 1 a Aleix Espargaro prozradil, že v Komisi bezpečnosti GP žádají nový povrch u okruhů, jejichž tratě jsou daleko kvalitnější. Reklama pro firmu, která asfalt pokládala to rozhodně není nejlepší, pořadatelé také nebudou nadšení … no co už.

V polovině tréninku vedl tabulku časů Maverick Viňales (Movistar Yamaha MotoGP) kolem za 2'02,623 sekundy. Na druhé pozici ztrácel Marc Márquez (Repsol Honda Team) čtyři desetiny, třetí Andrea Dovizioso (Ducati Team) byl o půl sekundy pomalejší. Výborně si vedl Loris Baz (Red Bull KTM Factory Racing), jemuž patřil sedmnáctý čas 2'05,166 sekundy a to seděl na prototypu KTM podruhé. Karel Abraham (Ángel Nieto Team) byl s časem 2'06,889 sekundy třiadvacátý. Ve dvanácté zatáčce havaroval Takaaki Nakagami (LCR Honda Idemitsu), jemuž patřil osmý čas. Japonec z místa pádu odešel po svých a chtěl do boxů odjet na své celkem dost poškozené motorce.

Vzhledem k tomu, že trénink začínal na ne zcela suché trati nešlo čekat atak víkendových maxim v časech na kolo. Nicméně třetí trénink byl poslední šancí pro jezdce mimo Top10, aby se pokusili dosáhnout na přímý postup do Q2 a o to se snažili v závěru tréninku, který byl ve znamení rychlých kol. Každopádně čas desátého Álvara Bautisty z kombinace prvních dvou tréninků byl na hodnotě 2'02,448 sekundy. Čas prvního Mavericka Viňalese z pětatřicáté minuty třetího tréninku byl na hodnotě 2'02,476 sekundy. Šance změnit pořadí TOP10 tak byla velmi malá, nikoli však vyloučená a do konce tréninku zbývalo deset minut. A byl to Danilo Petrucci (Alma Pramac Racing), který jako první zaznamenal posun na desátou pozici kombinace časů kolem za 2'02,257 sekundy. Španěl Bautista chtěl pozici v Top10 získat zpátky, ale havaroval ve dvanácté zatáčce.

Třetí trénink vyhrál časem 2'01,866 sekundy Cal Crutchlow (LCR Honda Castrol). Na druhé pozici je Danilo Petrucci (Alma Pramac Racing), třetí Jack Miller (Alma Pramac Racing), který na prvního ztratil 0,181 sekundy. Do pátého místa zajel Johann Zarco (Monster Yamaha Tech 3) a Maverick Viňales (Movistar Yamaha MotoGP). Karel Abraham zrychlil na 2'03,701 sekundy a trénink uzavřel sedmnáctý v pořadí. V závěru už podruhé havaroval Takaaki Nakagami, jemuž to tentokrát podklouzlo ve čtrnácté zatáčce okruhu Silverston.

Do druhé kvalifikace získal přímý postup Andrea Dovizioso (Ducati Team), Cal Crutchlow, Maverick Viňales, Marc Márquez, Jorge Lorenzo (Ducati Team), Jack Miller, Danilo Petrucci, Johann Zarco, Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP) a Andrea Iannone (Team Suzuki ECSTAR).