GP Valencie – V pátek zajel nejrychleji Lorenzo, Rossi pátý

MotoGP – 2.volný trénink

V polovině druhého tréninku královské kubatury vedl tabulku časů Marc Márquez (Repsol Honda Team), který s časem 1'31,492 sekundy překonal rozdílem pětašedesáti tisícin Valentina Rossiho (Movistar Yamaha MotoGP). Třetí v pořadí Jorge Lorenzo (Movistar Yamaha MotoGP) ztrácel necelé čtyři desetiny. Časy do pátého místa zajeli Aleix Espargaró (Team Suzuki Ecstar) a Dani Pedrosa (Repsol Honda Team), který na týmového kolegu ztrácel šest desetin. Šestý Andrea Iannone (Ducati Team) byl s časem 1'32,279 sekundy poslední v jedné sekundě za Márquezem, protože sedmý Danilo Petrucci (Octo Pramac Racing) byl už o 1,027 sekundy pomalejší. Nejlépe postaveným jezdcem kategorie Open byl dvanáctý Hector Barbera (Avintia Racing) s časem 1'32,848 sekundy.

Druhý volný trénink vyhrál Jorge Lorenzo časem 1'31,111 sekundy. Na druhé pozici je se ztrátou 0,266 sekundy Dani Pedrosa, na třetí místo se s časem 1'31,444 sekundy posunul Andrea Iannone (Ducati Team). Valentino Rossi je čtvrtý a na svého rivala v bitvě o titul ztrácí 0,364 sekundy. Marc Márquez uzavírá první pětici. Výborně zajel šestý Danilo Petrucci, jedenáctý čas Hectora Barbery napovídá, že Španěl má ambice bojovat o pozice v top10. Anthony West (AB Motoracing), který jede za zraněného Karla Abrahama, je předposlední pětadvacátý.

V kombinaci časů dvou pátečních tréninkových jízd je pořadí v první desítce následující – Jorge Lorenzo, Marc Márquez, Dani Pedrosa, Andrea Iannone, Valentino Rossi, Danilo Petrucci, Andrea Dovizioso, Pol Espargaró, Aleix Espargaró a Cal Crutchlow.