GP Valencie - Sprint ovládl Martin, o mistrovi světa rozhodne nedělní závod

MotoGP™ – 2. volný trénink

Krátce před startem druhého volného tréninku MotoGP Honda oznámila, že do závodu nenastoupí Joan Mir (Repsol Honda Team), který v pátek dopoledne havaroval a od toho momentu pociťoval bolesti krku. V bolestech jezdil Aleix Espargaro (Aprilia Racing), který si v minulém sprintovém závodě zlomil hlavičku lýtkové kosti na levé noze. Podle všeho zřejmě nenastoupí minimálně do dlouhého nedělního klání. S MotoGP se zároveň loučí tým RNF, který nemá finance.

Oproti včerejšku se dařilo Francescovi Bagnaiovi (Ducati Lenovo Team) jenž byl na prvním místě s časem 1'30,193 sekundy. Na druhém místě se pohyboval Marc Márquez (Repsol Honda Team), pro kterého jde o poslední závod na Hondě. Pro závod si nechal vyrobit speciální helmu, na které pomocí fotografií vzpomíná na nejdůležitější okamžiky své kariéry s tímto týmem. Třetí byl pak po patnácti minutách na trati Jorge Martin (Prima Pramac Racing), který na Itala ztrácí v celkovém hodnocení šampionátu jednadvacet bodů. V desáté zatáčce nepříjemně ve velké rychlosti havaroval Fabio Quartararo (Monster Energy Yamaha MotoGP), ve stejném místě u pár chvil později upadl i Fabio DiGiannantonio (Gresini Racing MotoGP).

Poslední trénink před kvalifikací překvapivě ovládl Marco Bezzecchi (Mooney VR46 Racing Team), který svůj nejrychlejší čas 1'30,167 sekundy nastavil ve čtrnáctém z patnácti kol. Druhé místo obsadil Alex Márquez (Gresini Racing MotoGP) se ztrátou pouhých devatenácti tisícin, třetí pozice patří Francescu Bagnaiovi (Ducati Lenovo Team), který však bude muset o postup do druhé kvalifikace ještě zabojovat, čtvrtý nejlepší čas si pak připsal Marc Márquez (Repsol Honda Team). Fabio Quartararo (Monster Energy Yamaha MotoGP) skončil po pádu na páté příčce, následovaný byl Jorge Martinem (Prima Pramac Racing).