GP Valencie - Sprint ovládl Martin, o mistrovi světa rozhodne nedělní závod

MotoGP™ – 1. kvalifikace

Favority na postup do druhé kvalifikace byli bezesporu Francesco Bagnaia (Ducati Lenovo Team), Alex Márquez (Gresini Racing Team) a Fabio Quartararo (Monster Energy Yamaha MotoGP), kterým se ve druhém volném tréninku vedlo skvěle. A trojice od začátku ambice na postup potvrzovala, jezdila totiž na prvních příčkách. Nejrychlejší byl přitom po osmi minutách na trati Alex Márquez s časem 1'29,483 sekundy.

Postupová místa si nakonec vybojovali Francesco Bagnaia, který zajel skvělý čas 1'29,054 sekundy, a Alex Márquez. Z páté řady do závodu odstartují Augusto Fernandez (GASGAS Factory Racing Tech3), Enea Bastianini (Ducati Lenovo Team) a Fabio Quartararo (Monster Energy Yamaha MotoGP), za ně se postaví Takaaki Nakagami (LCR Honda IDEMITSU), Luca Marini (Mooney VR46 Racing Team) a Pol Espargaro (GASGAS Factory Racing Tech3). Sedmá řada bude na roštu patřil Francovi Morbidellimu (Monster Energy Yamaha MotoGP), Alexi Rinsovi (LCR Honda CASTROL) a Lorenzo Savadori (Aprilia Racing).