GP Valencie – kvalifikační sobota

MotoGP – 3.volný trénink

Třetí trénink královské kubatury byl důležitý pro postupovou desítku do druhé kvalifikace. Po patnácti úvodních minutách vedl Jorge Lorenzo (Yamaha Factory Team) s časem 1´31,635 sekundy, druhý Dani Pedrosa (Repsol Honda Team) ztrácel 0,340 sekundy a třetí Cal Crutchlow (Monster Yamaha Tech 3) byl o 0,403 sekundy pomalejší. Na čtvrtém místě figuroval Valentino Rossi (Yamaha Factory Team) a pátý byl Marc Márquez (Repsol Honda Team). Ital Luca Scassa (Cardion AB Motoracing) měl na kontě jednadvacátý čas, Lukáš Pešek (CAME IodaRacing Project) byl dvaadvacátý.

Dvacet minut před koncem třetího tréninku se do vedení posunul časem 1´31,309 sekundy Dani Pedrosa, druhý Jorge Lorenzo v tu chvíli ztrácel 0,326 sekundy a třetí Rossi pět desetin. Svůj motocykl FTR musel odstavit Japonec Hiroshi Aoyama (Blusens Avintia), protože mu vypověděla službu pohonná jednotka v době, kdy byl v tabulce časů patnáctý.

V posledních dvou minutách tréninku úřadoval Marc Márquez, který jel jedno rychlé kolo za druhým a vyhrál také třetí trénink časem 1´30,803 sekundy. Druhý skončil Jorge Lorenzo, třetí Valentino Rossi, čtvrtý Dani Pedrosa a pátý Cal Crutchlow. Luca Scassa si udržel jednadvacátou příčku, Lukáš Pešek byl v sobotu dopoledne třiadvacátý.

Do druhé sobotní kvalifikace postupuje rovnou desítka nejrychlejších jezdců z kombinace tří volných tréninků Velké ceny Valencie – Marc Márquez, Jorge Lorenzo, Valentino Rossi, Dani Pedrosa, Cal Crutchlow, Álvaro Bautista, Stefan Bradl, Bradley Smith, Nicky Hayden a Andrea Dovizioso.