GP Valencie – kvalifikační sobota

Moto2 – kvalifikace

Po patnácti minutách vedl tabulku časů Jordi Torres (Mapfre Apspar Moto2) časem 1´35,522 sekundy. Druhý Takaaki Nakagami (ItalTrans Racing) ztrácel 0,086 sekundy, třetí Thomas Lüthi (Interwetten Paddock Moto2) byl o 0,117 sekundy pomalejší. Pol Espargaró (Tuenti HP 40) v této fázi kvalifikace figuroval se ztrátou 0,133 sekundy na čtvrté pozici. Pátý byl Nicolas Terol (Mapfre Aspar Moto2).

Druhou polovinu kvalifikace už odstartoval na provizorní pole position Pol Esaprgaró, jemuž se kolo okruhu ve Valencii podařilo zajet časem 1´35,026 sekundy. Druhý Esteve Rabat (Tuenti HP 40) ztrácel 0,333 sekundy, třetí Jordi Torres necelé půl sekundy. Scott Redding (Marc VDS Racing) byl sedmnáctý. Gino Rea (Montáže Brož Racing Team) byl po třiceti minutách kvalifikace devatenáctý.

Pět minut před koncem kvalifikace zajel Pol Espargaró další rychlé kolo 1´34,957 sekundy, jímž překonal kvalifikační rekord okuhu a nevypadalo to, že by Španěla a nového mistra světa šestistovek dnes dokázal někdo ohrozit. Pol Espargaró nakonec vyhrál poslední kvalifikaci sezony a do závodu Velké ceny Valencie odstartuje z první pozice. Vedle něho se do první řady postaví Simone Corsi (NGM Mobile Racing) a Jordi Torres.

Scott Redding, který teď bojuje s Esteve Rabatem o titul vicemistra světa, odstartuje sedmnáctý. Rabat se do závodu kvalifikoval čtvrtým časem do druhé řady. Skvělý závěr předvedl Gino Rea, který si s týmem Montáže Brož Racing vybojoval třináctou pozici na roštu. Přitom mu ještě pár minut před koncem patřil čas ve třetí desítce.