GP USA - sobota v Laguně Seca

Do dvaatřiceti kol závodu americké GP odstartuje z první řady Jorge Lorenzo, Casey Stoner a Dani Pedrosa. Nejrychlejší prototyp kategorie CRT patří jedenáctému Randy De Punietovi. Z Američanů startuje Ben Spies čtvrtý, osmý Nicky Hayden, Colin Edwards třináctý a Steve Rapp dvaadvacátý.

MotoGP – 3.volný trénink

V úvodních minutách třetího tréninku byl na dráze pouze domácí závodník Steve Rapp (Attack Performance) s CRT motocyklem vlastní konstrukce jeho týmu. Jednačtyřicetiletý jezdec superbikové kubatury AMA Pro jezdí s CRT strojem tento víkend poprvé, takže potřeboval najet nějaké kilometry.

Polovina jezdců vyjela na dráhu až v době, kdy do konce tréninku zbývalo patnáct minut. Před tím už ale trénoval Ben Spies (Yamaha Factory Racing), který zajel kolo za 1´23,250 sekundy, na druhou příčku posunul krajana Rappa a ten rázem ztrácel něco přes čtyři sekundy. Stejně byl na tom třetí Iván Silva (Avintia Blusens), čtvrtý James Ellison (Paul Bird Motorsport) a pátý Colin Edwards (NGM Mobile Forward Racing).

V závěru zabral Jorge Lorenzo (Yamaha Factory Team) a třetí trénink vyhrál časem 1´21,445 sekundy před Benem Spiesem, jenž si pro druhý čas zajel ve svém posledním rychlém kole. Třetí Nicky Hayden (Ducati Team) už ztrácí něco přes sekundu, čtvrtý je Cal Crutchlow (Monster Yamaha Tech 3) a pátý Valentino Rossi (Ducati Team). Karel Abraham (Cardion AB Motoracing) byl s časem 1´24,572 sekundy desátý.

Netrénovali jezdci tovární Hondy Casey Stoner s Danim Pedrosou (Repsol Honda Team) a Andrea Dovizioso (Monster Yamaha Tech 3) zajel v samotném závěru jen dvě kola.