GP Thajska – V Buriramu vyhrál Martin vše co se dalo, lídrem zůstává Bagnaia

Moto2™ - ZÁVOD

Do závodu na 22kol startoval z první řady Fermín Aldeguer (Beta Tools SpeedUp), Pedro Acosta (Red Bull KTM Ajo) a Albert Arenas (Red Bull KTM Ajo). Z druhé řady vyrazil Aron Canet (Pons Wegow Los40), Somkiat Chantra (IDEMITSU Honda Team Asia) a Marcos Ramirez (). Třetí řada a Alonso Lopez (SpeedUp Racing), Tony Arbolino (Elf Marc VDS Racing Team) a Jake Dixon (Autosolar GASGAS Aspar Team). Filip Salač (QJMOTOR Gresini Moto2) startoval osmnáctý.

Po startu si vedení udržel Fermín Aldeguer, druhý jel Pedro Acosta, třetí byl Marcos Ramirez, čtvrtý domácí jezdec Somkiat Chantra a pátý Alonso Lopez. Šestý Aron Canet ulil start, takže dostal penalizaci v podobě dvou dlouhých kol. Filip Salač po satrtu chvíli figuroval na sedmnácté pozici, ve druhém kole jel jednadvacátý. V prvním kole spadl Alberto Surra, který skončil v páté zatáčce, ve třetím kole havaroval Taiga Hada a ve čtvrtém skončil na zemi Joe Roberts (Italtrans Racing Team).

Po pěti kolech zůstával na špici pole Fermín Aldeguer, druhý Pedro Acosta ztrácel 1,5 sekundy, třetí Somkiat Chantra a těsně za Thajcem jel Marcos Ramirez. V šestém kole narazil ve třetí zatáčce do sedmého Celestina Viettiho Brit Jake Dixon, který skončil na zemi. Vietti pokračoval, ale následně havaroval také. Penalizaci v podobě dlouhého kola uviděl šestnáctý Zonta VD Goorbergh (Fieten Olie Racing GP). Devatenáctý jel Filip Salač. V osmém kole spadl z desáté pozice Sergio Garcia.

V polovině klání Moto2™ vedl pole jezdců Fermín Aldeguer, jehož náskok na druhého Pedra Acostu představoval 2,3 sekundy. Třetí Somkiat Chantra jel 3,3 sekundy za Španělem, ale stačil ujet čtvrtému Ramirezovi na rozdíl 2,7 sekundy. Pátý byl Tony Arbolino, šestý Alonso Lopez, sedmý Albert Arenas, osmý Ai Ogura (IDEMITSU Honda Team Asia), devátý Manuel Gonzalez (Correos Prepago Yamaha VR46 Team) a desátý Izan Guevara. Na osmnácté pozici zůstával Filip Salač.

Pět kol před cílem zůstávalo pořadí na předních pozicích stejné. Vedl Fermín Aldeguer, druhý jel Pedro Acosta a třetí Somkiat Chantra. Čtvrtý Tony Arbolino absolvoval několik soubojů s Marcosem Ramirezem, ale nakonec mu stačil ujet na rozdíl 1,3 sekund. O páté místo s Ramirezem bojoval Albert Arenas a sedmý Ai Ogura, jemuž se v závěru dařilo zrychlovat. Filip Salač zůstával na osmnácté pozici a byl ve hře o bodovanou patnáctou příčku na níž jel Darryn Binder.

Závod Velké ceny Thajska vyhrál Fermín Aldeguer, druhý projel cílem Pedro Acosta, který si na titul bude muset ještě chvíli počkat, a třetí je Somkiat Chantra, historicky první jezdec Thajska, který je na stupních vítězů v domácí Grand Prix. Ital Tony Arbolino závod dokončil čtvrtý, takže jeho teoretické šance na titul stále existují. Filip Salač skončil sedmnáctý.